Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Athose veinikeldri printsiip – viis-kuus päeva kinnises keldris

-
25.09.2020
Pudelid
© Scanpix

Autor on Kreekas elav ning seal Samose Loomekodu ja -puhkemajasid pidav literaat Aldo Maksimov kirjutab, et olles Eesti poliitikast eemal nii kilomeetrites kui suuresti ka kultuuriruumi mõttes, annab hea meelega väikse poliitikute ja ühiskonnaelu tegelaste välimääraja. Peaaegu eksimiskindel, töötab 99 %.

Mõte selles, et see tuleproov annab 99,3 % kindluse selles osas, kas sa võid mingit poliitikut, juhti, ametnikku, avaliku elu tegelast usaldada. Kas võim tema käes on õiges kohas?

Meil on raske teha otsuseid poliitiku, inimese välise olemise, tema sõnade baasil. Miski jääb alati ridade ja silmade vahele. Meetodi töökindlus on aga väga tõhus isegi siis, kui sa inimest isiklikult eriti ei tunne.

Nüüd on selleks aga tõhus meetod. Sa saad läbi iseenda hinnangu sellele, kas poliitik/juht on usaldusväärne, aus, sobiv Eesti asja ajama.

Selleks ongi Athose veinikeldri meetod. Tuleb kujutada ette, et sa oled sunnitud nn lahingolukorras veetma viis päeva ja ööd Bretagne’is veinikeldris, nagu Athos seda „Kolmes musketäris“ tegi.

Meenutuseks neile, kes äkki ei mäleta. Athos veetis A. Dumas’ soovil lahingolukorra-järgselt ühes Bretagne’i veinikeldris viis-kuus päeva, enne kui sõbrad musketärid ta salt lahti murdsid. Erinevalt meie ettekujuteldavast meetodist oli Athos keldris üksi.

Meie meetodi printsiip on, et kui su ette asetatakse näiteks Jüri Ratas, Jürgen Ligi, Martin Helme, Indrek Saar, Igor Gräzin, Raivo E.Tamm, Taavi Rõivas, Varro Vooglaid või mõni muu, siis püüda lihtsalt ette kujutada seda, kuidas kulgevad need kuus päeva ühiselt selles lukustatud veinikeldris. Kus loodetavasti leidub lisaks veinile ka juustu, oliive, seeni ja muud säärast.

Athose veinikeldri meetod annab läbi su enda tunnetuse ja kuuenda meele inimesest küllaldase pildi (kui soovite, siis aura tooni), mis ütleb sulle ka seda, kas seda inimest saab usalda ning kui mõistlik on lasta temasugusel meie elu korraldada. Paljut muudki.

Vanasti öeldi selle kohta „luurele minek“, aga see pole minu meelest väga tabav meetod. Sest luurele sa võibolla näiteks Andrus Ööveli ja Jaanus Rahumägiga läheks küll, aga kuus päeva veinikeldris nendega oleks liig mis liig.

Meesterahval naisi sellesse meetodisse asetada on riskantne (seega, eelistan testida mehi ning naistel vastavalt naisi), sest alati võib sooline, seksuaalne aspekt metodit rikkuma hakata. Lihtsalt hoiatuseks olgu öeldud. Või kui, siis peaks subjekt olema piisavalt kõrges vanuses.

Ma ise kasutan meetodit juba umbes poolteist aastat, ka isiklikus elus. Ning pean ütlema, et toimib väga hästi, aitab mind suhetes ning aitab ära hoida ebameeldivaid ja tüütuid eluhetki.

Head kasutamist, inimesed! See õppetund ei maksnud midagi!

NB! Repliigi lõpetuseks mainin, et igaüks võib kohandada meetodit vastavalt enda eelistusele, vaimusilmale ja rikutuse tasemele. Mõtle ka: vangikongi jagamine 7 aastat; laevareis Titanicul üle ookeani (kaks kuud) ühiskajutis; rongireis platskaardiga Siberisse – nädal aega; töö polaarjaamas jne.

Aldo Maksimov