Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euromeelse Itaalia presidendi varjatud riigipööre tõstab kiiresti euroskeptilise Liiga populaarsust

-
30.05.2018
Brüsseli algatatud Itaalia põhiseaduskriis võib võimule tuua Liiga ja selle liidri Matteo Salvini.
© AP/ Scanpix

Itaalia rahvusmeelse Liiga toetus kasvab põhiseaduskriisi tagajärjel kiiresti.

Viimase Swg uuringu järgi annaks praegu 27,5 protsenti itaallastest oma hääle euroskeptilisele, rahvusmeelsele ja immigratsioonivastasele Liigale, kusjuures Matteo Salvini populaarsus kasvab aeglaselt, kuid järjekindlalt.

Sellest kirjutab express.co.uk oma loos “Italy election polls LATEST: Eurosceptic Lega Nord takes 3% from centre in just 7 days”. Ehk siis euroskeptik Matteo Salvini juhitud Liigal õnnestus võtta hääli teistelt erakondadelt, sealhulgas Forza Italialt, kelle populaarsus langes 8 protsendini ja erakonnalt Fratelli d’Italia, kelle toetus langes 3,8 protsendini.

Liiga tõuseb nüüd Viie Tähe Liikumise kannule, kelle populaarsus on vähenenud 31,1 protsendilt 29,5 protsendini.

Itaalia ajalehe Il Fatto Quotidiano uurimus näitas, et kümnest itaallasest kuus ei toetanud Itaalia uue ajutise peaministri Carlo Cottarelli ametissemääramist.

Itaalia president Sergio Mattarella andis Itaalia rahandusministeeriumi ja rahvusvahelise Valuutafondi endisele ametnikule Cottarellile käsu moodustada uus tehnokraatide valitsus, mis peaks riiki juhtima erakorraliste valimisteni, mis toimuvad eeldatavalt sügisel.

Pühapäeva õhtul väljendasid Itaalia valimistel enam hääli võitnud ja valitsust moodustama asunud erakonnad oma pahameelt selle üle, et riigi president keeldus ametisse nimetamast euroskeptikust majandusministrit Paolo Savonat.

Viie Tähe liikumise juht Luigi Di Maio kirjutas Facebookis: “See oli Itaalia ajalooos kõige tumedam hetk, mida demokraatia kunagi on näinud. Tõde on, et Brüssel ei taha, et me võtaksime võimu.”

Liiga liider Matteo Salvini hoiatas, et tulemas on massimeeleavaldused. “See ei ole õige, kui Berliinis, Pariisis või Brüsselis ei lubata Itaalial oma valitsust luua. See on hullumeelsus ja palun Itaalia rahvast jääda meie kõrvale, sest tahame demokraatia sellesse riiki tagasi tuua.”