Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti 200 juht Margus Tsahkna jäi vahele järjekordse valega, väites, et ei toetanud maksutõuse. Koalitsioonileping räägib vastupidist

-
21.12.2023
Kus on homoagenda, seal on ka Margus Tsahkna.
© UU

Võimukoalitsiooni poliitikutel suitseb suu nagu vulkaanil enne purset: Kaja Kallase huultelt võis lugeda puhast valet maksutõusude osas ja ega nende koalitsioonipartneri Eesti 200 juht Margus Tsahkna samuti kehvem valetaja olla taha.

Delfi vahendab Tsahkna sõnu: “Tsahkna lisas, et on rahapoliitika debati uut avamist oodanud ammu. „Meie ei toetanud maksutõuse,“ sõnas ta. „Igasugune avatud debatt, mis on konstruktiivne, on väga vajalik.“

Siinkohal on vaja Tsahkna lubjastunud mälu turgutada.

Koalitsioonilepe 2023-2027

Eesti Reformierakond, Erakond Eesti 200 ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond sõlmisid 10. aprillil 2023 Toompea lossi valges saalis koalitsioonileppe ehk valitsusliidu programmi aastateks 2023-2027. Leppele kirjutasid alla kõigi nimetatud erakondade parlamendisaadikud. Leppes fikseeritud eesmärgid võtab valitsus aluseks oma nelja-aastase tegevusprogrammi kokkupanemisel.

RAHANDUSPOLIITIKA
Tõstame käibemaksu 2 protsendipunkti võrra 2024. aastal. Kaotame madalama käibemaksu erisuse majutusteenuse pakkujatele alates 1. jaanuarist 2025.
Tõstame üksikisiku ja ettevõtte tulumaksu 2 protsendipunkti võrra 2025. aastal. Kaotame regulaarselt jagatavale kasumile kohalduva madalama tulumaksu määra.
Kehtestame automaksu 1. juulist 2024.

Kaja Kallase kolmas valitsus on “auga” välja teeninud nimetuse “valetajate valitsus”. Ka nende jutud “debatist” on puru silma ajamine, sest võimukoalitsioon pole mitte kusagil näidanud valmisolekut tõsiseks debatiks, samuti ka mitte kompromissideks.

Uued Uudised

Täiendatud! Margus Tsahkna, kes rääkis Armeenia genotsiidi “tunnustamisest”, tegi ka Armeenia visiidi ajal soolot.

“Välisminister ja Eesti 200 juht Margus Tsahkna teatas eelmisel nädalal Armeenias, et alustab armeenlaste genotsiidi tunnistamise protsessiga, kuigi avaldusel polnud valitsuse ega riigikogu väliskomisjoni kooskõlastust, kirjutab Postimees. /…/ Välisministeeriumi teatel on tähtis mäletada kõiki inimsusvastaseid kuritegusid, kuid Armeenia genotsiidis ei näe Eesti süüd ühelgi praegusel riigil.”

Enamik maailmas seostab genotsiidi siiski praeguse Türgiga, kes eitab raevukalt 1915.-1917. aastatel juhtunut. Tsahknal polnud mingit alust väita, et Eesti ei näe süüd ühelgil praegusel riigil, eriti kui Türgi surub igati maha vähemusrahva kurdide iseseisvuspüüdeid, rünnates neid sõjaliselt ka naabermaades.