Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Venemaa kasutab piirileppe algatust liitlaste vahel ühtsuse ja koosmeele lõhestamiseks

13.11.2021
Piletid Iraagist Pihkvasse on detsembriks saadaval. Kuni Eesti tegeleb piirileppega, korraldab Venemaa “turismireise”.
© UU

Orientalist ja ühiskonnategelane Peeter Espak kirjutab sotsiaalmeedias, et Eesti neelas piirileppe küsimuses tõenäoliselt alla Kremli sööda.

“See olukord peaks olema küll ilmselge – Venemaa hetkel on otseses ja isegi sõjalises vastuseisus Poola ja Leeduga. Täiesti loogiline, et liitlaste vahel ühtsuse ja koosmeele lõhestamiseks Eestile just hetkel mingil määral mee moka peale määrimine on loogiline samm. Kui ma oleks putinistlik strateeg, siis teeks just sama.

Loodetakse, et võtame lolli ahvena kombel sööda suhu ja teeme lolliks mitte ainult iseennast, vaid hülgame ka liitlased nende raskel hetkel, et saada endale soodsaid lahendusi. Mängitakse puhta Eesti poolt omakasupüüdliku ja liitlasi potentsiaalselt hülgava lahenduse peale. Sellest arusaamiseks peab vist kasutama lauset “No shit Sherlock”.

Kahjuks on tunne, et nii mõnigi meie erakond on sööda alla neelanud – nagu loll ahven. Eesti peaks hetkel käituma nagu ettevaatlik ja tark linask – ning kasvõi mängu ilu pärast – nõudma eeltingimusena tagasi Tartu Ülikooli kunstivarasid, mis hetkel asuvad Voronezi ülikoolis.

Ehk – andke meilt röövitud kunst tagasi – siis oleme kõigeks valmis pärast õigluse taastamist. Ehk Venemaa tuleks samuti kahvlisse tõmmata – moel, et rahvusvahelises meediaski laineid lüüa. Eks ole siis näha, kas meie riik osutub targaks linaskiks või lolliks ahvenaks.”