Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Veiko Vihuri: mingit osa rohepöördele andunud inimestest pimestab ideoloogiline sõgedus

-
17.02.2023
Hiljuti pandi inimesi süstla otsa, nüüd hakatakse pistiku otsa suruma.
© UU

Vaimulik ja veebiväljaande Meie Kirik peatoimetaja Veiko Vihuri juhib tähelepanu sellele, et rohepööret tahetakse ehtsovjetlikult ellu viia oludes, kus selle jaoks muuduvad reaalsed võimalused. Samas aga näitab käimalükatud protsess, et see ei häirigi kliimavõitluse algatajaid, neil on teised eesmärgid.

“Euroopa eliit kavandab tulevikku, kus lihtinimese autokasutust piiratakse oluliselt. Eliit ise – poliitikud, ametnikud, ajakirjanikud jne – saab jätkuvalt ringi sõita ja reisida, paljuski maksumaksja kulul, nii nagu süda lustib. Aga tavainimesele muutub kõik palju keerulisemaks, ja see näibki olevat otsustajate arvestus.

Elektriautode puhul ei ole küsimus ainult laadimisvõrgu olemasolus ja laadimisele kuluvas ajas, mida muudab pikemad sõidud tülikamaks.

Postimehes kirjutab Arno Sillat: “Tänasel päeval pole maailmas piisavalt akude tootmist, kuna pole piisavalt kaevandamist. Pealegi kaevandatakse akudesse vajaminevaid materjale valdavalt Hiina Rahvavabariigi kontrolli all olevates ettevõtetes. Mahus 75–80 protsenti üle planeedi. … Praegu saab öelda, et 2035. aastaks ei ole akude tootmise maht piisav. Eksperdid on välja arvutanud, et Euroopa autovajaduse täitmiseks tuleks avada üle maailma 250–350 kaevandust.”

Ma ei kahtle, et mingit osa rohepöördele andunud inimestest pimestab ideoloogiline sõgedus. Muide, juba räägitakse “teadusele põhineva kliimaseaduse” vastuvõtmisest. Küllap pannakse jälle rinda ja profiilipildile märgike “Usaldan teadust”. Viitamine teadusele tähendab ju, et igasugune kahtlemine, kriitika ja vastuvaidlemine on lubamatu. Kes julgeb vastu hakata teadusele? Nii tehakse teadusest pime, fanaatiline pseudoreligioon, mille dogmades kahtlemine ei ole lubatud.

Samas jääb paratamatult mulje, et mingi seltskonna huvides ongi indiviidi sõltumatuse – see on aga vaba ühiskonna nurgakivi – drastiline vähendamine. Valitsuse kontrollitud digiraha, oluliselt kärbitud liikumisvõimalused, avalikus elus osalemise eeltingimusena sisse seatud tervisepass, väärinfo ja vihakõne tuvastamise sildi all sisse seatud nuhkimis- ja tsensuurisüsteem, nn sotsiaalse krediidi nime all tuntud kodaniku lojaalsust näitav punktiarvestus, inimese üle täieliku kontrolli teostamist võimaldav kiibistamine jpm – kõik need elemendid on eraldi võetuna juba olemas ja siin-seal kasutusel.

Kui mõni “vandenõuteoreetik” taoliste asjade eest hoiatab, naerdakse ta kohe välja – näe, milline uhhuu ja lamemaalane, kelle arvates suunavad maailma illuminaadid ja reptiilid! Aga kui juba idee teostamiseks läheb, siis ilmuvad välja soliidsed inimesed, kes räägivad tõsisel ilmel, et nüüd on nii ja nii ongi hea ja õige.”