Võrdsusfetišistist presidendi kõne oli järjekordne demagoogiauputus

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
President, keda arvestatav osa ühiskonnast presidendiks ei pea. Kaljulaid Saksa-visiidil.

President Kaljulaid suvatseb oma kõnedes propageerida ainult üht momenti – mingit võrdsust, mis pidavat olema sedavõrd globaalne, et võrdsed on kohe kõik, millestki muust hoolimata.

Kaljulaid tõi näiteks, et kuigi viimasel kuul on Eestisse tulnud ligi 6000 inimest teistest riikidest, siis keegi ei kuulnud valimipõhistest reididest. “Ja siis tuli Ukrainast üks lend ja seal tehti lauskontroll,” märkis Kaljulaid. “Me näeme, kuidas meetmeid rakendatakse nii, et kõiki ei kohelda võrdselt.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

President ei näi jagavat, et need tuhanded inimesed tulid peamiselt üksikult või ka seltskonniti, ning sellele vastavalt nendega ka tegeleti, ukrainlased aga toodi erilennuga kõrge riskiga riigist ja hulgi, mis eeldabki teistmoodi uuringuid.

Lolliks teeb Kaljulaid ennast ka Rootsit kaitstes: “Riigipea sõnul meeldis talle Rootsi käitumine koroonakriisi puhkedes. “Nemad usaldavad oma kodanikku nii palju, et nad ei läinud piirama. Nad lootsid, et kodanik teeb ise vajaliku arvutuse, mida ta ka enam-vähem tegi…”

Rootsi valik oli ohvriterohkem ja tänaseks väidetakse nende süsteem olevat isegi piiravam kui naabritel on olnud. Muidugi pole Kaljulaidi kohustuste seas jälgida välisuudiseid, aga vähemalt Uued Uudised kasutasid oma lugude juures TT News Agency poolt 27. märtsil Stockholmis tehtud pilte rahvast täis tänavatest, kus inimestel polnud maske ega distantsi.

Ja muidugi ei saanud opositsiooni president hoiduda valitsust ründamast. “President Kaljulaidi sõnul on ta kindel, et valdav enamus meist siiski ei taha, et riik teeb oma otsused mitte me õigustest lähtuvalt, vaid kiusu ajades, toetades neid, kes on võimu meelest õiged ja jättes külma kätte need, kes seda pole. „2020 ei tohi olla aasta, mille kohta 30 aastat hiljem öeldakse – see oli hetk, mil hakkasime ilma jääma oma vabadustest.”, väidab ta.””

President käitub nagu provokaator, jättes süüdistused õhku, täpsustamata seejuures, milles tema väidetud kius ja külma kätte jätmine seisneb.

Kaljulaid ei ole riigipea – üha enam tõestab ta, et on ühiskonna lõhestaja, opositsiooni üks liidritest ja oht põhiseaduslikule korrale – kui Põhiseadusest on teada ainult võrdsuse printsiip ega ole kuuldudki eestluse säilitamise kohustusest, on isegi puupeaga Buratino Eesti riigi presidendist mõistlikum.

Või küsikski Kaljulaidilt – kui võrdne on Eesti pensionär majanduslikult turvalisuselt Euroopast ametniku- ja Eestist presidendipalka saava “riigipeaga”, kes ei suuda ega tahagi ise eestlust kaitsta?

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused