EKRE Riigikogu saadik Peeter Ernits kirjutab sotsiaalmeedias arvudest, mis iseloomustavad käimasolevat kliimakohtumist.
“Enne kui hakkame Glasgow`s toimunud kliimakohtumise sisust rääkima tasuks teada, kes seal osalevad.
1. Delegaate on meeletult – kokku ligi 40 000. (Te lugesite õigesti, 40 000).
2. Aafrika väikeriikide, mille kasvuhoonegaaside globaalne panus on mikroskoopiline, ametlikud delegatsioonid on samal ajal meeletult suured. Näiteks Ghana neegririik saatis Glasgow 337 delegaati, mis on kuus korda rohkem kui maailma suurim ķasvuhoonegaaside tootja Hiina (60 delegaati). Teine neegririik Kongo läkitas tippkohtumisele aga lausa 374 ametlikku delegaati ehk kaks korda enam kui korraldajamaa ise.
3. Arvatakse, et see oli neile hea põhjus pikaks ostureisiks.
4. Nagu uuemal ajal kombeks seati riigid ritta ka delegatsioonide soolise võrdsuse seisukohast. Kõige feministlikumad ehk eesrindlikumad riigid, (naisi delegatsioonis) olid: 1. Moldaavia, 89 protsenti, 2. Samoa 79,3. Cabo Verde 76,4. Mehhiko, 72, 5. Eesti, 67. Nagu näeme taas maailma esimese viie seas.”
Glasgow` kohtumine tundub ühtedele olevat ostureis, teistele feminismi propaganda. Kliima parandamiseks tasuks kuulata hoopis kommentaator Tiit Rebast, kes ütleb: “Globaalse kliima muutmise ambitsioon tuleb asendada keskkonnahoiu kontseptsiooniga. Sellesse mahub nii võitlus õhu-ja veepuhtuse eest, plastide kasutamise vähendamine ning ideaalsel juhul ka suurlinnastumine vähendamine. Viimast on paraku kõige lootusetum ellu viia.”