Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa Liidu direktiivid keelavad isegi kanafilee nimetuse

-
12.10.2021
Kanafileed
© Scanpix

Euroopa Liidust tuleb teadupärast igasuguseid veidraid nõudeid ja direktiive. Üks ilmekas näide on näiteks selline, et enam ei tohi pakendile kirjutada „kanafilee“. Tootenimetusi nagu kanafilee või veelgi hullem – kanasisefilee, ei tohiks Euroopa Liidus üldse olla. Küll aga võib pakendile kirjutada tibu, kanapoeg või kohikukk, kirjutas Maaleht.

EL-is on paljud asjad reguleeritud, sealhulgas ka terve rida toiduainete nimetusi. Meie kauplustes müüdav kraam ei ole aga alati neile nõuetele vastanud. Põllumajandus- ja toiduamet (PTA) saatis lihatööstustele ja poekettidele märgukirja, kus selgitas mis on Euroopa Komisjoni määruse kohaselt pakendile kirjutada lubatud ja mis ei ole.

PTA salastas kirja viieks aastaks, kuid pärast Maalehe küsimust, mis põhjusel seda tehti tunnistas ameti esindaja, et märge „asutusesiseseks kasutamiseks“ sai kirjale ekslikult ja praeguseks on see tühistatud.

„Linnuliha nimetused tuleb tarbijatele korrektselt esitada,“ teatas põllumajandus- ja toiduamet toetudes Euroopa Liidu nõuetele.

PTA peadirektori asetäitja Katrin Reili selgitas, et linnuliha müügil tuleb selgelt märgistusel eristada, kas tegemist on kana või broileriga. „Näiteks linnurümbad määratletakse kodukana puhul tibudeks ja broileriteks, kui tegemist on painduva (mitteluustunud) rinnakiiluga linnuga, ja kukeks, kanaks, hautamiseks või keetmiseks mõeldud kodulinnuks, kui tegemist on jäiga (luustunud) rinnakukiiluga linnuga,“ selgitas Reili.