Ajakirjanik Andrus Karnau säutsus, et ERR peaks EKRE poliitikutele boikoti välja kuulutama, mis võib küll edumeelne mõte olla, aga kahjuks ei tööta sugugi, sest meedia toitub ainult EKRE-st juba vähemalt viimased kolm-neli kuud.
Nüüd on siis „Olukorrast riigis“ Ahto Lobjaka kaassaatejuht ja Lääne-Elu peatoimetaja sellest aru saanud, aga hilja – džinn on ammu pudelist valla lastud.
„Pange lihtsalt EKRE liikmetele eeter kinni,” on tema soovitus ERRi uudistetoimetuse peatoimetajale Anvar Samostile. Ühelt poolt on see järjekordne näide üleskutsest seadusest tuleneva tasakaalustatuse nõuded eiramiseks. Teine pool on see, kui ebaproportsionaalselt palju ja samas ühepoolselt on EKRE-ät meedias kajastatud.
Seda näeb isegi pime ja kuuleb kurt, kui palju EKRE liikmete igat sammu ja igat lauset massimeedias tsiteeritakse, neid kommenteeritakse ja nendest räägitakse. Kuigi foon on alati negatiivne, on see win-win olukord nii rahvuskonservatiividele, kui ka meediale. Nii, et laske käia!
Siia sobib ilmeka näitena Postimehe ajakirjanikult Priit Pulleritsu väljatoodu oma Facebooki seinal: „Kuidas Postimehe intervjuus Andrus Ansipiga kõlab palju rohkem EKRE kui Reformierakonna nimi – 9:4. Tänane intervjuu SDE esinumbri Marina Kaljurannaga lööb selle tulemuse kõvasti üle: 13:1! Ainus kord on sotsiaaldemokraate nimetatud siis, kui intervjueerija nendib oma sissejuhatuses, et Kaljurand on SDE esinumber. Ja nagu eile, annab ka täna uudistekülgedel eesotsas tooni EKRE: 4.-5. lk aknalugu on neist ja pikkuselt järgmine lugu samuti.“
Pullerits nendib, et Reformierakonda suudab tänagi pildil hoida vaid Andrus Ansip ja sedagi raha eest ennast reklaamides. Muide, protestipartei esindajana.
Küsimusele „Huvitav, kes ikkagi hoolitseb pidevalt selle eest, et EKRE annab Eestis nii jõuliselt tooni?“ pakub ta võimalike vastusevariantidena välja nii ajakirjandus kui ka teiste teiste erakondade poliitikud.
No arvatavasti siin õige vastuse leidmiseks väga kõva kilvar ei pea olema.