Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti Päevalehe vandenõuteoreetikud treisid valmis uue toodangu

-
25.03.2022
Tänased meediamajad ei ole mitte arvamuste paljususe vahendajad, vaid ideoloogia- ja propagandakeskused. Pilt on illustratiivne.
© UU

Ekspress Grupi “ajakirjanikud” on juba tuntud vandenõuteoreetikud, kes loovad oma fantaasiates mingi võrgustiku, tõmbavad seal omatahtsi suvalised ühendusjooned ja hakkavad siis Bonnieri preemia poole kiikama – näete, mille meie paljastasime.

Nüüd on Martin Laine ja Holger Roonemaa, kes on mõlemad tuntud just vastasideoloogia politrukkidena, valmis kirjutanud järjekordse vandenõuteooria: “Vene mõjuagendid soovisid luua aegade suurimat paremäärmuslaste ühisrinnet Euroopa Parlamendis. /…/ „Ilma meie sekkumiseta nende populaarsus hääbub”. Kuidas Kreml Euroopa paremäärmuslike parteide võrgustikku ehitab.”

Selline lugu oleks usutavam, kui võtta aluseks endine Saksa liidukantsler ja Putini isiklik sõber Gerhard Schröder ja paljud teised Lääne-Euroopa endised poliitikud, kes pesitsesid soojadel kohtadel Vene suurfirmade nõukogudes, näiteks Prantsusmaa endine peaminister Francois Fillo, Austria endine välisminister Karin Kneissl ja Austria ekskantsler Wolfgang Schüssel. Aga need on EPL-ile ju “omad”.

Vandenõuteoreetikutel on lihtsam otsida Kremli kätt parempoolsete poliitikute seast kui terve Saksa riigi poolelt, kes tegi Venemaa jaoks valmis gaasijuhtme Nord Stream 2. Jah, parempoliitikutel Lääne-Euroopas on olnud sidemeid Moskvaga, aga tsentristidel ja vasakpoolsetel on neid samuti, enamasti teistsuguses variandis ja ka riigi tasemel.

Arvata, et Poola võimuerakond on putinistlik, seda eriti pärast tema vastu suunatud Valgevene hübriidsõda ning seda, kuidas Poola on Ameerika vägedest üle ujutatud, võivad ainult idioodid või poliittellimise täitjad. Või pidada meie Jaak Madisoni, kes nõuab otse Euroopa Parlamendis Ukraina abistamist, Kremli agendiks – selleks peab eriti fantasiarikas olema.

Aga õnneks on järjekordse paskvilli autorite nimed teada ja neilt ju muud ei ootagi.

UU