Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Austria ajakirjanik: Vastupidiselt Lääne liberaalsele propagandale on ajakirjandusvabaduse ja demokraatia olukord Ungaris igati hea

-
03.08.2021
Ungari lipud
© Scanpix

Vastupidiselt Lääne liberaalsele propagandale on ajakirjandusvabaduse ja demokraatia olukord Ungaris igati hea, kirjutab tuntud Austria ajakirjanik Andreas Unterberger päevalehes Magyar Hírlap.

Unterberger kirjutab: „Kus on demokraatia ja õigusriigi tervis parem – kas Budapestis või Brüsselis? Peavoolumeedia ja suur osa europarlamendi saadikutest ei saaks ilmselt aru, millest käib jutt. On ju Ungari peaministrit Viktor Orbánit juba aastaid demoniseeritud ning diktaatoriks tembeldatud. Viha Ungari vastu on kasvanud nii suureks, et Hollandi peaminister soovitas lausa avalikult Ungari Euroopa Liidust välja heita. Kas hollandlased tõesti arvavad nii? Riik, mis peidab end kõrgete tammide taha ja mis on endiselt Euroopa narkodiilerite ning organiseeritud kuritegevuse keskus? Kas poleks äkki õigem soovitada lahkuda Hollandil?“

Austria ajakirjaniku sõnul ei räägi keegi sellest, et just Hollandi tänavatel – mitte Ungaris – tulistati hiljuti ajakirjanikku, kuna ta jõudis ühe kriminaalse gängi tegevuse uurimisega liiga kaugele.

„Holland on riik, kus tapeti parempoolne poliitik ja islamit kritiseerinud filmirežissöör, mõlemad ideoloogilistel põhjustel. Poliitilised tapmised on toimunud ka Maltal ja Slovakkias (mõlemal juhul sotsialistide osalusel), aga mitte Ungaris. Ka Hispaania poliitikud on innukalt liitunud Ungari hurjutajatega, olgugi et veel mõne nädala eest olid selles riigis olemas poliitvangid – poliitikud, kes pandi aastateks vangi tegevuse eest, mis mitte kusagil mujal ei kvalifitseeru kuriteona. Nimelt Kataloonia poliitikud, kes korraldasid keskvõimule mittesobiva referendumi,“ kirjutab Unterberger.

Tema sõnul peaksid ehk ka Austria poliitikud mõtlema, kas nende riik, erinevalt Ungarist, on ikka õigusriik.

„Mõnede prokuröride äärmuslik ideoloogiline tegevus tekitab selles üha enam kahtlusi. Samuti on migrantide poolt toime pandud kuritegude tohutu kasv vähendanud riigi elanike turvalisust. Ja ka asjaolu, et Austria on kõigi EL-i riikide hulgas illegaalsete migrantide arvu poolest neljandal kohal, on poliitikute ebaõnnestunud tegevuse tagajärg,“ kirjutab Unterberger.

„Lääne-Euroopa agitaatorid ründavad pidevalt Ungarit ja arutlevad, kas seal üldse ongi mingit demokraatiat. Ometigi kasutatakse otsedemokraatiat Ungaris palju suuremal määral kui mitmel pool mujal. Ungari valitsus küsib korrapäraselt oma rahva arvamust nii avalike konsultatsioonide kui ka referendumite näol.“