Veiko Vihuri: millal on liberaalid taotlenud avalikku arutelu? Oma “õiget vaadet” tambitakse ühiskonnale pähe ka Vaheri politseinuia abil

Arvamus,
©UU
Kui võtta aluseks Holger Kiige lugu ERR-is, suunduvad need eriüksuslased Kaja Kallase poolt kokku kutsutud avalikule arutelule.

Vaimulik Veiko Vihuri analüüsib sotsiaalmeedias Holger Kiige artiklit “Populism kui tõlgendus demokraatiast” ERR-is, ja leiab, et see on taas katse sildistada ebameeldivaid poliitilise oponente “populismi” mõiste abiga.

“Järjekordne artikkel, kus üritatakse populismi mõistele (valelikult ja ebaveenvalt) sisu anda. Ma imestan, et need populismi teemal dotseerivalt sõna võtvad ülikoolide õppejõud on intellektuaalselt nii mannetud.

Näiteks see lause: “Populism on polariseeriv demokraatiatõlgendus: poliitika olemust ja poliitilisi erimeelsusi nähakse lepitamatute vaenupoolte taplusena, hea ja kurja vahelise heitlusena, selgete võitjate ja kaotajatega, mitte avaliku aruteluna ühisosa leidmiseks, konkureerivate ettepanekute, lahknevate, aga legitiimsete maailmavaadete võistlemisena või vabade mõtete turuplatsina.”

No esiteks, kes meil räägivad liberaalsest frondist ning võitlusest valguse ja pimeduse, hea ja kurja, läänelike ja Kremli väärtuste vahel?

Teiseks, millal on end nn liberaalse demokraatia pooldajatena määratlevad inimesed siiralt taotlenud avalikku arutelu ning lahknevate, aga legitiimsete maailmavaadete võistlust? Ainsat õiget vaadet – olgu kooseluseaduse, immigratsiooni, vaktsineerimise vms küsimus – tambitakse pähe tuimalt, vajadusel politseikindral Elmar Vaheri nuia abil.

Eriti märkimisväärne on autori tõdemus: “populist ei kipu korraldama arutlevaid rahvakogusid seisukohtade kujundamiseks, vaid üleskütvalt sõnastatud referendumeid”. Tõepoolest, liberaalsed demokraadid eelistavad iga kell avalikkust äratinistavat Jääkeldrit “populistlikule” referendumile.

Kogu artikkel on täis taolisi mõttetusi ja vasturääkivusi, demagoogiat ja valet, ent on ometi leidnud avaldamist nii Sirbis kui ERRi portaalis – maksumaksja raha eest muidugi.”

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused