Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel esindava loo valimine meenutas mingil määral eurodemokraatia mudelit: internatsionaalne kolleegium (žürii) valib meist kõige nende arvates väärikamad ja alles sellest valikust võib rahvas teha juba oma „valiku“.
Kersti Kaljulaidi siia saatmisel europalatist number 6 ei antud eestlastele sedagi võimalust, aga vähemalt globalistlikke reffe, sotse ja laibavedajaid, kel on sama globalistliku meedia jäägitu orjalik toetus, saavad EV kodanikud natuke sorteerida. Kasvõi näiliselt.
Ja isegi selles asjas jääb nähtamatule käele veel mänguruumi.
Nii arvestatav ajaleht kui seda on Postimees kirjutab: „SOTSIAALMEEDIA KIHAB / „Proovisime üle 20 korra ja andis ainult kinnist!“ Rahvas oli hädas rokkarite poolt hääletamisega“.
Leht vahendab: „Superfinaalis ei saanudki Bedwettersi poolt häält anda“ ja „Ollie poolt samuti mitte…“ olid laused, mida rahvas eile pärast Eesti Laulu finaalhääletust ühismeediasse hakkas paiskama. Ent oli neidki, kes ei saanud aru, kas Alikale läks hääl kohale või mitte. Toimetusele on laekunud mitmeid vihjeid, justkui ei saanud rahvas eile õhtul toimunud Eesti Laulu superfinaalis hääletada ei Ollie ega Bedwettersi poolt. „Ei saanud Eesti Laulu viimases voorus Bedwettersi poolt hääletada. Telefon andis kinnist tooni. Samasuguseid kommentaare nägin ka sotsiaalmeedias. Esimeses voorus number töötas,» märgib murelik kodanik Elu24-le saadetud vihjes.“
Kurb, kui Bedwettersile ja Olliele tõesti nii tehti, aga kas seda asja saab kontrollida? Ei saa ja ei hakatagi kontrollima. Kuid meie jaoks ei ole eluliselt tähtis, kes esindab Eestit geide suurimal muusikapeol Euroopas. Las nad seal Suurbritannias jooksevad.
Kuid meie rahvusriigi jaoks on äärmiselt, lausa eksistentsiaalselt tähtis see, kellele antakse hääled 05. märtsil. Eriti kui e-hääletamise puhul ei olegi absoluutselt võimalik kontrollida, kas sinu hääl läks ikka sellele, kelle poolt sa hääletasid, või hoopis tema konkurendile.
Seepärast hääletage võimalusel ikkagi valimisjaoskonnas, kasutades reaalseid paberist sedeleid. Seal on kindlad protseduurid, eri leeridest vaatlejad, korralikud inimesed, kes sulle silma vaatavad, aga mitte mingid pakirobotid.
Kes aga peidab ennast teie läpaka kuvari taga, ei või iial teada. Oli ju mõni aasta tagasi üks tuntud ja erudeeritud inimene kindel selles, et suhtleb internetis mingi teismelisega, aga suhtles hoopis konstaabliga.
Äkki sina annad oma hääle mõnele lastefotograafile?
Mõelgem sellele. Valitsuse poolt hätta jäetud saarlased elasid nädalaid elektri ja internetita, võrreldes sellega on ju valimisjaoskonna külastamine kord mitme aasta jooksul köömes.
Me saame juba kirikuski peksa, kus meile kuulutatakse, et eutanaasia ja homoabielud on Jumalast.
Kusjuures seda ju ka ei anna kontrollida, mida Kõigevägevam sellest kõigest arvab.
Teeme nii, et avalikud vargad, pedofiilide soosijad, luiskajad ja äraandjad ei saaks meie hääli ei salaja ega avalikult.
Ivan Makarov