Vastuseis Kaja Kallase valitsusele võtab aina suuremaid pöördeid

Arvamus,
©Facebook
Kaja Kallas

Praeguse valitsusega rahulolematust ei näita ammu enam üles ainult konservatiivid, ka liberaalidel avanevad silmad – pool aastat Eesti elu tuksikeeramiseks on selleks ka pikk aeg.

Kui EKRE esimees Martin Helme on öelndu, et eelmine valitsus rahvuskonservatiivide osalusel oli aegade parimaid valitsusi üldse, siis praegune Kaja Kallase juhtimisel on kõige hullem.

Ettevõtja, Ekspress Grupi endine tegevjuht Gunnar Kobin küsib oma arvamusloos: „Kuidas on võimalik, et Euroopa üks edumeelsemaid riike on saanud kriisiajaks ajaloo küündimatuima peaministri ja valitsuse?“

Muidugi on vastus ühene – see on võimalik tänu sellele, et ausat poliitikat ajavast ja sellega kartellierakondadele tüliks olnud EKRE-st oli vaja iga hinna eest lahti saada. Kaja Kallas käis ja anus Keskerakonna esimeest Jüri Ratast seni kuni mängu astus kaporatuur oma süüdistustega sellesama Keskerakonna vastu. Loomulikult mäletavad kõik, et selle peale astus Jüri Ratas tagasi ning uus korruptsioonikoalitsioon moodustatigi kesikute ja oravate osalusel, kusjuures kõnelusi juhtis Keskerakonna poolt ei keegi muu kui uurimisalune Mailis Reps isiklikult. Seda kõike oli vaja ainult selleks, et nurjata rahvahääletus abielu teemal.

See, et Eestit ja kogu maailma oli tabanud pandeemia, mis halvas normaalse elu, majanduse ja rahva tervise, oli teisejärguline. Eestis oldi kriisiga seni siiski hästi hakkama saadud, kuid pärast seda enam mitte.

Gunnar Kobin, kes juhtis kunagi Ekspress Gruppi, mille väljaanded pidevalt rahvuskonservatiive maha tegid ja erinevaid halvustavaid lugusid fabritseerisid, küsib nüüd „Kuidas on võimalik, et Euroopa üks edumeelsemaid riike on saanud ühel ajaloo raskeimal hetkel nii küündimatu peaministri ja valitsuse? On see lihtsalt lollus ja ignorantsus, mis valitsuse tööd pärsib, või on see mingi poliitstrateegiline vandenõu, millest sirgjoonelise mõtlemisega keskmine inimene aru ei saa?“

Ja vastab: „Igal juhul on selle hinnaks reaalsed inimelud, kaotused, mis tänane peaminister võib endale edaspidi CVsse kirja panna.“

Hästi paugutab, aga hilja juba. Oleks võinud enne silmad avada ja vastavalt tegutseda, mitte pimesi konservatiive materdada ning oravatele hosiannat laulda. Kuigi, äkki ta saab veel enda juhitud seltskonda objektiivsusele mõjutada, mine tea?

Kobin kirjutab: „Midagi sisulist ei ole valitsus vahepealsel ajal teinud, kui välja arvata see, et Kaja Kallas käis viiepäevasel puhkusel ja enne tähtaja lõppu naastes sai koalitsioonipartneri käest sugeda selle eest, et toppis oma nina sotsiaalministri tegemistesse. Võta üks ja viska teist, aga mis kõige kurvem: Jaanus Karilaiu väljaütlemine näitab üheselt, et Kaja Kallas on tegelikult Keskerakonna pantvang ning isegi kui Kallas oskaks ja tahaks midagi teisiti teha, siis ta ei suuda.“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused