Wuhani viirus ja märulid USA presidendivalimiste poliitikas

Arvamus,
©Reuters/Scanpix
Protestijad on Ameerika märufilmiks muutnud.

Poliitikavaatleja Jüri Toomepuu kirjeldab olukorda USA-s enne presidendivalimisi ja kahe suurema poliitilise jõu šansse olla edukas.

Olukord muudab poliitikute perspektiive

Mõned kuud tagasi, enne Wuhani viirust ja hiljutisi laiaulatuslikke rahutusi USAs, näis president Trumpi tagasivalimine järgmiseks neljaks aastaks olevat päris kindel. USA majandus oli parem kui kunagi varem, töökohti oli rohkem kui tööotsijaid, palgad olid tõusuteel, ISISe kalifaat oli hävitatud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sellele lisaks oli põhjust süüdistada nende vastaspartei, demokraatide, tõenäolist kandidaati Joe Bidenit korruptsioonis seoses ta tulutoova tegevusega, kui ta juhtis USA Hiina poliitikat, ja ta poja priske sissetulekuga korrumpeerunud Ukraina Burisma energiafirma mitte-midagi-tegeva palgalisena. Pealegi suudab Biden sageli esineda segaste ütlustega, millest on kas raske aru saada või mis on kergesti tuvastatavad luiskamised.

Parteide erinev suhtumine

Wuhani viiruse tagajärjed ja veel enam märatsemised, rüüstamised ja vägivaldsused, mis järgnesid Minneapolise politsei poolt kinnipeetu mustanahalise George Floydi vägivaldsele surmale, on tublisti kergitanud demokraatide lootust novembri valimistel võidukad olla.

Tavaliselt on parteil, kes võimul pole, parem võimalus võiduks, kui riigi majandus on halb ja veelgi suurem võimalus kui rahva hulgas on küllalt rahulolematuid. Demokraatidele on võimule tõusmiseks kasulik, kui Wuhani viiruse tagajärjel töötuks jäänute arv jätkab kasvu ja samuti et märatsemised, rüüstamised, vigastamised ja tapmised kestaks kaua ja teeks nii palju kahju kui võimalik.

Seda nad muidugi ei tunnista ja need, kes on kõikide poliitikute suhtes küünilised, võivad ka väita, et kõik poliitikud on nõus võimul püsimiseks või võimule saamiseks rahva heaolu peale vilistama. Fakt on siiski see, et rahva heaolu soosib võimul olijaid ja kahjustab võimule pürgijaid. Sestap on vabariiklastel ja demokraatidel drastiliselt erinev suhtumine Wuhani viirusesse ja samuti ka märatsemisesse.

President Trump ja vabariiklastest kubernerid tahavad võimalikult kiiresti lõpetada piirangud, mis olid kehtestatud viiruse leviku tõkestamiseks, ja lõpetada märatsemised rahvuskaardi ja politsei efektiivse kasutamisega. Demokraadid seevastu väidavad, et piirangute lõpetamine kõrgendab viiruse ohvrite arvu. Nad ei luba oma kontrolli all olevates osariikides ja linnades kasutada märatsemiste lõpetamiseks rahvuskaarti ja koguni keelavad politseil efektiivselt tegutseda.

Elust keegi eluga ei pääse!

Kindlasti aitaks üksteisest eemale hoidmine ja maskide kandmine surnute arvu vähendada, mida kauem, seda enam, aga kui see liiga kaua kestab, võib see paljude eluiga muudel põhjustel lühendada – kui puudub töö ja leib on raske ellu jääda. Näljasurm võib olla koguni ebameeldivam kui surm viiruse tagajärjel.

Inimesed saavad üldiselt aru, et elamisega kaasnevad riskid. Näiteks võiksime me õnnetusi ja õnnetuid surmi päris kindlast vähendada, kui keelustaksime autoliikluse. Sellega poleks aga nõus ka need, kel autot pole. Nad saavad aru, et poodidesse poleks võimalik tänapäeval hobuse ja vankriga toitu ja kõike muud tuua, mis on vajalik hästi elamiseks. Transpordivahendeid on vaja kasutada tööle naasmiseks või töö tegemiseks. Tõsise tervise probleemi puhul tahavad kõik ambulantsi kiiret teenust kasutada.

Vabariiklaste lootuse sädemed

Küsitlused näitavad, et rahva enamik tahab jälle tööle hakata. Samuti näitavad küsitlused, et enamik rahvast pooldab märatsemiste ja rüüstamiste lõpetamist.

Demokraadid, kes olid ennustanud mai kuus töötuse kasvu 19 protsendini, said neid kurvakstegeva tagasilöögi, kui mai kuu jooksul hoopis kasvas töötajate arv 2,1 miljoni võrra, rohkem kui kunagi varem,  ja töötus langes 14, 7 protsendilt 13,3 protsendini. See näitab majanduse V-kujulist tõusu, mida president Trump ennustas.

Kas võimsamaks või sotsialistlikumaks?

Raske on ennustada, mida Ameerika valijad novembris otsustavad. Paraku mõjutab Ameerika valijate otsus mitte ainult Ameerika, vaid ka maailma ja Eesti tulevikku.

Trumpi tagasivalimine tähendaks senise eduka kursi jätkumist. On kindlasti põhjust loota, et nii nagu ta lubas teha Ameerika jälle võimsamaks, ja tegi nagu lubas, suudab Trump muuta, nagu ta lubab, Ameerika järgmise nelja aasta jooksul veelgi võimsamaks.

Demokraatide võit tähendaks suurt sammu sotsialismi poole, millega kaasneb tavaliselt vaesus ja viletsus. See tähendaks ka piiride avamist paljudele madala haridustasemega, inglise keelt mitte rääkijatele, ühiskonna abi vajajatele. Kindlasti taastatakse ja tõstetaks nende võidu puhul inimeste maksukoormus, mille kahandamine Trumpi poolt tõi kiire majanduskasvu.  Küllap jääb siis jälle ka riigikaitse vaeselapse seisusesse, nagu see oli kaheksa Obama aasta jooksul.

Võib arvata, et USA ja demokraatia vaenlastele teeks Bideni presidendiks valimine ja jõuetu Ameerika suurt rõõmu. On põhjust karta, et Eestile ja eestlastele võiks meie kõige tähtsama NATO liitlase allakäik osutuda katastroofiliseks.

12 commentsOn Wuhani viirus ja märulid USA presidendivalimiste poliitikas

 • Avatar

  Üks hea päevakajaline video kus võetakse käsile nii märulid kui viirus – inglise keeles.
  https://www.youtube.com/watch?v=tlBvSKtFtCI

 • Avatar

  Küsija küsib täiesti õigustatult, kellele USA riik ligi 25 triljonit dollarit võlgu on. Muidugi on seda laenumulli püütud teistele riikidele kaela määrida. Näiteks Hiina on ostnud USAlt ligi kahe triljoni dollari eest viimase rämpsvõlakirju, millega Hiina nii või teisiti sunnib USAd Hiina kaupu ostma. Kuna Trump soovib USA majandust turgutada, siis ta muidugi jonnib ja peab Hiinaga kaubandussõda. Kui aga sellest laenust rääkida, siis on tegu siselaenuga, mille võlausaldajateks on USA pangad. Järelikult võib põhimõtteliselt selle laenu ajada kasvõi nii suureks, et laenunumbri järel on sada nulli. On ka selge, et need võlausaldajad ei soovi mitte mingil määral, et USA laguneks või seal tekiks mingi suuremat sorti mäsu. Lihtsalt omaenda julgeoleku huvides. Ah et dollar taolise raha juurdetrüki tõttu niiviisi tulevikus enam mitte midagi ei maksa? Kogu asi polegi mitte dollari ( nagu tänapäeval ka mingi muu valuuta ) reaalses väärtuses, vaid selles, et USA lihtsalt sunnib teisi riike oma sõjalisele jõule tuginedes dollarit austama. Järelikult taandub kõik USA sõjalisele võimekusele, mida USA võimulolijad peavad hoidma nagu oma silmatera

 • Avatar

  asjalik ülevaade hr Toomepuult adekvaatse hinnanguga olukorrale, kus demokraadid küpsetavad valitsevat presidenti, kogudes mässamist soosides oma elektoraadi hääli (printsiibil mida hullem seda parem);
  kui situatsioonist on kogu kasu välja pigistatud vaigistatakse ka mäss

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Tegelikkus on ja seda eriti sinu kodumaal “kõik poliitikud on nõus võimul püsimiseks või võimule saamiseks rahva heaolu peale vilistama”.
  Täna ei ole veel kõige hullem käes sest kui valimistel Trump kaotab ja kahtlustatakse võltsimist on need valged mehed hambunirelvastatult tänavatel ja tulemus on ettearvamatu . Ei aita siis vene jälje otsimine aga võib aidata mingi sõjaline lahendus ameeriklaste kaitse nime all.

  • Avatar

   Tundub, et on küpsemas Ammerika Kodusõda II… Meile on see ülihalb variant, sest Peipsi taga passiv hüppevalmis šaakal elik Põlisvaenlane kasutab selle kindlasti ära, kuna ameeriklastel ei ole siis küll enam aega Euroopa mökude muredega tegelda. Saksmaast ja Prantsusmaast pole mingit kasu ei NATO raames ega muidu. Moraalselt oleskid ehk britid valmis aitama, aga marutõbiste moskoviitidega ei jõua nemad üksi ei võidelda ega ka kembelda.Jälgides hetkel tähelepanelikult Sarmaatia lagendikel Moskoovias toimuvat võib vist väita, et asjad on seal hapuks minemas ja kollektiivsele Putinile võib üks Väike Võidukas Välksõda marjaks ära kuluda…

 • Avatar

  Valge inimese saatus on hetkel kaalukausil – USAs juba käib sisuliselt rassisõda – mida VEEL peetakse kodusõjaks.
  Meil siin Eestis (ja Euroopas) on võimalus ellu jääda kui Inimesed aga USAs läheb asi hulluks – kui Trump mingit imetrikki ei tee.
  Meenutage PolPothi veresaunasi – selline tulevik ootab ees kui lähimas tulevikus seda märatsemist ei suudeta ohjledada.
  Antifal on juba käes tankid, neid õpetavad välja MOSSADI instruktorid ehk sõda juba käib.
  Mida te arvate kui kaua võtab aega, et see sõda siia jõuab – mustad koonduvad ja organiseeruvad – meenutage viimast Nõmme uudist.
  Kohalikud reffide “toidetud” ja muud idiootsed kaasajooksikud juba organiseeruvad – küsige KAPO käest neil info olemas.
  Või eelistab see asutus EKREga mitte suhelda – ideoloogilistel kaalutlustel?!
  Loodan südamest, et EKRE on loonud omale midagi info teenistuse laadset mis kogub ja analüüsib infot.
  On vähe, et Helme poistel on poliitiline ja riigiameti kogemus – poliitika on SÕDA ja LUUREOPERATSIOON.
  See ei pea – ei tohiks nii olla aga moodsas maailmas on see nii tehtud…

  Aga nüüd faktide juurde – antifa käes on tankid ja neegused on roolis – se on nagu ahv kalasnikoviga:
  https://www.bitchute.com/video/JwfuUPNA4nJ2/

  Antifad treenivad MOSSADi (iisraeli luure) – projekt Veritas käis ja vaatas.
  https://www.bitchute.com/video/Bezj6Q9hzxaw/

  Kogu meedia oli täis kus 2 politseiniku tõukasid “vana inimest” – kiirabis vaadati ta üle – tal olid kaass verekotid
  ja tegu on “elukutselise” antifa provokaatoriga kes üritas välja peilida politsei sel päeval kasutses olevad raadiosagedused.
  https://theconservativetreehouse.com/2020/06/06/buffalo-officials-duped-by-professional-antifa-provocateur-arrest-and-charge-two-police-officers-righteous-police-team-stand-together-and-walk-out/

  Antifa ei ole “popp” tema tegemisi jälgitakse ja välja tulevad huvitavad detailid – käib SÕJALINE/eriüksuste juhitud operatsioon;
  https://www.americanpartisan.org/2020/06/from-a-reader-a-look-at-antifas-field-organization/
  https://www.bitchute.com/video/4cToSVRqt2ui/

  Natuke ka ideoloogilist tausta – kui te ei ole kuulnud Juri Besmenovi nime siis EKRE on ajast VÄGA maha jäänud.
  Tema raamatud on maailma luuretes (huvitav mida Eesti “erilised” loevad) kohustuslikuks õppematerjaliks, kuidas läbi viia
  ideoloogilist diversioon RAHVA suhtes: https://www.bitchute.com/video/M2q07K1ore3r/

 • Avatar

  Lp.Jüri Toomepuu!Aitäh ülevaadete eest Ameerikas toimuva kohta.kes siin kodumaal loeb ka muid uudiseid peale ERR vasakule kaldu pseudouudiseid, teab ka, mida teevad nn demokraadid oma võimu all olevates linnades.Ning kuritegelike ja märatsevate neegrite ja valgete lumehelveste ja antifa kaabakate taga seisavad ja rahastavad neid sorosed jt jõud, aga ka endine president Obama.
  Lp.J.Toomepuu, palun valgustage täpsemalt, kuidas Obama USA kaitsevõimet ja võimsust 8 aasta jooksul kahjustas ja mida tema ja Pelosi-taolised taotlevad edaspidi.Tundub, et Pelosi on kuidagi vaikne praegusel märatsemise ajal, ta pole avalikult neile oma toetust avaldanud, või on see meist mööda läinud?
  Kas Obama tegevus oli ja on kuritegelik Ameerika suhtes?Mulle tundub küll nii.
  Ning mis õigus on Saksamaal nüüd kraaksuda Trumpi otsuse puhul vähendada vägesid Saksamaal?sakslastest ja sõjaliselt tugevast Saksamaast on järel vaid hale vari.
  Mida teeb brittide peaminister Johnson?

 • Avatar

  Kõige srlle ” võimsa” taustal ei näe ükski demokraat/vabariiklane seda, et kõik see “võimas” mille Trump on loonud….on loodud võlgade peale. Trumpi lubadus riikliku võlga vähendada pole õnnestunud. Ta vähendas makse. Pidanuks vähendama ka bürokraatiat ja bürokraate. Ta tegi vastupidi. Föderaalriik kasvas. Isegi sõjavägi mille taasülesse ehitamese üle Trump koguaeg keksib on tehtud laenuga. Täna on USA võlg 24.95 triljonit. 4 triljonit rohkem kui Administratsioon Obamalt üle võttes. Ja mida ma öelda tahan. USAs täna pole olemast inimest kes suudaks selle jumalast hüljatud riigi heaks tõeliselt midagi ära teha. Dems/Reps. Kõk sama sõnnik.

  • Avatar

   Aga kes on see rikas tegelane, kellele USA on võlgu triljoneid dollareid?

  • Avatar

   Küllap nad seal ise teavad, kuidas oma riiki majandada, peaasi, et igasugused kommumolkused ja neegrid ei segaks.Ja Obama oli Ameerikale nuhtluseks.Aga loodame, et SmAabu leiab sõnnikut ka siinsamas kodutanumal, kui veidi oma sotside, reformarite ja pederastide hulgas otsib.muidugi võib ka ida poole vaadata ning ka üle Amuuri jõe.eelkõige aga soovitan Aabul ennast peeglist vaadata, ehk on lõust sõnnikune.Ja laseme Trumpil oma riigi asjadega tegeleda-ilma sõnnikuta.

 • Avatar

  Netis liigub selline tore nali Bideni/demokraatide kohta – hetke seisuga on autoriks kanali FOX ajakirjanik Tucker Carlson.
  “Märatsemised tänavatel on Bideni ja demokraatide kõige suurema osalusega valijate kokkutulekud.”

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused