Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Veiko Vihuri: vasakpoolne päevaleht andis järjekordse kirikuvastase kampaania avapaugu

-
23.08.2022
Eesti Päevaleht veab leninlikku kampaaniat: “Usk on oopium rahvale!” Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Vaimulik Veiko Vihuri kirjutab sotsiaalmeedias sellest, kuidas vasakpoolne väljaanne algatas järjekordse kirikuvastase kampaania.

“Täna andis EPL avapaugu EELK pihta – ilmus kuuest artiklist (+ lisalood) koosneva sarja esimene suur lugu, kus on sihikule võetud peapiiskop Viilma ja kiriku tükkimine poliitikasse. Ühes lisaloos aga käsitletakse ka portaali Meie Kirik, mille kohta on tellitud lausa “meediaanalüüs”.

Minu jaoks on naljakas see, kuidas traditsioonilise kristliku usu edendamiseks loodud portaalis nähakse ennekõike poliitilist hääletoru, kus eelistatavat EKREt, Jüri Ratast puudutavate artiklite seas polevat ükski negatiivse tooniga, vihakõnet, LGBTQ-d ja Kaja Kallast puudutavad artiklid olevat aga üldjuhul just negatiivse tooniga.

Kas “uurivatele ajakirjanikele” ei võinud pähe tulla, et asi pole isiklikes või erakondlikes sümpaatiates või antipaatiates, vaid maailmavaatelistes ja usulistes põhimõtetes, mille eest seistakse?

Muidugi ei sobi meil praegu kurta, sest Meie Kiriku toimetus keeldus koostööst selle projektiga ega olnud nõus intervjuud andma. Ja nagu juba esimesest pääsukesest näha võib, talitasime õigesti.”