Alles praegune EKRE osalusega valitsus on asunud rohkem suhtlema Trumpi USA ja Brexiti-Suurbritanniaga – senised liberaalsed valitsused on neid pigem vaenanud.
Välisminister Urmas Reinsalu juhib Postimehes avalikkuse tähelepanu sellele, et Eesti ajakirjandus on USA ja Ühendkuningriigi juhtide suhtes pahatahtlikult kaldu. EKRE ja Uued Uudised on seda juba ammugi esile toonud.
Reinsalu sõnutsi on selle taga nii asjaolu, et mõlemas riigis on võimul konservatiivsed poliitikud kui ka see, et Eesti liberaalne meedia kasutab vaid USA ja Briti valitsusvastaste väljaannete kajastusi.
Laupäevase Boris Johnsoni visiidi eel levis sotsiaalmeedias Erik Moora suvine artikkel Eesti Ekspressis “Mees valetas ennast peaministriks”, kus vasakliberaalne meediategelane sõna otseses mõttes mõnitab Briti peaministrit. Erinevalt Sanna Marini juhtumist aga ei tõtta president Kaljulaid Boris Johnsoni ees vabandama, kuigi Suurbritannia esipoliitik tegi oma visiidiga Tapale Eestile olulise julgeolekulise žesti.
Vähemalt peaminister Jüri Ratas on nii Londonis kui ka Eestis Boris Johnsoniga kohtudes näidanud, et Eesti hindab Suurbritannia tuge ka Brexitist hoolimata. Opositsioon aga lömitab endiselt EL-i ja Saksamaa suunal, kes seab Nord Streamiga ennast Kremli liitlaste sekka.
“Kõik need kriiskajad, kes hädaldavad Eesti maine pärast maailmas, ei taha sõnagi rääkida mainekasust, kui Suurbritannia peaminister teeb esimese riigivisiidi peale võidukaid valimisi Eestisse. Kahepalgelisus? Muidugi, kahtlusteta. Rumalust ka sõrmeotsaga. P.S Lisaks on meeldivalt hea, et Euroopa Liidust lahkuva riigi valitsusjuht liitu mahajääjatest (veel) just Eestit esmalt väisas,” kirjutab Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison.