Rahvuskonservatiivid esitasid riigikogus korrakaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu juurde, mis reguleerib Euroopas tõsiseks probleemiks kerkinud araabia kultuuridest pärinevate näokatete kandmist. Reguleerimine on muutunud üha aktuaalsemaks, sest kaitsepolitsei andmetel on mõne viimase aastaga islamiusuliste immigrantide, sh. islamiäärmuslaste, arv Eestis ca. kümnekordistunud.
Euroopat tabanud immigratsioonikriisi käigus on reljeefselt välja tulnud, et inimõiguste ja põhiseadusega tagatud üksikisikute õigused on sattunud kolmandatest maadest tulnud rahvusrühmade religioossete ja kultuuriliste erinevuste tõttu surve alla. Islamiusuliste kultuuritaust ja kombed ei tunnista sugudevahelist võrdõiguslikkust, nagu Eesti tavad, kultuur ja seadusandlus ette näevad. Naiste ahistamine burka ja niqabi kandmise sunni läbi ei sobi kokku Eesti kommete ega väärtussüsteemiga.
Islami pühakiri Koraan ei reguleeri burka või niqabi kasutamist, mistõttu nende keelamist avalikes kohtades ei saa käsitleda usuvabaduse, põhiseaduslike õiguste, Inimõiguste Deklaratsiooni 9. artikli rikkumise ega diskrimineerimisena. Samale järeldusele jõudis 2014. aastal Euroopa Inimõiguste Kohus, arutades Prantsusmaal kehtestatud burka kandmise keeldu.
Burkade kandmine on iseloomulik just islamifundamentalitlikes ja radikaalsetes riikides ja ringkondades. See oli Talibani terrorirežiimi ajal kohustuslik Afganistanis. Burka ja niqabi kandmise nõude on esitanud ka terroriorganisatsioon ISIS enda poolt kontrollitavatel aladel. Rikkujaid karistatakse karmilt.
Burka ja niqabi kandmist ei saa vaadata kui naiste vaba tahte väljendust, vaid kui vägivaldset ja dikteeritud sundi. Näokatete kandmisele Euroopa riikidesse saabunud ja siin elavate islami taustaga naiste poolt tuleb läheneda samast vaatenurgast. Burka ja niqabi rätikute kasutamine on sobimatu nii kristlikust kui ka ateistlikust vaatenurgast ja on naisi ahistav.
Nägu peitvate katete kasutamine on keelatud mitmetes Euroopa maades nagu näiteks Belgia, Holland, Prantsusmaa, Šveits, Bulgaaria ja Austria jne, ning mitmetes riikides kaalutakse nende keelustamist. Osaliselt on islami näokatted ära keelatud Itaalias, Hispaanias, Šveitsis, Hiinas ja Venemaal. Saksamaal, kus see on keelatud mitmetes liiduriikides on üldine keelustamine küsimus arutuse all.
Äärmusislamistid on kasutanud keha ja nägu varjavat riietust korduvalt enesetaputerrorirünnakute korraldamisel. Samad põhjendused pädevad ka Eestis, seda enam et kaitsepolitsei on hoiatanud kasvava terroriohu eest ja islamiterroristid on lisanud Eesti riigi oma sihtmärkide nimekirja. Ka Soome julgeolekupolitsei kinnitusel on terrorioht täna suurem kui kunagi varem. Nõue, et inimesed peavad olema avalikus ruumis identifitseeritavad, on loomulik ja õigustatud.
Burkakandjad tekitavad Euroopas inimestes põhjendatud hirmu, sest ei ole võimalik olla kindel, kas tegemist on naisterahva või halbade kavatsustega ja pommivööga varustatud enesetaputerroristiga, seda enam, et burka kandmist on täheldatud üha enam teise ja kolmanda põlve radikaliseerunud islamiimmigrantide juures, kes kujutavad endast potentsiaalset julgeolekuohtu.