VEB Fondi ja kümne miljoni dollari sündroom: Siim ja Kaja Kallas ei mäleta poliitoravate endi obstruktsionismi

Arvamus,
Reformierakond ja sotsid esitasid abielureferendumi eelnõusse tuhandeid ettepanekuid, mis puudutasid ka abiellumisea alandamist ja Venemaaga liitumist. Pilt on illustratiivne.

Mõte Kallaste mäluhäiretest tekib ilmselt igal inimesel, kes on viimastel päevadel kuulanud peaminister Kaja Kallast ja tema isa Siim Kallast, kes mõlemad süüdistavad EKRE-t parlamendi töö kokkujooksutamises. Samasugune mäluvaegne tundub olevat Jürgen Ligi ja paljud teised Reformierakonna liikmed.

Kaja Kallas ütles ERR-i Esimeses stuudios, et ei tegevat EKREga endiselt mingit tegemist ja süüdistab rahvuskonservatiive obstruktsiooni korraldamises, mis olevat halvanud Riigikogu töö ja mille tõttu tulevat kiiresti ringi teha Riigikogu töö ja kodukord.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Haugimäluga peaminister unustab obstruktsiooni, mida sooritas tema enda erakond, näiteks abielureferendumi eel, mil üritati pedofiilsete ja riigireeturlike ettepanekutega kinni jooksutada Riigikogu töö – Toomas Kivimägi tahtis seksi alaealistega ja Urmas Kruuse unistas Venemaaga liitumisest.

Sama süüdistuse tegi rahvuskonservatiivide aadressil peaministri isa Siim Kallas Eesti Päevalehes, kus ta võrdles EKRE-t Lenini ja Kingissepaga, ning Ligi oma sotsiaalmeediapostitustes.

Tuletagem Reformierakonnale meelde, mida kirjutas Õhtuleht 14. detsembril 2016 loos Ööistung algas: Reformierakond alustas venitamistaktikat: “Riigikogu Reformierakonna fraktsioon alustas täna riigikogus seoses koalitsiooni maksupaketi kobareelnõuga ööistungi korraldamisega ja võtab muudatusettepanekute hääletuste eel vaheaegu.”

ERR kirjutas alles 4. jaanuaril 2021loos Reformierakond esitas abieluhääletusele 3337 muudatusettepanekut: “Põhiseaduskomisjoni esimehe Anti Poolametsa sõnul esitati abieluhääletuse eelnõule kokku 9370 muudatusettepanekut, komisjon on praeguseks alustanud muudatusettepanekutega tutvumise ja nende rühmitamisega. Omajagu aega on võtnud Reformierakonna paberil esitatud muudatusettepanekute sisse skaneerimine, kokku esitas erakond 3337 ettepanekut.”

Reformierakond on olnud Riigikogus üks hullemaid obstruktsiooni korraldajaid ja süüdistab nüüd samas asjas hoopis tänast opositsiooni, seda lausa kuritegevuse kontekstis. Samas on nende mõistus nii lühike, et reegleid ümber korraldada soovides ei arvesta nad võimalust taas opositsiooni sattuda, mil on neile endile ehk seda seaduste vastuvõtmist venitavat võimalust taas väga vaja.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused