Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Veiko Vihuri: nii Venemaa kui Lääs üritavad ukrainlaste vabadussõda ideoloogilisena kujutada

-
06.05.2022
Ukraina sõdurid
© Scanpix

Vaimulik Veiko Vihuri ei ole nõus Postimehes ilmunud määratlusega, nagu sõdiks ukrainlased selle “liberaalse demokraatia” eest, mille tõrjumise eest karistab Brüssel Poolat ja Ungarit.

“Mihkel Kunnus kirjutab Postimehes, et Ukraina sõdurid võitlevad praegu hingestatult lääne liberaalse demokraatia eest, tsiteerin: “Francis Fukuyamat on tema «ajaloo lõpu» pärast juba üle hea maitse piiri nöögitud ja tögatud, sest ta suhtus liberaalse demokraatia võrgutusvõimesse külma sõja vahetu lõpu peomeeleoludes liialt optimistlikult, ent see ideaal on elus ja hingestab praegu Ukraina sõdureid, kes küll vahetult võitlevad korvisaanu raevus märatseva Russki mir’i vastu, aga avaramalt võttes vaba maailma (pateetilisemalt: lääne tsivilisatsiooni) eest.”

Patriarh Kirillile pandi hirmsasti pahaks, kui ta rääkis sarnast juttu, ainult et vastupidiselt positsioonilt: et Donbassis käib võitlus lääneliku elukorralduse pealetungi vastu ja lääneriikide hulka kuulumise lojaalsustestiks on geiparaad (mälu järgi refereerin).

See viimane on muidugi tõsi. Iga riik, mis seob end moodsa Läänega, sunnitakse kuuletuma sellele väärastunud antikristlikule ideoloogiale. Saame näha, kuidas läheb Ukrainaga…

Niisiis püütakse mõlemal poolel käsitada sõda Ukrainas eeskätt ideoloogilise sõjana. Nii see ilmselt siiski pole, kuigi ideoloogiat kasutavad instrumendina jällegi mõlemad pooled, nii Lääs kui Venemaa.

Minu seisukoht on juba pikemat aega ühene: liberaalse demokraatia nimeline totalitaarne ideoloogia on ohuks vabale ühiskonnale ning sellele tuleb vastu seista. Seda ei saa tolereerida mitte ühelgi tingimusel. See ei saa olla alternatiiv vene tankidele, just nagu vene tank ei saa olla alternatiiv mistahes muule.

Veiko Vihuri, vaimulik

Toimetuselt: ukrainlased sõdivad hetkel küll oma rahvuse ja rahvusriigi eest ning nende arusaam kuulumisest lääne tsivilisatsiooni on pigem selline, nagu hõimurahval poolakatel.