Hiinlased löövad jätkuvalt maailma vaesemat osa Läänelt üle, kuid migratsioon Mustalt Mandrilt Euroopasse jätkub ja pole teada, kas Hiina toetus Aafrika riikide majandustele aafriklasi kodus hoiab.
Hiina välisminister Wang Yi külastab Pekingi rahastatud taristuprojekte Keenias ja arutab president Uhuru Kenyattaga neljapäeval tuleviku majandusvõimalusi, kirjutab BNS.
Wang saabus India ookeani äärsesse sadamalinna Mombasasse kolmapäeva hilisõhtul Eritreast, mis oli tema esimene sihtkoht kolme Aafrika riigi külastamisel.
Hiina välisministri Aafrika-visiit järgneb USA välisministri Antony Blinkeni novembris toimunud ringreisile Aafrikas, mille eesmärk oli tasakaalustada Hiina mõjusid.
Hiina on Maailmapanga järel Keenia suuruselt teine laenuandja, kes on rahastanud mitmeid kulukaid taristuprojekte. See on tekitanud muret, et Nairobi võtab rohkem võlgu, kui ta suudab endale lubada.
Wang teeb ringkäigu Mombasa sadamas, kus Hiina ehitab uut 353 miljonit dollarit maksvat terminali, mis võimaldab randuda suurematel naftatankeritel.
Keenia järel suundub Wang India ookeani saareriiki Komooridele.
Karta on, et Hiina mitte ei arenda Aafrikat sel määral, et mustad enam rändeteedele ei läheks, vaid paneb need riigid võlaorjusesse ja põgenemine Euroopasse jätkub. Omal moel on selles süüdi ka aafriklased, sest väidetavalt ei saa hiinlased neid oma Etioopias asuvatesse tehastesse värvata, sest kohalikud ei kannata välja intensiivset tööd tootmisliinidel.
Aafrikast on taas saanud kolonialistliku maailma ümberjaotamise koht, sest lisaks lääneriikidele, kes on seal kohal juba eelmise kolonialismi ajast, tungivad Mustale mandrile Hiina (ennekõike majanduslikult) ja Venemaa, kes arendab just sõjalist annektsiooni Wagneri abiga. (BNS-UU)