Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vasika justiitsia, juhtiv seen ja valitsuse poolt taasloodav Eesti kubermangu võrgustik

-
23.02.2022

Kui rääkida Eestis praegu toimuvatest seadusloome protsessidest, kui tahetakse riigistada pealekaebused ja kriminaliseerida vaba sõna, hakkad paratamatult otsima justiitsministri mõiste definitsiooni. Ja selle käigus võib sattuda ühe taime kirjelduse peale, mis võib-olla ammendabki praeguse justiitsministri olemust.

Vasika justiitsia (Justicia adhatoda) on iminõgeselaadsete seltsi, akantuseliste sugukonda ja justiitsia perekonda kuuluv rohttaimeliik. Vasika justiitsia on igihaljas 2–3 m kõrguseks kasvav ebameeldiva lõhnaga põõsas.

Õied on taimel väiksed, valget värvi roosade kuni punaste soontega.

Vasika justiitsia pärineb Põhja-Indiast. Tema kasvukohad on Sri Lankas, Nepalis, Indias, Pakistanis, Indoneesias ja Hiinas.

Droogina kasutatakse vasika justiitsia lehti (Justiciae adhatodae folium) ja õisi, mida kogutakse kasvuperioodil ja seejärel kuivatatakse.

Aasia meditsiinis on taimesaadused kasutusel röga lahtistava, uriinieritust soodustava, astma- ja mikroobivastase, aborti tekitava ja suukaudse rasestumisvastase vahendina.

Droogi päevane annus 1–2 grammi. Suurtes doosides võib toimida toksiliselt.

Nii et kui Aleksei Turovski armastab tõmmata paralleele loomade ja inimeste käitumise vahele, siis võiks mõni botaanik – või veel parem seenevana – võtta ette meie vasakliberaalidest poliitikud. On ju olemas üsna levinud ulmeteooria, mille kohaselt oli Lenin tegelikult seen.

Objektiivis ilmus esmapäeval lugu, kus analüüsiti ka praeguse EV justiitsministri olemust. Süvariik lülitas tõenäoliselt sisse mingid süvafiltrid, mistõttu jäi lugu paljude jaoks nähtamatuks ja uudis.net statistika kohaselt oli selle loetavus ja jagamiste arv null, mis on salatsensorite poolne võltsing, milles võib veenduda sotsiaalvõrgustikes. Sõna on muidugi vaba, selle lausujad aga varsti enam mitte.

Väike fragment:

„Maris Lauri intervjuu ERR-ile maagilisel 2.02.2022 kuupäeval „Vilepuhumise seadus aitaks rikkumisi kiiremini avastada” oli nagu mingi intervjuu vampiiriga. Seda lugedes hakkavad viirastuma mingid koletuslikud kohtuveskid, terve kohtuveskite mets, nagu mingi Sõnajalgade tuulepark, ainult et tervel Eestimaa pinnal ja tuulikute asemel on kolossaalsed hakklihamasinad. Ja nad jahvatavad inimeste luid, hingesid ja saatusi – nii nende omi, kelle peale kaevati, kui ka pealekaebajate kolpasid. Kohutava keisside hulga läbivaatamiseks ei jätku kohtunikke ja vastavat tööjõudu tuleb importida Afganistanist ja Pakistanist, käiku läheb šariaat ja kaebealuste käte ning kaebajate keelte maharaiumised.

Kõige hullem on aga see, et justiitsminister räägib võimatult igavalt. Nii igavalt, et lõuad kisuvad krampi. Ja see ongi õõvastav, sest sellises kiretus koputajate ühiskonna messia vestmises on midagi teispoolsusest, mis on täiesti tundetu ja asub hea ning kurja piiri taga. Sest lugedes nendest inimeste ülesandmise üksikasjadest ja järgnevatest protseduuridest tunned, nagu oleks sul käes Hexenhammer või siis lühidalt öeldes Malleus Maleficarum, Maleficas, & earum hæresim, ut phramea potentissima conterens. Mis on tõenäoliselt üks vilepuhumise seaduse üks algallikatest.

Väike justiitsministri stiilinäide: „Kui inimene esitab teate, siis seitsme päeva jooksul tuleb teade, et me alustasime nüüd uurimist ja siis on kuni kolm kuud ja erilistel juhtudel ka kuus kuud, et vaadata, kas tõesti on midagi toimunud. Siis tuleb kindlasti teavitada teavitajat, et me vaatasime seda asja ja selgus, et siin probleeme ei ole.”

Täiesti uskumatu stiil, nagu mõne Kultuurkapitali stipendiaadi vabavärss. Kui esitad teate, siis tuleb teade ja tuleb teavitada teavitajat. Loogikat siin on. Aga isegi SS-lastel oli vähemalt huumorimeelt, sest nad karjusid mõnuga, arusaadavalt ja lõbusalt: “Guten tag, russische schweine! Mi budem vas seitšas nemnožko streljat i nemnožko vešat!”

Ivan Makarov: kop-kop lahti tee, siin on kuri kapomees! – Objektiiv

Loos on juttu ka sellest, kust (peale Brüsseli ettekirjutisi) ammutati ideid valmivate vilepuhujate seaduse ja vihakõneseaduse tarvis:

„1711. aastal lõi Peeter Esimene koosseisuliste pealekaebajate (fiskaalide) ametkonna ober-fiskaaliga eesotsas. Koosseisulisi fiskaale oli kõigis kesk- ja kohalikes ametites, k.a kirikutes. Tulemusliku pealekaebuse eest sai fiskaal endale poole „kurjategija” maisest varast. Valekaebuse eest ei karistatud.“

Reformierakond võtab omaenda ettepanekuid Riigikogule Venemaa koosseisu astumisest tõsiselt, rekonstrueerides siin Eesti kubermangu aegseid nuhkimisstruktuure ja koputamiskombeid.

Ivan Makarov