Valitsus otsustas hiljuti ühineda Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) juhitava rahvusvahelise maksureformiga. Reformi esimene osa puudutab 20-miljardilise müügituluga kontsernide kasumimaksu ehk nn digimaksu, mida Eesti toetab.
Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison (EKRE) kommenteeris, et kui globaalse tulumaksureformiga ühinemisel räägiti paatoslikult meedias ja valitsuspoliitikute poolt seda, et kui me ei liitu selle geniaalse plaaniga, siis oleme nö “halvas seltskonnas” ehk riikide seas nagu Rumeenia, Ungari või Iirimaa.
Täpselt sama argumenti on kasutatud ka näiteks Euroopa Liidu poliitika kujundamisel – kui me oleme vastu millelegi, mille vastu on peale meie ka ainult Ungari või Poola, siis see on mainekujunduslikult väga halb.
Madison: „Täpselt sama argument oli ka vihakõneseaduse temaatikas – kuna Eesti on ainus riik koos Rumeeniaga, kes pole vastavat raamotsust vihakõne kriminaliseerimiseks üle võtnud, millega annaks korralikult ühiskonnas suud lukku keerata, siis me oleme väga halvas valguses.“
Ta lisas, et nüüd me satume ühte seltskonda hoopis Venemaaga – oleme ühes paadis erinevalt ülejäänud maailmast, kes ei kasuta valimiste korraldamisel e-hääletust. „Kuna Venemaa rakendab samuti e-hääletust, siis kas see ei paista kuidagi halvasti välja, et on ainult kaks riiki maailmas, kes seda rakendavad.“