Paljudele on ammu selge, miks maasikakasvatajad ukrainlasi appi soovivad ning isegi ei otsi kohapealt hooajaks töölisis – keegi ei tule pakutava tasu eest sellist roppu tööd tegema. Seda kinnitas Ärilehele ka GoWorkaBiti juht Kristjan Vanaselja, kes ütles, et eestlased pole valmis kolm kuud kuskil põlluveerel kuuekesi elama ja iga päev 12-tunniseid vahetusi tegema.
Ta lisas, et Eestis on küll inimesi, kes tahaksid põllumajandussektoris töötada, kuid nad sooviksid paindlikke võimalusi.
Nõnda on selge, et räägitud tuhande eurone palk teenitakse suurte ületundide ja ropu tööga, mida tehakse ebainimlikes tingimustes, näiteks kambakesi ühes majas elades, nagu ukrainlaste puhul see on.
„Põllumajandusettevõtted on praegu valitsuse peale veidi kurjad, kuid nendel endil tuleks ka olla natukene paindlikum ja selgem oma ootustes inimestele. Mulle tundub, et need inimesed, kes oleksid valmis põllumajandussektoris lihtsamaid töid tegema, on olemas, aga nad ei pruugi olla valmis end siduma kogu suveks, teadmata, mis neid ees ootab,” rääkis ta. „Natuke paindlikkust põllumajandusettevõtete poolt aitaks leida ka kohalikku tööjõudu.”
Vanaselja sõnul mõistab ta aga ka põllumajandusettevõtjaid ja lisas, et Eesti inimesed ei soovi kambakesi ühes majas elada ja 12-tunniseid vahetusi teha.