Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Austria peatab esimese EL-i riigina põgenikele perede järeletoomise

-
26.03.2025
Austria siseminister Claudia Plakolm.
© Scanpix

Austria peatab asüüli saanud inimeste perede järeletoomise, teatas kolmapäeval siseminister Claudia Plakolm ajakirjanikele, lisades, et maist kehtiv samm on esimene Euroopa Liidu liikmesriikide seas.

“Maiks, seega vaid mõne nädala jooksul, muutub peatamine reaalsuseks,” ütles Plakolm, lisades, et Austria “süsteemid on saavutanud oma piirid”.

“Ühelt poolt on meie süsteemid saavutanud oma piirid, ja teisalt, eduka integreerumise tõenäosus väheneb järsult iga uue migrandi saabumisega,” lausus ta.

Mitmed EL-i riigid kaaluvad võimalust lõpetada või karmistada nende inimeste, kes ei saa turvaliselt kodumaale naasta, õigust tuua riiki oma perekonnad, kuid üksi ei ole seda veel täielikult peatanud.

Austria peatas süürlaste perede taasühinemise pärast seda, kui mullu detsembris kukutati Süürias president Bashar al-Assadi režiim. Viin on lubanud hinnata uuesti olukorda ja ähvardas süürlasi väljasaatmisega.

Süürlased moodustavad suure osa perede taasühinemisest.

Hiljuti moodustatud konservatiivide juhitav Austria valitsus on rõhutanud, et tuleb teha lõpp kõigile uutele saabumistele.

Siseminister Plakolm ütles, et valitsus esitab seadusmuudatuse, mis võimaldaks siseministeeriumil anda välja määruse perekondade taasühendamise peatamiseks.

Ministri sõnul peatatakse perekondade taasühinemine esialgu pooleks aastaks, kuid seda võidakse pikendada  2027. aasta maini.

Plakolm ütles, et juba saabunute integreerimine on “mammutlik ülesanne”. Paljudel migrantidel on probleeme saksa keele õppimise ja töökoha leidmisega.

Austria valitsuse andmetel saabus 2023. aastal perekondade taasühinemise kaudu ligi 9300 inimest. Eelmisel aastal oli see number peaaegu 7800.

Enamik saabujatest olid alaealised, mis pani koorma koolidele, ütles valitsus.

Inimõigusorganisatsioonid on kritiseerinud valitsuse plaane. Asüüli saanud inimeste peamine toetusgrupp lubas määruse kohtus vaidlustada. (AFP-BNS)