Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE saadik Rain Epler valgustas Riigikogu vabas mikrofonis maailma rohepööraseid tegemisi

-
07.10.2024
Rain Epler.
© UU

EKRE Riigikogu saadik Rain Epler tegi ka sel esmaspäeval vaba mikrofoni formaadis traditsioonilise kõne, tutvustamaks kuulajatele seda, millest peavoolumeedia ei kirjuta.

“Nagu juba kombeks on saanud, kiire uudiste ülevaade nendest uudistest, mis ei ole Eesti meedias suuremat kajastust või üldse kajastust leidnud.

Kõigepealt nagu ikka, üks minu lemmikteemasid rohepöörasus, mis ei taha peatuda. Suurbritannia pani oma viimase söeelektrijaama kinni. Nemad hakkavad nüüd energeetikas toetuma – ega nad ise ka täpselt ei tea, millele. Loomulikult on palju juttu tuuleparkidest ja kõigest muust. Samal ajal sealsed inimesed, eriti pensionärid ja kehvema sissetulekuga inimesed, vaatavad hirmuga talve suunas, kas maju kütta saab.

Lisaks pani Ühendkuningriik kinni ka oma traditsioonilise terasetootmise. See oli omal ajal isegi üle ilma kuulus ja see majanduslikku jõudu andis Ühendkuningriigile omal ajal päris palju. Nüüd see suletakse. Traditsioonilise sellise söe abil terasetootmise asemele paigaldatakse nüüd elektrilised ahjud, millega saab vanametalli ümber töödelda, aga see on niivõrd kulukas, et arvestuslikult umbes 500 miljonit aastas peab riik maksumaksja raha selle ettevõtmise elushoidmiseks kulutama. Ilmselt mõni aasta jõutakse kulutada ja siis lõpeb ka see.

Teisipidi, hiinlased kasvatavad oma haaret just nimelt rohetehnoloogiates. Teatavasti Euroopa Liit just kehtestas Hiina elektriautodele päris korralikud tollitariifid. Aga mida teevad hiinlased? Nad on hakanud investeerima Hiinast väljapoole, sealhulgas ka Euroopasse, et toota nii päikese‑ ja tuuleenergia tootmiseks vajalike kui ka neidsamu elektriautosid ja niimoodi nendest tariifidest ja nende mõjust mööda pääseda. Nii et sellest on pikalt juttu olnud, et lääs kipub siin Hiina lõa otsa jääma nende rohetehnoloogiate arenduses, ja paistab, et sellest pääsu ei ole.

Nende kurbade uudiste järele hea uudis Norrast. 1. oktoobril hakkas Norras kehtima seadus, mis ütleb, et kui sa mingit äri teed või ka teatrit pead, siis sa pead sularahamakseid vastu võtma. Nii et cash is king ja rikkad trollid Skandinaaviast on öelnud, et sularaha ei tohi kaduda. Ma arvan, et see on hea sõnum üle kogu maailma nendele, kes tahaksid digirahale üle minna.

Mõni uudis veel. Meil räägitakse palju sõjatööstuse arendamisest Eestis, aga tundub, et nii nagu meie IT-tiiger on tukkuma jäänud, nii ka sõjatööstuse arendamises me siiski oleme sörkimas oma lähinaabrite sabas. Korealased, Lõuna-Korea siis just teatas, et Poolast hakatakse ostma tapjadroone. Nii et poolakad on siin suutnud mitte ainult sõnu teha, vaid ka reaalsesse lepingusse jõuda.

Ja lõppu lõbusam uudis. Montana mees, 81‑aastane, kujutate ette, milline ettevõtlik inimene, kloonis lamba. Tahtis vot teha sellise superlamba, keda siis jahtida. Paraku ta pannakse nüüd vangi. Nagu mees ise ütles, et tema pere pole kunagi pankrotis olnud, aga tema selline entusiastlik teadustegevus on viinud selleni, et pere on laostunud.”