Nädalavahetusel toimusid Itaalias parlamendivalimised, mille tulemuste ees Brüsselis väriseti ja euroskeptikute leeris lootusega hõisati — kuidas aga kajastas seda Eesti Rahvusringhääling (ERR) kohapealt ehk Roomast?
Esmaspäeval kell 10.26 edastas ERR tagasihoidliku uudise: “Itaalia üldvalimistel juhib siseministeeriumi avaldatud esialgsetel andmetel paremtsentristlik koalitsioon, mida toetas umbes 37 protsenti valijatest, järgnevad populistlik Viie Tähe Liikumine umbes 31 ja vasaktsentristlik koalitsioon 23 protsendiga.”
Kell 15.10 lisandus siiski: “Viie Tähe Liikumine teatas esmaspäeva pärastlõunal, et tunneb vastutust moodustada uus valitsus, kuna saavutas pühapäevasel valimisel erakonnana kõige rohkem hääli. “Valimised olid Viie Tähe Liikumise triumf. Meie oleme võitjad,” ütles erakonna juht Luigi Di Maio pressikonverentsil.”
Aga päevi enne seda oli ERR üles otsinud terve rea Brüsseli-meelseid tegelasi nagu Rooma Sapienza ülikooli politoloogiaprofessor Gianluca Passarelli, Rooma mõttekoja Action Institute juht Carlotta de Franceschi ja John Caboti Ülikooli professor Federigo Argentieri, kes andsid edasi järgmisi sõnumeid:
“Põhja Liiga on ekstremistlik, rassistlik, ksenofoobne ja populistlik partei ja pooldab euroalast lahkumist. Vabariigi president on väga kompetentne, tõsine ja tagasihoidlik ja ta suudab riiki koos hoida. Ta ei määra juhti, kes ei jätkaks euroopameelse suhtumisega.”
“Viie Tähe Liikumise juhtkond ei ole suutnud oma eesmärke täita. Ja mulle tundub, et osad valijad tunnevad kibestumist, nad tahaksid partei hüljata ja nad võivad jätta valimata.” (Gianluca Passarelli).
“Berlusconi on Putini sõber. Salvini on Putini mees. Jah, on tõestatud seosed, mida Salvini on tunnistanud. Ta on nagu Marine Le Pen või Nigel Farage.”
“Nad saaksid ilmselt kohad kokku – Viie Tähe Liikumine ja Lega. See oleks katastroof. Investorid ja inimesed lahkuksid riigist. Mina lahkuksin!” (Federigo Argentieri).
“Tegime tööturu ja pensionireformid ja nemad tuleksid ja keeraksid suurema osa neist reformidest tagasi.” (Carlotta de Franceschi.)
Nagu näha, andis ERR valimiste eel sõna vaid nendele, kes sõnades materdasid potentsiaalseid võimuletulijaid. Ehk siis Eesti rahvusringhääling tegeles otseselt Brüsseli-meelse propagandaga, häälestamaks Eesti üldsust Itaalia immigratsioonivastaste ja rahvuslike jõudude vastu. Siit küsimus — miks on vaja maksumaksja raha eest ülalpeetavat globalismi ja multikultuursuse propagandakanalit, kui see ei anna edasi reaalseid pilte meeleoludest huvialuses piirkonnas?
Ilmselgelt on suur osa Itaaliast andnud oma hääle neile jõududele, kes tahaksid teistmoodi kurssi, kui see oli enne valimisi. Miks ei anna ERR sõna neile, et meiegi siin teaksime järeldusi teha? Kas tasakaalustatud info edastamine polegi enam demokraatliku ajakirjanduse üks põhilisi eesmärke?
ERR on silma paistnud ka Ameerika presidendi järjekindla nüpeldamisega, Poola kujutamisega ebademokraatliku riigina ja paljude muude propagandistlike kajastustega. Seetõttu tuleks see meediakanal kiiremas korras reorganiseerida või üldse kaotada, sest ta ei õigusta ammugi enam rahvus(!)ringhäälingu nime!