Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Veiko Vihuri: võimu haaranud uusbolševikud mõtlevad, et neil on õigus ühiskonna aluseid revolutsiooniliselt muuta

-
28.05.2023
Homoabielu- ja valitsusevastane meeleavaldus Toompeal andis valitsusele edasi signaali, et bolševistlik revolutsioon ei lähe läbi.
© UU

Laupäevasel Toompea meeleavaldusel esines ka vaimulik ja veebiväljaande Meie Kirik peatoimetaja Veiko Vihuri, kes hoiatas võimuolijate juunikommunistliku revanši eest.

“Head sõbrad, juunipöörde läbiviimisest Eestis saab varsti 83 aastat. Tavaliselt me mõtleme sellest kui Nõukogude okupatsioonist. Kuid see polnud lihtsalt okupatsioon ja anneksioon, vaid selle tulemusena viidi Eesti ühiskonnas jõuga läbi bolševistlik revolutsioon.

Juunipöördega läksid innukalt kaasa paljud Eesti Vabariigi kodanikud, kas kasulootusest või usust, et nad seisavad ajaloo õigel poolel.

1940. aastal ütles Jossif Stalini eriesindaja Andrei Ždanov Eesti nukupeaministriks upitatava vasakpoolse haritlase Johannes Vares-Barbaruse kohta: “Barbarus on valmis. Suund on talle selge.”

Meenutan seda, sest täna oleme uue, kultuurilise juunipöörde lävel, ja seda tahetakse ellu viia samasuguste bolševistlike, revolutsiooniliste meetoditega – peamiselt nahaalse valetamise ja jõu abil.

Võimu haaranud uusbolševikud mõtlevad, et neil on õigus ühiskonna aluseid revolutsiooniliselt muuta, sest Progress nõuab seda ja nende käes on võim.

Ka neil on suund täiesti selge, nii nagu kollaborantidest juunikommunistidel.

Uusbolševikud ründavad midagi, mis kuulub kogu ühiskonnale. Abieluinstitutsioon ei saa olla mängukann mõne erakonna käes. Abielu kui mehe ja naise liit on ühiskonna alustala ja kuulub sellisena kõigile.

Uusbolševikke ei huvita absoluutselt, mida tunneb või mõtleb see osa ühiskonnast, kes nende vaateid ja veendumusi ei jaga. Minister Signe Riisalo õigustas mittearvestamist kirikute seisukohaga, öeldes: “Väärtuspõhiseid eriarvamusi me arusaadavalt ei saa arvesse võtta.”

Mis arutelu ja kaasamine see on, kui asi on juba ette ära otsustatud? Kui moe pärast lastakse küll kiirkorras oma arvamust avaldada, aga seda ei kavatsetagi kaaluda?! See on demokraatia simuleerimine, teesklemine!

Meie vastas on hingetu masin, millega ei saa läbi rääkida ja mida ei saa ka ratsionaalsete argumentidega veenda.

Ütlen rohkemgi: meie vastas on metafüüsiline kurjus. See kurjus on aina valetanud ja valetanud – juba seoses kooseluseadusega, ja on teinud seda erinevate inimeste suu läbi, erinevate inimeste näoga.

Veel kaks ja pool aastat tagasi rääkis Kaja Kallas (ma tsiteerin):

“Kõigepealt tuleb meelde tuletada, et praegu sätestab perekonnaseaduse §1 lg1, et abielu sõlmitakse mehe ja naise vahel. Ma ei ole kuulnud, et keegi seda muuta tahaks. Seega on selle küsimuse rahvahääletusele panemine täiesti mõttetu, sest ma ei tea Eestis ühtegi poliitilist jõudu, mis sooviks seda määratlust muuta. Abielu institutsioon ei ole Eestis rünnaku all ja ei vaja põhiseaduslikku kaitset.”

Nüüd ründab Kaja Kallase juhitud võimuliit abielu – need on tema sõnad! – ja teeb seda just perekonnaseaduse muutmise kaudu.

Kurjus ja vale, kurjus ja alatus käivad alati käsikäes. Läbi ajaloo on kurjus esitlenud end headuse ja valgusena, vabaduse ja edumeelsusena. Vale ja petmine kuulub kurjuse olemusse.

Kurjusega ei saa läbi rääkida, kurjust ei saa veenda. Kurjusega ei tohi kompromissi otsida. Kurjusele tuleb otsustavalt vastu astuda. Aga mitte kurja enda meetoditega, vaid aususe, armastuse ja tõega.

Kas see uus bolševistlik juunipööre viib taas kord omariikluse kaotamiseni? Omal ajal kuulutas turuprohvet Karl Reits: “See ilus vabariik, mida Jumal on Eesti rahvale andnud, võetakse nende käest ära.”
Võimalik, et me kaotame seekord palju rohkem – me kaotame ka vundamendi, millele riik on rajatud. Kaotame rahvana oma hinge, mida saaks päästa.

See on väga sünge väljavaade. Head sõbrad, võitleme ja seisame selle eest, et seda ei juhtuks.

Tänan teid.”