Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa teiste rahvuslike parteide juhtidega kohtunud Martin Helme: õigusriik lakkab olemast, peame arvestama räpaste reeglitega

-
17.10.2024
Martin Helme mõttekaaslastega Brüsselis

Eile ja täna toimus Brüsselis rahvuslike ja konservatiivsete erakondade tippkohtumine ehk Euroopa Patriootide partei juhtide kogunemine. Tegemist on Euroopa poliitperega, mis peale europarlamendi valimisi oluliselt laienes ja tugevnes ja mille liige on ka Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Seega võttis kohtumisest osa ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme.

Kohal oli Euroopa rahvuskonservatiivide raskekahurvägi, Ungari peaminister Viktor Orban, Prantsuse Rahvusliku liidu juhid Marine Le Pen ja Jordan Bardella, Hollandi Vabaduspartei juht Geert Wilders, Itaalia Lega juht Matteo Salvini, äsja valimised võitnud Austria Vabaduspartei aseesimees Harald Vilimsky, aga ka Tšehhi juhtiva opositsioonierakonna juht ja endine peaminister Andrej Babiš. Ja muidugi meie head sõbrad Belgia rahvuslased Vlaams Belangist Tom Van Grieken, Hispaania Voxi juht Santiago Abascal ning uus parempoolne rahvuslik partei Kreekast Foni Logikis (Mõistuse hääl!), mida juhib noor naisterahvas Afroditi Latinopoulou.

Martin Helme: “Kohtumine toimus Orbani initsiatiivil selleks, et jagada infot toimuva euroliidu ülemkogu ehk peaministrite kohtumise kohta. Tuleb öelda, et see oli oluliselt informatiivsem ja sisukam, kui Eesti valitsuse info meie parlamendi euroasjade komisjonis ELAK-is.
Põhiteemadeks on täiesti kokku jooksnud Schengeni viisaruumi edasine toimimine, immigratsiooni peatamine ning illegaalide välja saatmine. Selles vallas on viimastel kuudel just tänu rahvuslike jõudude edule valimimistel toimunud väga suur nihe. Isegi Saksamaal võimul olev punaroheline valitsus on asunud rääkima immigratsiooni pidurdamisest ja piiride kontrollimisest, sest AFD võidab seal järjest liidumaade valimisi.

Teine suur teema on Ukraina rahastamine, mille osas Orban selgitas telgitaguseid käteväänamisi ja rahadega skeemitamisi ning seda, kuidas nii euroeliit kui USA tänane valitsus tahab veel enne Ameerika valimisi järgmiseks kolmeks aastaks lukku lüüa hiiglaslikud rahastamisskeemid Ukrainale.

Orban puudutas ka Zelensky rahuplaani, mis on tegelikult muidugi suure sõja plaan. Ukraina rahuplaan näeb ette NATO riikide sõjalist sekkumist Ukraina poolel Venemaa vastu. Võimueliidil on selle sõtta minekuga kiire, sest kõik kardavad, et Trump valitaksegi ära ja sõja laienemise asemel asutakse hoopis sõda lõpetama.

Lisaks neile teemadele oli väga põnev kuulata Wildersi muljeid valitsuse koos hoidmisest progressiivse eliidi raevuka vastutöö tingimustes ning prantslased rääkisid avameelselt kui totaalselt pankrotis on nende riik. Äsja, muide, saabus uudis, et rahapuuduses ei suuda Macron täita Zelenskyle antud lubadust rahastada Ukrainat kolme miljardi euroga. No pole hullu, küllap Michal ja Tsahkna puuduoleva summa meie maksumaksjate abiga kinni plekivad…

Samuti oli oluline teema justiitsmaffia rakendamine opositsiooni represseerimiseks. Prantsusmaal on kohtu all Le Pen, keda ähvardab reaalne karm karistus, Itaalias peetakse kohut Salvini üle, kes ütles, et ta peab isiklikust taskust tõenäoliselt kohtu käsul maksma immigratsiooni vedavatele MTÜ-dele ehk sisuliselt inimkaubanduse mahitajatele vähemalt miljon eurot, mitmes teises riigis toimuvad sarnased kohtulikud repressioonid erakondade juhtide vastu. Ega meie Kert Kingo ja Porto Franco kaasused väga mustrist väljas ei ole.

Minu sõnum oli, et me elame postdemokraatlikul ajastul, mida ilmestab justnimelt see, kuidas õigussüsteem on võimu poolt rakendatud opositsiooni represseerimiseks, samuti see, kuidas valimistulemused ehk valimiste võitmine ei tähenda, et rahva tahe valitsuses maksma pannakse. Aga ka see, kuidas seaduseid, eriti eurolepinguid, täidetakse ainult siis, kui see võimule sobiv on. See kõik räägib demokraatia toimimise lakkamisest ning õigusriigi põhimõtete lõppemisest.

Kui rahvuslikud jõud tahavad päästa oma rahvaid ja riike katastroofist, siis tuleb meil arvestada, mis tingimustes ja mis reeglitega poliitika tänapäeval toimib.”