Vastuseks Raul Rebasele: jah, te oletegi lollimad, kui te endale tundute

Rubriik Arvamus On
- Updated
©Scanpix
Raul Rebasele hakkas lõpuks koitma tõehetk.

Küll on ikka meie nutikatel meediaekspertidel ja teistel „arvamusliidritel“ kaua aega võtnud, et asjadest õigesti aru saada. Ainult, et segadus nende peades ei taha sellegipoolest kuidagi lõppeda.

Alles oli Toomas Sildam oma ERR-i päevakommentaaris nukker, et juba paar päeva pole EKRE juhtide suust midagi krõbedat tulnud, mille külge saaks jälle skandaali riputada, kui täna oli samas rubriigis Raul Rebane õnnetu, et neid väljaütlemisi on hoopiski häirivalt palju olnud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Üks, millele mõlemad „eksperdid“ jõudsid, oli tõik, et see tähelepanu on olnud ainult vesi EKRE veskile.

Kogu seda saagat jälginu näeb, et tegelikult muidugi võitleb meedia iseendaga: kõigepealt tehakse mingi provotseeriv intervjuu või esitatakse totakaid küsimusi; siis rebitakse midagi ägedat kontekstist välja; sellest tehakse kõlav pealkiri ja mitte vähem kõlav alapealkiri; ning juba samal õhtul hakatakse küsima selle kohta vastaspoolte kommentaare, mida tiražeeritakse suure mõnuga koos igasuguste analüüside, vastulausete ja näpuviibutustega.

Ja kogu see karussell lükatakse uuel päeval jälle uue hooga pöörlema. Nõnda on see käinud nädalast nädalasse ja kuust kuusse pidevalt ühe malli järgi, sest oma toodet tuleb müüa ja müüa saab ainult seda kaupa, mis pakub huvi.

Nüüd aga on ühtäkki meie meediaspetsid asja läbi hammustanud ja masendusse langenud, sest on adunud, et et nad on kogu selle aja iseendale kaikaga vastu pead tagunud.

Siiski on nii Sildam kui ka Rebane valgustatuks saanuna vähemalt esialgu jäänud selle veendumuse juurde, et maha vaikida oleks ka vale. Ühesõnaga, lasevad edasi.

Raul Rebane lõpetab oma loo väga tähelepanuväärse avaldusega. Ta kirjutab: „Rahvuslike strateegiate üles ehitamine skandaalsetele avaldustele ja solvangutele saab olla kas ajutine edu teatud gruppide jaoks või me oleme tõesti lollimad, kui endale tundume.“

See ei saa ometi olla ju sugugi kontimurdev ülesanne, et vastata. Vastus on lihtsamast lihtsam – jah, rebased ja sildamid, te oletegi lollimad, kui te endale tundute.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused