Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Viirus puhub opositsioonipoliitikute suu kaudu jutumulle

-
25.03.2020
Pole vahet, mida teeb opositsioon rahulikel aegadel või kriisi ajal, tulemus on ühtmoodi lammutav. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Mustamäe linnaosakogu liige Vsevolod Jürgenson juhib tähelepanu sellele, kuidas opositsioon korraldab konstruktiivse kriitika asemel jätkuvalt lahmivat valitsusvastast infosõda.

“Mure oma pere, linna, riigi ja maailma pärast on liitnud kõik hea tahtega inimesed. Aeg on keeruline ning valitsused üle ilma teinud otsuseid, mis tavaolukorras oleks mõeldamatud. Ent valikut pole.

Nähtavasti ei saa me kunagi teada, kui paljudesse kodudesse jõuaks lein, kui karantiin ja liikumispiirangud haigust ei ohjeldaks. Aga sellises seisus polegi vaja küsida ja vastuseid nõuda, vaid teha kõik endast olenev, järgides soovitusi viirusest hoidumiseks. On hea, et enamus meie inimestest nii ka käitub, säilitades lootuse, usaldades eriolukorra kehtestajate pädevust, jälgides toimuvat ilma ahastusse langemata.

Kriisiolukorrad on alati sünnitanud poliitmängureid, kellele meeldib sogases vees kala püüda ning geniaalseid mõttehiiglasi, kes teavad kõigist maailma valitsustest ja parlamentidest paremini, milliseid meetmeid tuleks täbaras olukorras rakendada. Rumalus ja traumaatiline edevus on nakatavamad mis tahes viirusest ning selles osas pole erand ka Eesti. Haigus ründab meid lisaks tervise pärssimisele ja harjunud elukorralduse olulisele muutmisele ka meediasse tühje jutumulle tekitades.

Meie valitsus on teinud tublit tööd ning käivitanud lühikese ajaga sarnaselt muule maailmale ettevaatusabinõud, mis võimaldavad haiguse levikut pidurdada. Seni pole meie riigis veel keegi koroona tõttu surnud ning loodame, et nii jääbki. Sellega ei saa aga leppida opositsiooniesindajad, kelle elueesmärgiks on juba pikemat aega olnud Eesti valitsuse tümitamine ja pädevate otsuste kahtluse alla seadmine.

Kaja Kallase ettepanek teha erakondade ülest koostööd, millega ta mõne aja eest välja tuli, on ununenud nii reformipartei juhil endal, kui ka teda järgivatel jüngritel. Nii ollaksegi madaldunud selleni, et ajal, mil rahvas peaks ühte hoidma ja eriolukorra reegleid tõsiselt võtma, üritatakse inimestes kahtlusi külvata.

Toon mõned näited poliitilise künismi meistriklassist:

Delfi erisaates tõdes Kaja Kallas, et saabunud kriis näitab, miks jutt headel aegadel reservide kogumisest oli õige, aga valitsus on vaikselt hoopis varudest raha ära kulutanud. Sellega lõi käbe poliitproua asjalise mulje, kuidas stagnatsiooniaastatel tuima pannud reformlased peaksid usinate talvevarude korjajatena pälvima avalikkuse imetluse, samas, kui praegune valitsus neid hoolsalt valvatud varusid tuulde laseb. Aga tule taevas appi! See pole praeguses olukorras diskussiooni koht, niipalju võiks demagoogiasse kalduv poliitik ometi aduda!

Teine mõttejupp, millega samas intervjuus välja tuldi, on avastus, et kriisi ajal laenamine pole patt, aga seda tuleb teha targalt. Aga miks peaks kartma, et praegune valitsus targalt ei tegutse, seda Kaja Kallas ei selgita, jäädes taas emotsioonide pinnal õhinapõhiselt tühisõnaliseks.

Maailma riikide valitsused on langetanud valiku, kuidas viiruse levikut erimeetmetega ohjeldada. Õnneks ollakse humanistlikumad, kui võis eeldada ning majanduskasv ja börsiindeksite kosumine jäi kaotajaks vajaduse ees inimelusid kaitsta. Muidugi leidub neidki, kes valiksid elude asemel liberaalsed väärtused.

Üheks selliseks aatemeheks on reformipartei küll veidi roostes, ent siiski sõnakas raskekahur Andrus Ansip. Intervjuus ERRile ei tundnud eurosaadik muret mitte koduriigi inimeste saatuse pärast, ega tunnustanud, hoidku selle eest, Eesti valitsust, kes sarnaselt teiste Euroopa riikidega on suutnud rakendada vajalikud turvameetmed, vaid kurtis, et piiride sulgemise järel pole enam mõtet rääkida Euroopa ühistest alusväärtustest ja kaupade vabast liikumisest. Jahmatav on eurobürokraatiast läbi imbunud ekspeaministri kreedo, mis kutsub alusväärtuste säilitamisele üle laipade!

Sootuks kummalise oopusega sai aga hakkama avalikkuse jaoks juba ununema kippuv liberaalne klassik Rein Lang. Tema arvates on maailm täis tuhajuhaneid, kes kohe üldse aru ei saa, et praegune olukord on tekitatud vaid selleks, et mahitada nn populiste. „Nüüd on majanduslik natsionalism ja rahvuslus kahetsusväärselt loosungid, mida karjutakse enamiku Euroopa kanalite mikrofonidesse,“ kiljatab Lang pateetiliselt oma ERRi kodulehel avaldatud arvamusloos. Hämmastav, ent seekord on tublil maailma saatuse pärast valuleval internatsionalistil lisaks Eesti juhmile valitsusele tõsiseid etteheiteid kogu Euroopale.

„Euroopa Liidu liikmesriikide poliitikute võistlus selle nimel, kes efektiivsemalt suudab takistada inimeste vaba liikumist üle ühenduse sisepiiride, on muljetavaldav,“ portsatab Lang kurjalt, jõudes äärmiselt huvitava mõtteni, et tegelikult pole Euroopa Liit enam mitte ämbris, vaid vannis. Mida ta sellega mõtleb, jääb tavalise ajukapasiteediga kaasmaalasele paraku hoomamatuks. Lõpetab aga tubli parteifilosoof oma mõtterännakud, kutsudes inimesi esitama iga eriolukorra meetme puhul kiusakalt küsimuse “miks?”, ehk siis mitte alluma viirusetõrjeks hädavajalikele reeglitele.

Langil on ju ositi õigus, sest praeguses olukorras tuleb tõesti esitada küsimus, miks püüavad mõned tegelased selle asemel, et koostööd teha, valitsusele igal võimalusel kaikaid kodarasse loopida? Miks jätkatakse ajal, kui enamus rahvast mõistab olukorra tõsidust, lapsikult tigedat solvumismängu? Miks aetakse kägu ja ei loobuta lõhestamisest?

Esitagem need küsimused, kuigi on vähe lootust asjaosalistelt vastus saada. Aga seni hoidkem tervist ja oma lähedasi ning võimalusel selgitagem elatanud naabritädile, et rõdule telefoniga lehvitama lippamine on ohtlik, ja et tegemist pole mitte riigi poolse kohustuse, vaid lihtsalt lapsikusega, millest ei pea sarnaselt Eesti inimeste enamusega välja tegema.

On palju võimalusi, kuidas oma hoolivust näidata ja seda meedikud, apteekrid, politseinikud, müüjad ning teised eesliinivõitlejad päev-päevalt teevadki. Hinnakem neid ja toetagem valitsust, siis elame üle nii viiruse, kui ka segaduse, mida püütakse meie hinge külvata.”