Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vene-skandaali sattunud Kaja Kallas teeb pidurdamatult kõike valesti

-
29.08.2023
Eestis pole riiki, siin mängitakse riiki.
© Erki Evestus

Peaminister Kaja Kallas on oma ebakompetentsust juba ammu tõestanud, kuid nüüdne Vene-suunaline skandaal paljastab tema võimetust riiki juhtida veelgi enam.

Sotsiaalmeedias ja suures ajakirjanduses on viidatud järgmistele vigadele.

Nagu märkis Riigikogu saadik Varro Vooglaid, peaminister ja tema pere lihtsalt ei aja Venemaa agressiooni ajal idasuunalist äri – isegi kui see on 100% seaduslik, isegi kui seda on vaja Eesti firmade ärakolimiseks jne. Arvo Hallik oleks pidanud juba poolteist aastat tagasi tegema seda, mida ta tegi alles skandaali puhkedes ehk taanduma tegevust jätkanud firmadest.

Peaminister lihtsalt ei saa rääkida sellest, et tema ei teadnud ühest või teisest asjast – ta on sisuliselt kolmas inimene riigis pärast presidenti ja Riigikogu esimeest ning täitevvõimu puhul esimene. Valitsuses on ta nii-öelda ülemminister, kes peab suures pildis teadma kõikide ministrite elualadel toimuvat. Et see on võimalik, tõestas Martin Helme rahandusministriks olles.

Peaminister ei saa ega tohi keelduda kriisi ajal Riigikogu saadikute ehk rahvaesindajate ette ilmumast. Praegune kriis on usalduskriis, ohus on Eesti maine ja seejuures peab peaminister tegema kõik, et asjad ära klaarida, seejuures ka igapäevatöö arvelt (eriti kui ta nagunii ei tea, kus mis toimub). Peaminister ei poe urgu, vaid on kriisi keskmes.

Marufeministist peaministri puhul, kes toetab aktiivselt karjäärinaisi, lesbisid ja lastetust, on üliimelik tunnistada, et ta ei tea abikaasa tegemistest midagi, mees ei tutvusta talle neid ja teda ei huvitagi – see sarnaneb rohkem allasurutud abielunaise rollile. Ehk siis sebimine mehe ja rahakapi vahel.

Kaja Kallas isiklikult oleks pidanud viivitamatult tagasi astuma, seda ennekõike seetõttu, et ta on Eestis ja maailmas saavutanud kuulsuse Ukraina-mentorina ning nüüd on selgunud, et tema pereäri toidab hoopis Vene agressorit. Tegelikult pidanuks ta taanduma juba pärast seda, kui valitsuspartneri Eesti 200 poliitik Johanna-Maria Lehtme sattus Ukraina-annetustega skandaali.

Juba kõik need eelnenud punktid, millele leiaks lisa küllaga, oleks pidanud andma Reformierakonnale aluse Kaja Kallas välja vahetada. Et seda pole tehtud, näitab vaid võimupoliitika madalat või lausa olematut moraali ja eetikat.

Uued Uudised