Euroopa uudisteportaal EUobserver tsenseeris hiljuti Ungari valitsuse kõneisiku Zoltán Kovácsi kirja, mille ta saatis vastuseks inimõiguste organisatsiooni Human Rights Watch tegevjuhile Kenneth Rothile.
Roth nimelt kirjutas EUobserveris väga sensatsioonilise pealkirjaga artikli: „Stopping the authoritarian rot in Europe“ (eesti keeles: Euroopa autoritaarset roiskumist peatades), milles ta ründas otseselt Ungari valitsust. Kuna kirjatükk sisaldas hulgaliselt eksitavat teavet, otsustas Ungari valitsuse sellele reageerida ja vastata omapoolse avaliku kirjaga.
Zoltán Kovácsi kiri viitas sellele, et EUobserveri artikkel kujutas endast kokkukopeeritud mugandust viimasel paaril nädalal ilmunud erinevatest Ungari vastastest artiklitest, mis väidavad lakkamatult, justkui viiksid Ungaris kehtestatud koroonaviiruse vastased erimeetmed diktatuurini.
Kovács selgitab oma kirjas, kuidas Ungari on suutnud otsustava tegutsemise tulemusena vähendada viiruse levikut ja säästnud elusid. Tänu sellele on Ungari praegu üks kolmest kõige väiksema nakatanute arvuga riigist EL-is. Juba ainuüksi see fakt näitab, et Ungari valitsus on tegutsenud kriisi käigus tõhusalt. Kovács viitab ühtlasi sellele, et ka mitmed teised riigid on kehtestanud eriolukorra ja andnud oma valitsusele erakorralised volitused.
Kuid järgmise lõigu Kovácsi kirjast otsustas EUobserver tsenseerida:
„Antud juhul on tegemist poliitiliselt motiveeritud rühmituste intriigiga – neist mitut, nagu näiteks ka Human Rights Watchi, rahastab nn filantroop George Soros –, mille eesmärgiks on poliitilise probleemi tekitamine. Nad seisavad vastu Orbáni valitsusele, kuna me pooldame rahvuslikku suveräänsust, judeo-kristlikku kultuuri ja identiteeti, tugevat rahvusriikide EL-i ja takistame nende globalistliku agenda elluviimist.“
Ungari valitsuse kõneisiku sõnul peegeldab sedalaadi tsenseerimine Ungarit vastustavate ning poliitiliselt motiveeritud rühmituste üldist suhtumist ja on kooskõlas nende tavapärase ignoreeriva ja eitava suhtumisega kõigesse, mis vähegi kritiseerib või toob faktipõhiselt ja mõistuspäraste argumentide abil esile nende valskuse.
Hoolimata Rothi ja teiste peavoolumeedia ajakirjanike levitatud väidetest Ungaris tekkiva „diktatuuri“ suhtes, tunnistas EL-i väärtuste ja läbipaistvuse asevolinik Věra Jourová, et Ungari ei ole rikkunud eriolukorra kehtestamisega ühtegi EL-i regulatsiooni. „Siiani ei ole Ungari võtnud vastu ühtegi sellist seadust, mis oleks vastuolus EL-i regulatsioonidega,“ ütles Jourová Tšehhi televisioonis esinedes.
Allikas: Remix News