Delfi Ärilehe noorreporterid üritavad iga hinna eest uudistest midagi EKRE-vaenulikku välja sõõrutada – isegi kui see ei mahu äriuudiste alla.
Nii on Eesti Päevalehes pikk lugu “Ettevõtlik Eesti / Valgamaa väikeettevõte on kui hästi töötav džässorkester, kus kuus töötajat mängivad pilli, juht lauljana keskel,” autoriks Andreas Helm.
Lühendatud variant aga kõlab “Valgamaa ettevõtja: EKRE tõi teistsuguse, ent moonutatud sõnumi.” Suuremast loost on EKRE-vaenulikud momendid välja nopitud ja teiseks looks kokku kirjutatud. Ja mida sealt teada saab?
“Kuigi Valgamaal Keeni kandis pudruhelbeid tootva Sangaste Linnase juht Pille Pokk poliitikast väga rääkida ei taha, pakub ta, et EKRE sai niivõrd paljude Kagu-Eesti inimeste hääled, kuna müüs neile moonutatud sõnumit, mistõttu inimestele tundus, et EKRE on koalitsioonierakondadest õigem ja parem. . /…/ …ettevõtjana olnud alati põhimõtteliselt apoliitiline. /…/ Pokile tundub, et suures poliitikas kaob inimestel mõistus ära.”
Lugu jätkub: “Peale selle mõjusid EKRE juhtpoliitikud opositsioonis olles targana. „Taheti muutust. Oldi vihased Reformierakonna peale, oldi vihased Keskerakonna peale ja tundus, et nüüd tuleb see õige,” arvab Pokk. Praeguses Eestis panevad Valgamaa ettevõtjat kõige rohkem muretsema need poliitilised rumalused, mis on tehtud ja mille mõju on suur.”
Kõigepealt ei taha ettevõtja üldsegi poliitikast rääkida, aga on pandud EKRE-t sõimama. Siis ei selgu loost, milline oli see moonutatud sõnum ja millised need poliitilised rumalused, mis olevat tehtud ja veel eriti suure mõjuga.
Lihtsamalt kokku võttes – noor ajakirjanik soovib ennast väidata EKRE mõnitades tõsise ajakirjanikuna, aga on kirjutanud libauudise, sest kuidagi ei selgu, mis on EKRE-ga valesti läinud. Kuna varem on samamoodi vassinud toimetaja Siiri Liiva, siis tundub Ärileht olevat üle võtnud EKRE ründamise monopoli. Või pole noortel lihtsalt teemasid.