Tartu uus vastvalitud volikogu pidas 14. novembril oma avaistungit ja registreeris neli fraktsiooni, Isamaa ja Res Publica Liit ning valimisliit Tartu Eest jäid fraktsioonita. Kohe alustati aga ka laiamastaapse linnajuhtide palgaralliga, unustamata kopsakaid lahkumishüvitisi.
EKRE Tartu volikogu fraktsiooni juht Indrek Särg ütles Tartu volikogu esimest istungit kommenteerides, et mammutistumise põhisaaduseks oli vägev palgatõus linnapea ja tema lugematute abide tarbeks. “Teise tähtsa teona jagati laia kaarega lahkumishüvitisi Tartu linna ja Tähtvere valla tegelinskitele, et nood ikka kohe mitu kuud saaksid rahva tänu kulutada. Rahajagamise kõrval nihutati nagu muuseas pukki ka vastne linnavalitsus. Rahvuskonservatiivid jäid korralike inimestena toimuva suhtes eriarvamusele ning hääletasid nii raha kui linna väärkohtlemise vastu,” sõnas Särg Uutele Uudistele.
14. novembril pidas oma avaistungit vastvalitud Tartu linnavolikogu. Registreeriti neli fraktsiooni. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimeheks sai Indrek Särg ja aseesimeheks Indrek Kalda. Reformierakonna fraktsiooni esimeheks sai Mihkel Lees, Toomas Kapp, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimeheks sai Jarno Laur ja Keskerakonna fraktsiooni esimeheks sai Vladimir Šokman. Vastavalt Tartu põhimäärusele saavad fraktsiooni moodustada vähemalt viis volikogu liiget. Isamaa ja Res Publica Liit ning valimisliit Tartu Heaks said kumbki volikokku kolm ning valimisliit Tartu Eest kaks kohta. Fraktsioonide esimeestele makstava hüvituse suuruseks kinnitas volikogu 300 eurot kuus.
Tartu volikogu moodustas teisipäeval ka kaheksa alalist komisjoni – arengu- ja planeerimiskomisjoni, hariduskomisjoni, kultuurikomisjoni, linnavarakomisjoni, majanduskomisjoni, rahanduskomisjoni, revisjonikomisjoni ja sotsiaalkomisjoni. Rahvuskonservatiividest said komisjonide aseesimeesteks Indrek Kalda, Kaja Tarto ja Eva Loskit.
Tartu linnavolikogu kinnitas linnapeaks Urmas Klaasi ning abilinnapeadeks Reno Laidre, Madis Lepajõe, Monica Ranna, Raimond Tamme ja Tiia Teppani. Tartu volikogu kinnitas linnavalitsuse struktuuri kuueliikmelisena – linnapea ja viis abilinnapead. Linnavalitsuse sisese tööjaotuse kinnitab linnapea. Volikogu määras linnapea ametipalgaks 4500 eurot kuus. Lisaks määras volikogu linnapeale ametiülesannete täitmisel isikliku sõiduauto kasutamise hüvituse suuruseks 400 eurot kuus. Abilinnapeade palgaks kinnitati 4000 eurot kuus, millele lisandub samuti 400 eurot autokompensatsiooni.
Tartu linnavolikogu teisipäevase otsuse kohaselt makstakse ametist lahkunud volikogu esimehele Vladimir Šokmanile, Tähtvere vallavolikogu esimehele Urmas Tartesele ning Tähtvere vallavanemale Rein Kokale hüvitust valimistulemuste väljakuulutamise päevale eelnenud kahe aasta kuu keskmise ametipalga kuuekordses ulatuses, mis kaetakse riigieelarvest. Ametist lahkunud Tartu abilinnapeale Jarno Laurile makstakse hüvitust kolme kuu ametipalga ja abilinnapeale Jaan Õunapuule ühe kuu ametipalga ulatuses.