Viimase traagilise liiklusõnnetuse taustal: mille eest ja miks karistada?

Arvamus,
©UU
Leinaküünlaid tuleb mistahes vahenditega ennetada.

Uute Uudiste kaasautor Priit Tali soovitab hakata sanktsioneerima neid tahtlikke tegevusi, mis võivad viia tahtmatute tapmisteni.

„Kui minu juurest leitakse 10 kg heroiini, siis saan väga valusa nätaka. Kusjuures mitte keegi ei hakka uurima minu edasisi plaane, vaid võetakse kaljukindlaks eelduseks, et ma igal juhul oleksin selle kraamiga midagi jube halba teinud ja hulga inimesi mürgitanud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sama lugu oleks, kui minu talu aidast leitaks kobe kogus lõhkeaineid ja relvi. Taas ei hakkaks keegi isegi mõtisklema, mida ma nendega teinud oleks.

Vabaduse väljakul lasti maha noaga mees, kes ei olnud ju reaalselt kellelegi kurja teinud.

Maanteedel kihutavad vindised roimarid aga peavad reaalselt kellegi ära tapma, alles siis leiab ühiskond, et nad on korralikku karistust väärt.

See on „loogika“, millest ma kunagi aru saanud ei ole. Miks tänavatel ja maanteedel hakatakse reaalselt sanktsioneerima alles siis, kui laibad kraavis?

Praegu arutatakse selle üle kas kellegi surnuks sõitmist lakku täis peaga tuleks karmimalt karistada. See on ju absurd! Mõttetu ja mitte kuhugi viiv „võitlemine“ tagajärgedega.

Mitte keegi ei sõida kedagi surnuks teadlikult, tahtlikult või ettekavatsetult. Ka roolijoodikud ei sõida kedagi surnuks teadlikult, tahtlikult või ettekavatsetult. Ka mõõdutundetud kihutajad ei sõida kedagi surnuks teadlikult, tahtlikult või ettekavatsetult.

Igaüks loodab ja usub (kasvõi alateadlikult), et kõik läheb õnneks, et midagi ei juhtu. Ja seetõttu ei ole ju võimalik ka hoiduda sellisest tegevusest, mida sa üldse teha ei taha ega kavatsegi.

Kuid mõjuvat ja vältimatut karistust vajavad TAHTLIKUD ning TEADVUSTATUD tegevused.

Joomine on teadlik ja tahtlik, sellest ON võimalik hoiduda. Gaasipedaali põhja vajutamine on teadlik ja tahtlik, sellest ON võimalik hoiduda.

Et nii suur hulk degenerante ei hoidu purjuspäi rooli minekust ja ei hoidu (ka kaine peaga) hullumeelsest kihutamisest, selleks on üks ja ainus põhjus – vahelejäämise võimalus on väga väike ning ka karistused on üpris tühised.

Absoluutselt jätkusuutmatu on isegi mõtiskleda selle üle, kas kogemata kellegi JUBA TAPNUD juhile määrata viis aastat, kümme aastat või eluaegne vanglakaristus. See ei muuda enam midagi ja ei paranda olukorda ka tulevikus. Sest see juht ju EI TAHTNUD kedagi tappa. Ja ka järgmised liiklusmõrtsukad ju EI TAHA kedagi tappa ning seetõttu ei ole neil ka võimalik seda ära hoida.

Kui ma lähen vibuga lauluväljakule ja hakkan nooli lendu laskma, siis – kuigi ma ei taha kedagi tabada – EI OLE mul võimalik vältida seda, et keegi kogemata pihta saab. Kuid mul ON võimalik sinna vibuga mitte minna.

Sellest loogikast ei tohiks ju olla raske aru saada. Kui mul on laps ja mul on õunapuu ja ma ei taha, et laps õunapuu otsast alla pudenedes viga saab – mida ma siis keelan? Kas keelan alla kukkumise ja karistan last, kui ta on kukkunud? Või äkki keelan ronimise ja annan ketuka, kui ma ta puu otsast kätte saan, et ENNETADA KUKKUMIST ja suuremaid vigastusi?

Me jäämegi hukkunuid taga nutma ning maanteede servadesse küünlaid panema, kui me ei hakka reaalselt ja valusalt sanktsioneerima neid TAHTLIKKE tegevusi, mis viivad TAHTMATUTE mõrvadeni. Millal ometi see lihtne fakt ühiskonna teadvusse jõuab?“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused