Eksministrid tunduvad ühtäkki olevat need õiged otsustajad, kes õpetavad õige lühikest aega ametis olnud ministreid, kuidas teha seda, mida nad ise ei ole suutnud teha.
Idapiiri plaanitust odavamalt ehitamine oleks endise siseministri Katri Raigi hinnangul mitu sammu ajas tagasi ning vastuolus ka illegaalse migratsiooni vastu võitlemisega, vahendab ERR.
“Me räägime piirist, mis on turvaline. Me oleks justkui lühikese mäluga ega mäleta, mis juhtus Eston Kohveriga. Me räägime ka illegaalsest migratsioonist, mida uus piir takistaks. Helme võiks minna piirile ja vaadata, milline võsa seal praegu laiutab. Sisuliselt ju piiri Kagu-Eestis pole,” räägib Raik.
Kas mitte minister ise lühikese mäluga pole? Rääkides laiuatavast võsast ja olematust kagupiirist, peaks Katri Raikil küll meeles olema – ta oli alates 26. novembrist 2018 29. aprillini 2019 Eesti siseminister Jüri Ratase esimeses valitsuses. Enne teda oli alates 23. novembrist 2016 kuni 26. novembrini 2018 Eesti siseministriks tema erakonnakaaslane Andres Anvelt. Miks te siis midagi ära ei teinud? Kuidas teie all kagupiir nii kehvakeseks muutus? Enne seda oli siseminister reformikas Hanno Pevkur, veel enne aga ikka riburada sotsid ja irlikad.
Aga ehk polegi Katri Raikil lühike mälu, vaid asja selgitavad sõnad: “Ma usun mitmeid auditeid, mis on selles osas tehtud. Usun Frontexi ülevaadet, mis ütles, et see rajatav piir on hea ja kindel.” Ehk siis tegu on kabinetiministriga, kes uskus ette antud pabereid.
Postimehes on sõna võtnud teinegi eksminister ehk Jürgen Ligi, kelle süüdistusi pole mõtet refereeridagi, vaid küsima peaks kahe vastuküsimusega: “Ligi, kas sa pead ennast tegijaks, kui sinu rahandusministriks olles toimus läbi Eesti rahvusvaheline Vene rahapesu, mida peetakse ajaloos üheks suurimaks?” Ja teiseks: “Mis väärtustest sa räägid, kui Ligi ütlused naiste kohta on Eestis legendiks saanud?”