Wuhani viiruse tagajärjed: kes võidab, kes kaotab?

Arvamus,
- Updated
©AFP/Scanpix
Wuhanis juletakse juba maski pisut näo eest tõmmata. Pilt on illustratiivne.

Poliitikavaatleja Jüri Toomepuu analüüsib maailmas koroonaviirusega seoses tekkinud olukorda Hiina, USA ja Venemaa võtmes.

Kaks olulist otsust

“Pärast seda kui viirus Wuhani bioloogilise sõja laboratooriumist valla pääses ja sealsetele võimudele selgeks sai, et see levib kiiresti ja võib tappa suure osa nakatanutest, tegid Hiina võimukandjad kaks tähtsat otsust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esiteks, nad sulgesid täielikult Wuhani linna, peatasid lennud ja kõik muu liikluse teiste Hiina aladega, et pidurdada viiruse levikut Hiinas, ja teiseks, nad otsustasid jätkata Wuhanist lende teistesse riikidesse, et viirus leviks ka mujale.

Näib, et viimane otsus oli tehtud kaalutlustel, et kui juba Hiina kannatab, siis on Hiinale kasulik kahjustada ka teisi riike. Võiks öelda, et see oli bioloogiline rünnak kogu maailma vastu. Pole kindlasti põhjust arvata, et Hiina võimukandjad sihilikult viiruse vallandasid.

Tõenäoliselt pääses viirus laboratooriumist välja kas lohakuse või õnnetuse tõttu, aga kui see juba Hiinat kahjustama hakkas, pidas Xi Jinping, hiljuti Hiina eluaegseks diktaatoriks pühitsetu, kasulikuks kahjustada ka teisi riike, lootuses, et viirus kahjustab teisi riike rohkem kui Hiinat. Lootuses, et ta eesmärk muuta Hiina USA asemel maailma mõjuvõimsamaks riigiks, oleks saavutatav.

Hiinale võivad viiruse tagajärjed olla tõesti vähem kulukad kui lääneriikidele.  Režiim, mille kunagine suur juht Mao Zedong vallandas oma „suure edasihüppega“ maailma ajaloo kõige suurema näljahäda ja hävitas nälja, massiliste tapmiste ja orjalaagritega umbes 40 miljonit oma kodanikku, ei hooli eriti, kui viiruse tagajärjel sureb suur hulk vanemaid inimesi, kes majandust pigem koormavad kui toetavad. Läänemaailmas on seevastu loomulik, et kulutusi tehakse just vanemate inimeste ravile.

Vaba majanduse eelised

Raske on ennustada, kas Puna-Hiina gambiit õnnestub, aga on põhjust loota, et vaba majandusega demokraatlikud riigid suudavad Wuhani pandeemia tagajärgedest kiiremini paraneda kui Hiina.

Maailma areenil ja ÜROs kahaneb kindlasti Hiina osatähtsus. Võib arvata, et Hiina majanduse põhitugi, Hiina toodete eksport, kahaneb. Ameeriklased, kes olid varem Hiina suhtes enamasti sõbralikud, on viimaste küsitluste andmetel muutunud kriitiliseks. Päris kindlasti karistab USA kongress ja valitsus Hiinat seaduste kehtestamisega, mis piiravad Hiina toodete, eelkõige ravimite importi, ja soodustavad nende tootmist USAs.

Mitu osariiki on alustanud kohtuprotsessidega, mis lubaks viiruse tagajärjel kannatanutel nõuda kahjutasu, ja nõude täiteks arestida Hiina kinnisvara ja muid varandusi USAs. On isegi võimalus, et USA kasseerib kahjutasu sisse USA riigi võlakirjade tühistamisega, mida Hiina on suurel hulgal ostnud, sest need on üldiselt tuntud kui maailma kõige kindlam investeering. See võiks muidugi kahjustada ka nende usaldusväärtust maailmaturul.

Jõuvahekordade muutused

Üks Wuhani viiruse tagajärg, mis muudab kommunistlike diktaatorriikide ja demokraatlike riikide jõu vahekorda viimaste kasuk,s on selle tulemus Putini Venemaale ja Kim Jong-uni Põhja-Koreale.

ÜRO Maailma Tervise Organisatsioon kinnitab, et Venemaa on muutunud üheks viiruse epitsentriks. Paul Goble, üks maailma parimaid asjatundjaid kõigest, mis toimub Venemaal, teatab oma 17. mai blogis, et Venemaa õiget viirusest surnute arvu ei avalda. Arstidele, statistikaameti töötajatele ja ajakirjanikele on antud direktiiv teatada, et viiruse ohvrid surid mingil muul põhjusel.  Kuigi surma põhjuseid saab võltsida, on selle tagajärgi raskem peita. Üha enam vene firmasid on hädas, umbes 10 protsenti on pankrotistumas, ja natuke üle poole teatavad, et kui praegused piirangud ei lõppe paari kuu jooksul, siis nad enam tegutse, teatab Goble.

Rahva hulgas kasvab ka arvamus, et pandeemia on õõnestanud Putini tugeva juhi imagot, mida ta, muide, üritab parandada sagedaste televisiooni esinemistega. Suur hulk venelasi, kes on harjunud täitma võimukandjate käske, ignoreerivad valitsuse korraldust püsida kodus, kanda maski ja pesta käsi.

Selle aasta noorte ajateenistusse kutsumine lükati edasi kuu võrra, aga on nüüd alanud. Võib oletada, et paljudes kohtades ajateenijate vastuvõtt võib veelgi levitada viirust ja tekitada rahva hulgas veel rohkem pahameelt.

Vaba Vene Foorumi veebi leht levitab arvamust, et viirusega seotud probleemid Venemaal tulenevad otseselt „ süsteemsetest valedest, poliitilisest tsensuurist, absurdsest ebakompetentsusest, kriminaalsest lohakusest ning Putini väärotsustest ja juhtimisest.

Põhja-Korea ametlikke  andmeid pole põhjust üldse tõsiselt võtta, aga Põhja Korea ja Hiina on poliitilised- ja kaubanduspartnerid ja seetõttu küllap ka pandeemia partnerid. Teave, mis sealt vabasse maailma lekib, manab sünge pildi. Fakt, et Kim Jong-un on pikemat aega kas ennast peitnud, või muul põhjusel kadunud, kinnitab, et asi on tõsine.

Tagajärjed Eestile

Idanaaber moodustab, nagu alati, Eestile ja eestlastele peamise julgeolekuohu. Kõik, mis aitab pidurdada Putini ambitsiooni taastada seda, mida ta nimetab endise kommunistliku impeeriumi „hiilguseks“, annab Eestile hingamisruumi ja eestlastele lootust, et nende põline kodumaa püsib iseseisva riigina, mida valitsevad eestlased. On põhjust arvata, et kuigi viirus teeb palju paha, suudavad eestlased ja Eesti Vabariik ka selle üle elada.

Kui Putini diktatuur variseb oleks isegi ehk lootust, et Venemaa suudab esimene kord oma ajaloos muutuda demokraatlikus riigiks, mis ei pea enam vajalikuks oma territooriumit oma naabrite arvel laiendada ja nende töövilja röövida.“

Jüri Toomepuu

22 commentsOn Wuhani viiruse tagajärjed: kes võidab, kes kaotab?

 • Avatar

  Surematud inimesed on hakanud surema.See on ju hullem kui pandeemia.Vanad inimesed ju ei sure vaid lähevad jalgsi teispoolsusesse.Hirmus värk…

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Hr.Toomepuu sinu kaasmaalastest miljardäride varandus on kasvanud koroonakriisi ajal sadu miljoneid seega on selge kes kriisist enam võitnud on !

 • Avatar

  Natuke kuiva arvude keelt – asutus nimega RonPAul Instute lõi numbrid kokku ja tulemus on üsna selge.
  See kuri-kuulus koroona on tavaline gripp ja keskmine surmade tase EI TÕUSNUD – ehk kõige suurem pandeemia ona PAANIKA.
  http://ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2020/may/24/the-cdc-confirms-remarkably-low-coronavirus-death-rate-where-is-the-media/?fbclid=IwAR2exkL6KcY0_VhTZWGIXPIk7TWTmB1uey4YALgvaSNWCQ6eOqn692Vk9xA

 • Avatar
  Kristiina Allekõrs

  Kuhu mu kommentaarid kaovad? Laske FB kaudu uuestii.

 • Avatar
  Kristiina Allekõrs

  Ma ei ole sugugi veendunud,et viirus laborist vallandus. Euroopas on üks vaheperemees leitud ehk naarits. Hiina lasi spetsid sisse ja kõik see vaheperemeeste rohkus ja kaljukindel eitamine ja Andres Meritsa Wuhani laboris käik 2017 ei viita õnnetusele. Merits ütles,et kõik on ok. Ma ise usun metsloomade aga ka koertega salakaubandust millele Hiinas läbi sõrmede vaadati. Malaisia pangoliinid kannavad sama viirust. Wuhani labor pani end karantiini juba oktoobris.

  • Avatar
   Kristiina Allekõrs

   Samuti on viirus muteerunud ja käitunud kui looduslik reservuaarist pärit põrguline. SARS1 pärines yunnani Horseshoe nahkhiirtelt. Vaheperemees tuvastati alles 2015.

  • Avatar
   Kristiina Allekõrs

   Üks artikkel rääkis et äkitselt hakkasid kaitsealused pangoliinid surema nagu kärbsed ja korjus viidi sinna uurimisele. Labor võis ehmatada avastades midagi nii ohtlikku,et pani ise end karantiini.

  • Avatar
   Kristiina Allekõrs

   Samuti Hiina häkkerid püüavad varastada vaktsiinitootjate ärisaladusi ehk on ise ka hädas. See ei ole labori viirus. Korjuse uurimine võis olla.

 • Avatar
  satanisgod.org

  Punahiina ja Puti ei lange ennem kui juudiküsimus pole lahendatud. Marxi esivanemad olid 12 põlve järjest juudirabid. Putin püsib võimul ainult tänu juudi oligarhidele. NSVL-i rajasid juudid: Lenin, Juudipoeg Stalin, Bronstein Trotski, Yagoda jne. Kommunismi eesmärk oligi venelaste targem osa hävitada et hiljem kehtestada juudioligarhia. Hiina RV loodi Juudipoeg Stalini abiga ja pole välistatud et Mao oli ka ise asiaatidega segunenud juut nagu on Maduro indiaanlestega segunenud juut, sest me ei tea ta sugupuust midagi. Juut Charles Liebert aitas Wuhani laboris viirust välja töötada.

  • Avatar

   Putin koos juudioligarhidega?
   Ta ju võttis juudist suursuli Hodorkovskil m**** korralikult maha. Nii, et isegi jewrosojuuzi juhtjuut Kolomoiski nutu lahti lasi. Küllap on allesjäänud tal piisavalt hästi “peos”.
   Selles, et Venemaa ja vene intelligentsi hävitasid juudid, olen nõus. Ja mitte ainult vene intelligentsi, meil siin omalgi hävitajaid-küüditajaid, igasugu ideljakobsone jalaga segada. Siiamaani kõik karistamata!!!
   Mao oli (olevat) olnud (kõrg)vabamüürlane. See ise juba näitab ta kohta nii mõndagi. Aga tänaseks on maoismist suht vähe järgi jäänud.

 • Avatar

  Bill ja Melinda Gates võtsid samale koroona viirusele patendi juba mitu aastat tagasi.
  Enne patendi võtmist on vaja viirust põhjalikult uurida. Olen 101% kindel, et seda ei tehtud Wuhanis!
  Teine riik, mis raskelt viiruase all kannatada sai, oli suht kinnine Iraan!!! Kuidas viirus nii kiiresti sinna sai ja nii hästi levis? Või levitati? Mõlemad, nii Iraan kui ka Hiina on jänkistanil nagu pind pe**es!
  See viirus, mis USA’d rüüstab, ei ole sama viirus, mis Hiinast alguse sai. Kas muteerus? Või anti bakterioloogilise sõja vallapäästjale vastulöök?

  USA majandus on siiamaani seisnud teiste riikide röövimisel (ennekõike küll dollari trükkimise abil). Aga sellest on väheks jäänud, riigivõlg ikka laes. Nüüd siis kavateb avalikult Hiinat röövima hakata. Lollide valesüüdistustega, nagu ikka. Eestis tekitab see ainult ühe küsimuse – kui sügav punker kaevata, et USA hävitamise aktsioon üle elada? See, et USA kuulub sellisel juhul hävitamisele, on selge – maailma vastu ta igal juhul ei saa, isegi mitte koos oma tallalakkujatega.

  Kui aga läheb rahulikult, siis võidavad need maad, mis varem olid sanktsioonide all, ja kaotavad globaalmajanduse kasutajad. Nüüd peavad ka nemad hakkama naturaalmajandusele lähemale liikuma, tootmist ühele maale koondama, aga nad on selles sanktsioonialustest maadest mitu sammu maha jäänud.

 • Avatar
  Sulev Saarna

  Esiteks. Hiinat ei saa vaadelda, kui ühtset kommunistliku riiki! Hiinas valitsevad kaks jõudu: Kommunistlik partei ja liberaalne komsomol, kes omavahel pidevalt “sõdib” mõjuvõimu üle. Liberaalne komsomol on vägagi liberaalse ameerika meelne!
  Wuhanis valitseb just see liberaalne komsomol ja nemad panid Wuhani, ühe olulisema trandpordisõlme Hiinas, kinni siis, kui seal oli koroonasse surnud 8 (KAHEKSA) inimest. Ilmselt lootuses, et keeravad käki keskvalitsusele aga kukkus välja, et keerasid käki kogu maailmale!
  Samas tahaks anda ka paar märksõna, mida peab kogu selle jama juures arvestama: Fort Detric, WHO, Bill ja Melinda Gates Fond, Event 201, ID 2020!

 • Avatar

  Kas tõesti on veel neid kes arvavad, et see “pääses laborist valla”? Lõpetage ära. See istutati kolme eri punkti. See oli teadlikult tehtud. Wuhan oli esimene. Teine oli teadlikult hilinemisega Milano ja siis New York/Jersey. Ja nüüd tänases täevas, enne kui esimene laine pole veel läbi. Räägitakse juba uuest laines sügisel. Hakkab see pihta Aafrikast ja tuleb uuesti Euroopasse. Rääkijad ikka samad mehed. Bill Gates eesotsas. Krs võidab? Kas teate, et Casco, Amazon, Walmart miljonitest töötajatest pole keegi haigestunud Covid 19 viirusesse?! Nad puutuvad külmnete tuhandete inimestega kokku igapäevaselt. Aktsiad on tõusnud nimetatud firmadel läbi lae. Mõelge väheke. Nimekiri on lõputu tõestamaks, et see Wuhani labor on BS. Esimene versioon oli üldse naeruväärne. Nahkhiire söömine. No andke andeks

  • Avatar
   Jüri Toomepuu

   Aabu nime all tegutseja on ilmselt üks väike mutter Puna-Hiina desinformaatsia ja propaganda masinas. Muidugi ei saa keegi teada, et Casco, Amazon ja Walmarti töötajatest pole ükski Wuhani viirusesse haigestunud, sest see pole tõsi.

   • Avatar

    Jüri peaks endale selgeks tegema ennem Hiina tegeliku sisemise poliitilise olukorra!

   • Avatar

    Kuni siiamaani ma olin sinu suur austaja.

   • Avatar

    Kas häbi ei ole New York Times’i, Washington Posti ja CNN-i tuules seda “hiina muinasjuttu” ajada? CNN is fake news, so are you.
    Kes vähegi huvi on tundnud, teab, et Wuhani labor oli USDOD eelarves ja töötajad pooleks USA ja Iisraeli passidega. Haiguse levik ise ka selline ülimalt naljakas, algul Hiinas, siis tükk tühja maad, kõik Indiad ja Pakistanid ja mis kõik vahel ja siis järsku hopsti Iraanis. Ja siis jälle tükk tühja maad ja hopsti, Põhja-Itaalias ja just seal kus Lega Nordi toetus kõige suurem. Ja alles peale seda kui globalistlik-satanistliku uue maailmakorra arhitektid olid oma vaenlasi biorelvaga rünnanud, alles siis hakkas haigus tasapisi ka mujale imbuma.
    Ja kui keegi nüüd tahab öelda, et USA ei ole täna globalistlik-satanistliku maailma korra loojate esirinnas ja hakkab Trumpist plägisema, siis tegelikkus on, et Trump on kõigest üksainuke mees ja kogu riigiaparaat on praktiliselt ikkagi mehitatud Clintoni-Bushide-Obama ajal ning kõige ehtsam koerakoonlaste kari. Isegi Ühendriikide kaitseminister Mattis läks uue ilmakorra eest Trumpiga sõtta ja ütles otse välja “The one and only strenght of US armed forces are chicks with dicks” ja pärast palus ennast “Mad Dog Mattis”eks enam mitte kutsuda ning valis uueks hüüdnimeks “Anal Chihuahua Mattis”.
    Ühesõnaga koerakoonlased on Ameerikas pukis ja nendesse tuleb ikka väga tugeva ettevaatusega suhtuda ning kogu see koroonavärk on nende ja nende “suurima liitlase” koostöö, et inimeste vabadusi piirata ning neid globalistlik-satanistlikuks uueks maailmakorraks ette valmistada. Kuigi see ei ole 100% teadmine, siis ega ühtegi teist loogilist seletust kogu sellele värgile ka ei ole. Igatahes hiina muinasjutt on otsene möga, täpselt samasugune nagu need CNN-id ja NYT-d kogu aeg ajanud on.

  • Avatar

   Selle asemel, et teisi mitte mõtlemises süüdistada, võiksid sa Aabu ise ennem mõtlema hakata ja seejärel guugeldama. Praeguse hetkega on 8 Amazoni töötajat surnud sellesse viirusesse. Hakka nüüd natukese ise mõtlema ja lõpeta täiesti suvaliselt välja mõeldud jura levitamine.

 • Avatar

  Jälgisin Hiinas toimuvat detsembri lõpust alates. Väga palju selle viirusega seonduvat ei klapi kuidagi. Hiina pani karantiini ca 60 miljonit inimest peale paarisada nakatunut. Lõpetas karantiini, kui surnuid oli ca 3000, vähem, kui 10 miljoniga Rootsis praegu. Vägisi tundub, et kas viiruse mõjudega liialdati või oli surnuid tohutul hulgal rohkem. Oli massiliselt desinformatsiooni, kuid oli ka asjalikke nõuandeid raviks.
  Arvestades viimastel kuudel toimunut, jääb vägisi mulje, et mitu kuud levitati maailmas paanikat, kõigest sellest lähtuvate majanduslike jm tagajärgedega.
  Millegipärast kaldun ma arvama, et Hiinal ei lähe lähitulevikus sugugi väga halvasti. Huawei müüb, näit. Tele2´le 5G tehnikat; ostis osaluse Norra lennufirmas; Ostis Kreekas Pireuse sadama, kui õieti mäletan; Itaalia… jne. Paljud firmad omavad tööstust Hiinas, pole lihtne neid kinni panna jne. Haruldlased muldmetallid….
  USA teeb õieti, et tootmise oma maale tagasi toob, ka karistused on tõenäolised.
  Aga ELis paistab Hiinapoliitika USAst erinevat.
  Hiina tegutses kogu “koroonaaja” WHOga intiimselt käsikäes, kuid sõltumatuid teadlasi, ajakirjanikke sisse ei lasknud. Jah, lende ta ei peatanud, kuid seda ei teinud ka meie.
  Kui epideemia Hiinas oli nii kohutav, kui meid sealt teavitati, oli juba jaanuaris selge pilt, et Hiinast tulnud lennud tuleb peatada. Halvimal juhul kõik saabunud 2 nädalaks karantiini panna. Pea keegi seda aga ei teinud. Miks?
  Sest keegi Hiinat ei uskunud? Või plaaniti oma rahvas nakatada?
  Kogu sel lool on rohkem küsimusi, kui vastuseid.

  • Avatar

   Sa võrdled Hiina karantiini ja Rootsi karantiini😣 Ma ei oska kuidagi siga ja kägu võrrelda, sest nad on nii eirnevad omavahel. Selline arvamus teeb minust rassisti🤭
   Hiina pani oma inimesed lukku, sisuliselt vangi, majade uksed keevitati kinni, tänavad, seinad, uksed lasti ainega üle jne. Rootsis või kuskil mujal lääne riigis pole ligilähedastki sellist.
   Lisaks sa võtad Hiina numbreid tõepähe kah, Hiina numbreid isegi enam ei arvestata siin saidil: worldometers.info/coronavirus/
   Hiinal ei ole mitte kuidagi võimalik sellest tugevamana välja tulla, see pole reaalsuses lihtsalt võimalik. Juba enne viirust Hiina areng oli languses ja see koroona lükkab langusele suure hoo sisse, sest maailm sai järsku aru, kui halb on toota nii palju asju Hiinas. Tootmise vähenemine Hiinas on ilmselge. Ning tootmine on see number 1, millest Hiina sõltub. Väiksed investeeringud siin ja seal ei hakka Hiinat toitma.

   • Avatar

    Te küll lugesite minu kommentaari, kuid aru ei saanud midagi, ilmselt ei väljendanud ma end Teie jaoks piisavalt selgelt.Kõigile mõtlevatele olenditele on selge, et Hiinast tulnud info on vale igatpidi.
    Rootsit ja Hiinat saab võrrelda küll – ühes elab 10 milj., teises ca 1,4 miljardit inimest.
    Kogu selle nn viirusega on asjalood väga kummalised.
    Hiinast tulnud info põhjal uskusin ka mina, et Wuflu on väga nakkav, niidab kui loogu. Aga tegelikkus näitab midagi muud.
    Rootsis polnud mingit karantiini, suur osa Rootsist on pea puutumata. 4000 surnust on üle 3 000 vanurid, kes peale tuvastatud viiruse mingit abi ega ravi ei saanud. Keda haiglatesse ei võetud. Ei tilguteid, ei hapnikku. Ei süüa, ei juua. vaid “palliatiivne ravi” morfiinisüstide näol, mis suremist kiirendab. Rootsi meedia on artikleid ja tunnistusi täis, paljud arstid ja professorid kirjutavad, et suurem osa neist oleks abi korral ellu jäänud. Uurimist on alustatud.
    Kui vanur üksi jäetakse, vee ja söögita (haige tihti ise ei söö), sureb ka terve vanainimene. Eriti, kui ta morfiiniga uimastada.
    Paljud inimesed on surnud, kuna väidetavalt pole Wuflul ravi. Vaatamata sellele, et paljudes riikides eksperimenteeriti ja päästeti enamus. Rootsis jm muus riigis aga keelati näit. hydrokloroquine, zink, c vit. jp muud, mis mujal häid tulemusi andnud (paari päeva tagune uurimus Ny Yorgist, mis seda kinnitab). Raskemad haiged pandi ventilaatorite alla, millest pääsevad eluga vaid tugevamad.

    Vaadake Eestis ringi – seal, kus mina viibinud, pole ühegi poe müüjatel maske ega mingit kaitset. Keegi neist pole haigestunud. Inimesed elavad suurelt jaolt nagu tavaliselt. Ei maske, harva olen poodides näinud kätepesu, suheldakse elavalt. Väga nakkava ja hirmsa haiguse korral sureks inimesi nagu loogu. Vaadake ka näit. Aasia riike, kuhu Wuflu ammu jõudis kuid suremus pea olematu.
    Tagaotsa skandaalid testidega, kus terved partiid on kontamineeritud. Tansaania, kes saatis WHOle testimiseks proovi melonilt, paabulinnult ja kitselt ning kõik olid koroonapositiivsed!

    Paljut ei klapi. Miks osa inimesi klustritena haigestub, pole veel seletust leidnud. Paljud teadlased on välja tulnud exosoomi- teooriaga. Ka enamiku riikide statistika pole korrektne ja neid andmeid ei saa de facto võrrelda. Testitute protsent on erinev. Osades riikides märgitakse kõik, kel viirus, surnuks koroona läbi. Teisal antakse konkreetne surmapõhjus, olenemata viiruse olemasolust. Mõnel pool testitakse kõik surnud, teisal ei ühtegi. Segadus on kriteeriumite üle, kas inimene suri koroonasse või koroonaga.
    Kas Hiina kehtestas ehtsa kommunistliku ja julma karantiini põhjusel, et kartis viiruse levi või muudel põhjustel, ma ei tea. Selge on vaid see, et midagi veel selge pole.

   • Avatar

    See, mis Hiinast saab, on meie jaoks kirjutatud tähtesse, aeg näitab. Geopoliitilisel mängul on palju osanikke. Hiinat ei tohi alahinnata. Kommunistlik diktatuur, kus iga inimene märgistatud ja iga tema samm kontrolli all, on võimeline paljuks. Ei nimetaks Hiina mõjuvõimu Aafrikas “väikesteks investeeringuteks”.
    Ka osalus paljude teiste, ka Euroopa riikides registreeritud globaalsetes suurfirmades, pole köömes. Ka väikese Eesti-Soome tunneli ehituseks on nad valmis. Kes omab telekommunikatsiooni infrastruktuuri, omab ka infot kõigest, mida selle kaudu vahendatakse. See on võimu üks eeldusi. Huawei aga laieneb. Momendil on Ericssonil telecom infrastruktuur 184 riigis.
    Arengutes maailmas mängivad suurt rolli mitte riigid, vaid globaalsed ettevõtted. Viimastel aastakümnetel on globalistid enamuse oma tööstusest Läänest Hiinasse viinud. Kas ja kui palju neid sealt tagasi tuuakse, näitab tulevik. Lääneriikidel pole suurt mõju oma globaalsete ettevõtete üle, kes domineerivad meie majandust. Hiinal on aga täielik kontroll enda globaalsete ettevõtete üle.
    Poole Stockholmi börsist moodustavad ühele perekonnale kuuluvad ettevõtted. Ka mujal on enam-vähem sama pilt. Ka rahanduspoliitika pole meie juhtida.
    Tavakodanik istub saalis ja saab vaid etendust pealt vaadata ja omavahel naagelda.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused