Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa Komisjon tõestas, et on ebademokraatlik ja totalitaristlik ega tunnista vabade valimiste tulemusi

-
26.09.2022
Natsitervitusega Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen kasutab Euroopa Liidus totalitaristlikke juhtimismeetodeid.
© Scanpix

Kui Euroopa Komisjon ähvardab juba enne valimisi, et liikmesriik peab arvestama majanduslike sanktsioonidega, kui valimised võidab “vale jõud”, siis ei saa seda institutsiooni küll demokraatlikuks pidada. Nüüd, mil “valed” on võitnud, oodatakse neilt “konstruktiivsust”.

Euroopa Komisjon avaldas esmaspäeval lootust, et koostöö Itaalia järgmise valitsusega kujuneb “konstruktiivseks”. “Euroopa Komisjon töötab valitsustega, mis moodustatakse valimiste tulemusena,” ütles EL-i kõneisik Eric Mamer. “Praegusel juhul ei ole lugu teisiti. Loomulikult loodame Itaalia uute võimudega konstruktiivset koostööd.”

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen väitis varem USA Princetoni ülikoolis kõneldes, et tal on olemas vahendid juhuks, kui pühapäeval, 25. septembril Itaalias toimuvatel üldvalimistel peaks võidu saavutama parempoolne blokk ehk “valed jõud”. Von der Leyen mainis, et neidsamu vahendeid juba kasutatakse Ungari ja Poola vastu.

„Me ootame Itaalia valimiste tulemusi,“ ütles von der Leyen. „Kui asjad liiguvad keerulises suunas – ja ma olen rääkinud Ungarist ning Poolast – siis meil on olemas vahendid.“

Sellega vihjas von der Leyen selgelt Euroopa Komisjoni võimule jätta n-ö õigusriigi põhimõtteid rikkuvad liikmesriigid ilma toetustest. Tegemist on võimsa relvaga, millega Brüssel saab manipuleerida kõiki demokraatlikult valitud valitsusi Euroopas.

Alles ülemöödunud nädalal teatas komisjon, et Ungari jääb ilma 7,5 miljardi euro suurusest toetusest. Seda peamiselt põhjusel, et riigi konservatiivne valitsus on oma massiimmigratsiooni vastase poliitika ja traditsiooniliste väärtuste toetamisega Brüsselil pinnuks silmas.

Euroopa Komisjon tunnistab seega vabade valimiste tulemusi ainult siis, kui võidavad liberaalsed või vasakpoolsed jõud. Kui EL-i juhtorgan valimiste tulemusega rahule ei jää, võetakse riigilt ära tema enda raha – on ju taasterahastu suures osas Euroopa Liidu ühine laen. (AFP-BNS-UU)