Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Emori uuring: valikute asemel “hirmud”, teatud ühiskonnagruppide naeruvääristamine, “õiged” ja “valed” vaated

-
19.11.2018
Eestis on normaalne vastuseis muudetud “hirmuks”. Pilt on illustratiivne.
© Aldo Luud/Õhtuleht

Postimees pani plahvatama libauudispommi: rahvas ei kartvat mitte pagulashorde, vaid populiste, mis on sõnumina suunatud otseselt EKRE vastu.

Kohe torkab silma, et kogu Kantar Emori küsitlus on suunatud “hirmudele.” Hirm tähendab tavaliselt seda, et ohtu ei teadvustata täpselt. Kui inimesteni jõuavad meedia kaudu teated islamiterrorist Euroopas ja see nihkub aina lähemale, pole tegu hirmuga, vaid reaalsuse tunnetamisega. Kui ka ametlik propaganda tunnistab 250 miljoni pagulase liikumahakkamist, on see ohutunnetus ja alahoidlikkuse ärkamine, mitte mingi abstraktne hirm.

Nende miljonite laialijaotamine rändeleppega on reaalsus. ERR-i lugu “Ekspert: ÜRO ränderaamistik puudutab Euroopat vähem kui esialgu paistab” ütleb: prognoosi järgi põgeneb 2050. aastal kliimamuutuste tõttu oma kodudest teistesse piirkondadesse 150 miljonit inimest. Need on ainult kliimapõgenikud, lisaks tulevad ka sõja eest põgenejad ja muidu hea elu otsijad. Kus on siin “põhjendamatud hirmud” rändelaine ees?

Sama võib hinnata ka vastupidiselt – kui sots Oviir on mures Helme saamise pärast ministriks, siis kas see on “hirm”? Ei, see on reaalse paratamatuse tunnetus. Miks siis nimetab Emor teatud kontingendi vastumeelsust EKRE võimulepääsu ees “hirmuks äärmusluse ees” – ei, see see on teise ideoloogiaga inimeste soovimatus, et võimule tuleksid rahvusmeelsed, sest nemad tahaksid globaliste!

Normaalne ja läbimõeldud vastusseis võimulolijate poolt läbisurutavatele asjadele on Eestis muudetud “hirmuks”, mis olla põhjendamatu ja mida levitab keegi väga paha-paha!

Kogu uuringust kumab läbi teatud elanikkonna gruppide meeletu mõnitav alavääristamine, mingi idiootliku pööblikihi teadlik loomine, mis on Eestis päris tugevalt tuntav. Seda levitab võimueliit ja võimendab meedia, et teha vahet “omade” ja “võõraste”, “õigete” ja “valede” vahel.

Viiendik kardab äärmuslasi – ülejäänud ju ei karda!

Aga uuringust – äärmuslaste ja populistide võimuletulekut kardab viiendik inimestest ehk 20 protsenti. Klassikalise humoorika järelduse järgi – 80% ju ei karda, seega pole midagi hullu, need 20% ongi pisut närvilisemad.

Teine küsimus seisneb selles, keda pidada äärmuslasteks. Seda tiitlit määritakse pähe rahvuskonservatiividele, kuigi tegelikult on paduäärmuslike vaadetega ka paljud sotsid ehk siis vasakäärmuslased. Kas jutt oli ka islamiäärmuslastest? Ja kes on populistid – Keskerakond teeb enne valimisi palju lubadusi, mis on otseselt häälte ostmise lubadused, kasvõi konkreetsed rahasummad peo peale. Keskid on tuntud ka suurimate lubaduste hülgajatena – jälgige kasvõi nende lubadusi opositsioonis ja täitmist valitsusse pääsedes!

Ehk palju olene ka küsimuse asetusest – Emori uuring on suunatud otseselt EKRE pihta – ja taustast. Nn äärmuslaste ja populistide võimuletulekut kardavad 21% KE, 33% RE, 34% sotside, 38% Isamaa, 32% Vabaerakonna ja 33% Eesti 200 toetajatest. Kui äärmuslastena serveeritakse EKRE-t, siis on täitsa loomulik, et nende erakondade toetajad on oma lemmikerakonna hirmutustaktikast tuld võtnud – jutt on ju kartellierakondadest, kes teevad kõik, et EKRE võimule ei pääseks, ja nad õhutavad inimesi EKRE vastu olema!

Äärmuslusvastasus tähendab pigem oma erakonna suuna toetamist

Seega siis ei väljenda 20% äärmuslusevastasust mitte ühiskonna vastuseisu EKRE ideedele, kuivõrd seda protsenti, mida on kartellierakonnad suutnud oma EKRE-vastases ajupesus ära teha. Ja see on nirult madal protsent. Näiteks Isamaa – nemad ju kardavad meeletult, et EKRE võtab nende viimasegi toetuse ära ja siis on mõistagi “populismihirm” laes. Sotside kartus on tingitud ideoloogilisest vastasseisust rahvuskonservatiivsusele.

Järgmiseks küsimuseks oleks veel kord hirmu mõiste. Kogu Eesti meediamaastikul seostatakse hirmu teket, olemasolu ja õhutamist EKRE-ga, kartellierakondade puhul käsitletakse lakke aetud massipsühhoosi kui “tarkade inimeste teadlikku valikut”. Kui kahtled, kas rändelepe ikka on hea, oled ära hirmutatud ja manipuleeritud, kiidad selle heaks, oled tark ja valgustatud! Võimueliit ja meedia loovad pildi, et on üks loll rahvas, kellega saab manipuleerida – nende arvates pole inimestel enam üldse mõistust, et ise südame järgi otsustada!

See on ülimalt primitiivne, nagu ka mängimine madalama haridustaseme ja elukohaga – hirmudest olevat haaratud madalama hariduse ja sissetulekuga ning maal elavad inimesed; mõistlikud ja arusaavad olevat parema haridusega, linnas elavad ja heapalgalised inimesed.

Vaadakem asja lähemalt – EKRE vastustatavat sisserännet toetavad kõrgharidusega ettevõtjad, kellel on vaja odavat tööjõudu ja seetõttu ei taha nad rahvuskonservatiive võimule. Noored saavad ühiskonnalt praegu ülitigedat EKRE-vastast ja multikultuurset ajupesu, eriti kõrgkoolides, ja nad ongi juba seatud lainele, et Läänest saab ainult head tulla ja rahvuslust tähendavat mingit endasse sulgumist. Mulitkultipropaganda on lihtsalt toiminud!

Ohtude nägemine sõltub ümbritsevast keskkonnast

Globalist Ilmar Raag toob taas negatiivsusele seadistatud arvamuse, et mida vähem saab inimene kaasa lüüa ühiskondlikus elus, seda rohkem toetab ta äärmusi. Tema arvates on “äärmuslusevastane” protsent linnades kõrgem ja maal madalam, sest viimased seda lihtsalt ei nägevat seda, kui hull see on – ja madalama haridusega ei saavat lihtsalt millestki aru. Ehk on arvaja ise ennasttäis vurle?

Mis puutub linnaelanikesse ja noortesse, kes ei uskuvat massiimmigratsiooni, siis asi ongi selles, et nemad elavadki juba selle keskel ega näe ohte. Lõuna-Eesti eestikeelsest keskkonnast Tallinnasse tulevad inimesed on jahmunud sellest, kui väga valitseb pealinnas vene keel. Massiimmigratsioon ongi juba Eesti haardesse võtnud ja seda nõukaajast ning venekeelse ümberkujundamisega. Neegrid ja araablased on juba kauba peale!

Raag valetab ilmselgelt, väites, et rändeleppe ümber toimuv ei puuduta suuremat hulka inimesi – EKRE kogus vähem kui nelja päevaga 10 000 allkirja selle vastu, mida pole varem sel moel kunagi suudetud!

Muide, majanduskriisi kardetakse 13%  ja massiimmigratsiooni 10% inimeste puhul – vahe äärmuslus- ja populismihirmuga polegi nii suur, et seda viimast eraldi välja tuua. EKRE valija tunneb kõige rohkem muret suveräänsuse loovutamise pärast Euroopa Liidule.

Laias laastus võib selliseid ideoloogilisi uuringuid pidada saastaks, mis Eestis üha enam tervet ellusuhtumist varjutab!