Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Hädavajalike desovahendite liitrihinnad erinevad turul üle 20 korra. See lõhnab spekulantide järele

-
14.04.2020
© Scanpix.

Käte desinfitseerimisvahendeid müüvad nüüd paljud, alates apteekidest ja lõpetades ehitus- ning ilupoodidega, kuid liitrihinnad erinevad lausa üle 20 korra. Apteekides on hinnad üldjuhul kallimad kui poes, kirjeldab ERR-i olukorda, millega meist igaüks on kokku puutunud.

Nagu ikka, mida väiksem pudel ja mugavam kasutusviis (pihustamine, tuub), seda kallim on üldjuhul ka toode, näitab ERR-i põgus ülevaade desovahendite turust. Ja mitte ainult. Kaitsemaskid samuti.

Elvast on tuua markantne näide – 129 eurot pakk. „Kas Elvas müüdi Euroopa kõige kallimaid kaitsemaske?“ küsib Tartu Postimees. Kui see pole liigkasuvõtmine, siis mis see on? Turumajandus? Või spekulantide tähetund?

Tagasi desovahendite juurde. Üldiselt põrutavad turul pakutavate käte desinfitseerimiseks sobivate vahendite liitrihinnad ühest äärmusest teise, jäädes vaatlusalustel juhtudel kuue ja 140 euro vahele.

ERR-i vaatlus täheldas, et ehituspoodide kett Bauhof müüb oma epoes Chemipharmi 250-milliliitrist pumbaga naha desinfektanti hinnaga kaheksa eurot pudelist. See teeb liitri hinnaks 24 eurot. See on turu odavaimast neli korda kõrgem liitrihind. E-poest aga toodet soetada ei saa, seda müüakse üksnes kauplustes kohapeal, teatab ettevõtte e-poe leht.

K-Rauta ehituspoodide ketist leiab teise tootja 500-milliliitrise pumbaga vahendi Izodezon hinnaga 11,99 eurot ehk liitrihind kujuneb täpselt samaks, ümardatult 24 eurot.

Samal ajal pakub Coop kõige odavamat, viieliitrist kanistrit Heksasept hinnaga 42,90 eurot, mis teeb liitrihinnaks 8,58 eurot.

Apotheka apteegiketis müüdav viieliitrine Cutasept F kanister maksab juba märksa rohkem, 62,10 eurot ehk 12,42 liitrist. Jne.

Turu ühe kallima liitrihinnaga käte desinfitseerija leiab Südameapteegist. 50-milliliitrine Cutasept F spreipudel maksab seal 4,46 eurot, mis teeb liitrihinnaks 89,20.

Vanasti kuulusid hõlptulusaajad ehk spekulandid karistuse alla. Nüüd on see norm, sest kui häda käes, siis nutad ja maksad, Peaasi, et kätte saad.

Viimane aeg on mõelda sellele, et kehtestada sellisele hädavajalikule, kuid defitsiitsele kaubale piirhind.

UU