Iga päevaga, mida hullemaks läheb olukord koroonakriisiga, seda suurem pahameel ja kriitika valitseb valitsuse poolikute ja ebapädevate otsuste suhtes. Kui hulluks peavad asjad minema, et keegi võtaks vastutuse enne kui ühiskond mässama hakkab? Meedias ilmub päevas kümneid uudiseid ja arvamusi, kus avaldatakse rahulolematust, lausa imestust saamatuse ning poolikute või rumalate otsuste kohta, samas vastutavad ministrid kas hämavad või on lihtsalt peitu pugenud.
Arst Sander Poks küsib Tartu Postimehes:: „Koroonasse nakatunute ja selle tagajärjel haiglaravi vajavate inimeste hulk üha kasvab, aga selle foonil on meil hetkel kergemad piirangud kui aasta tagasi. Kus on loogika? Kas on kokku lepitud piir, millest alates teeme lõpuks riiklikul tasemel ära sisulised otsused?“
„Aktiivsete haigusjuhtude arv tõuseb püstloodis ja teeb iga päev uue rekordi. See näitaja peegeldab paar nädalat hiljem haiglaravi vajavate haigete arvu.”
„Kas teeme need otsused siis, kui Põhja regioonis enam vabu haiglakohti ei ole ja kõiki haiglaravi vajavaid patsiente hakatakse mööda Eestit laiali tassima, hõivates sellega tundideks kiirabibrigaadide töö?“ küsib ta.
Poks lisab: „Praegu jääb mulje, et oleme oma reageerimisega reaalsusest kuu võrra maas, aga otsustes peaksime lähtuma sellest, milline on reaalsus kuu aja pärast.“
Eelmise valitsuse meditsiinijuht Arkadi Popov, kes nüüd on Lääne-Tallinna keskhaigla juht, näitas Õhtulehele puupüsti täis Covidi-osakondi, rääkis, et plaaniline ravi on suures osas lõpetatud, olukord on kriitiline.
Tema sõnul võiks asja päästa vaid efektiivsed ja piiravad meetmed. „Ma julgen täna välja öelda, et Eesti vajaks korralikku lockdown’i ja see peaks kestma vähemalt ühe kuu,“ lausus Popov.
Delfi fotograaf Andres Putting käis kaubanduskeskustes ning tõdes absurdset olukorda. „Lõpetage kohe poolkõvad lahendused, äkki suudate sellega päästa mõne inimelu,“ on tema sõnum otsustajatele.
„Käisin laupäeval ja pühapäeval linnas. Vaatepilt oli mõlemal päeval absurdne ning ebaaus korralike inimeste ja ettevõtete suhtes. Poolkõva lahendus ei toimi – pange riik kohe lukku või tehke kõik lahti!,“ sedastab ta.
Valitsuse segaste otsuste suhtes oli ülikriitiline ka luteri kiriku pea Urmas Viilma Vikerraadios.
Isegi pühapäevased poliitilised vestlussaated on väsinud rahvuskonservatiivide tümitamisest tüdinud ning nende silmad on avanenud praeguse olukorra tõsidust nähes ning valitsuse valed sammud on ka neil üha julgemini teemaks võetud.
Vaat sinna on viinud meie uue valitsuse küündimatus ja otsustamatus. Ja need on vaid mõned üksikud näited. Hädavaresest Kaja Kallas soovis hakata Eestit valitsema, kuid ta polnud valmis tegema seda kriisis, vaid oleks hea meelega mõnulenud tavaolukorras.