Postimehes nenditakse, et seaduste tagasipööramine muutub üha tavalisemaks ja märgitakse, et paksu verd tekitas just perehüvitiste seaduse osaline tagasipööramine vasakäärmusliku võimukoalitsiooni poolt.
Kaja Kallase minek suurperede raha kallale on siiski osa tema laste- ja peredevastasest poliitikast, samuti tema eesmärgist ühiskonnalt maksutõusudega üha rohkem raha riigikassasse välja pumbata, et seda piskuna tagasi jaotades “head onu” mängida.
Rahvuskonservatiivide eesmärk on sootuks teine – nemad tahavad tagasi pöörata traditsioonilisi väärtusi lammutavad seadused, nagu abielu pilastamise seadus, samuti senised seadused maksude tõstmiseks ning edasipidi läbimineku korral automaksu- ja vaenukõneseadused.
Opositsiooniline Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) on lubanud, et võimule saades kavatsevad nad tagasi pöörata või tühistada mitu seadust, millele nad on põhimõtteliselt vastu ning mis nende hinnangul on Eesti ühiskonnale täiesti sobimatud, kirjutab Postimees.
EKRE aseesimees Henn Põlluaas ütles Postimehele, et ideaalis võetakse seadus vastu, kui selle üle on toimunud arutelud ja leitud kõige mõistlikum variant. “Kahjuks näeme, et meie seadusloome ei ole kvaliteetne, kaasamised on piiratud, arutelu ei ole,” märkis Põlluaas. “Ja siis tulevadki välja ühiskonnale vastuvõetamatud seadused ja teisest küljest mingite huvigruppide tellitud ja toetatud seadused.”
Praegustel võimuparteidel on seega põhjust hirmul olla, sest EKRE ei kao kuhugi, ta esindab üha kindlamalt rahvuslikku suunda Eesti poliitikas ja kuivõrd kogu Euroopas tõusevad taas võimule konservatiivid (Rootsi, Soome, Kreeka, Itaalia, Hispaania jpt), siis on ka Eestis põhjust oodata parempööret. Seda enam, et praegune võimukoalitsioon mäkerdab ennast nagunii ära, mida on näha skandaalsest poliitprojektist Eesti 200. Ja kui konservatiivid taas Stenbocki majja kolivad, taastatakse traditsioonilise pere ja lasterikkuse toetamine, tuuakse tagasi sõnavabadus, langetatakse makse jne.
Mis aga puutub seaduste tagasipööramisse, siis Eesti poliitikamaastikul on kõik sellised kaheldava väärtusega algatused tulnud Reformierakonnalt: nemad algatasid Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa vastu nn protseduuriliste küsimuste massiküsimise, obstruktsiooni seadustele, poliitilistest lepetest mittekinnipidamise jne. Just poliitoravad on poliitika amoraalsemaks muutnud.
Reformierakond varjas valijate eest omi plaane tõsta maksud kõrgustesse, EKRE aga ei varja oma plaani parandada valetajate valitsuse lammutustöö.
Uued Uudised