Pandeemia tõttu on Ida-Euroopast pärit hooajatöötajate sissesõidukeeld rängalt tabanud Saksamaa põllumajandust ja seetõttu otsitakse uusi lahendusi.
Aastas töötab Saksamaal põldudel kuni 300 000 peamiselt Poola, Rumeenia ja Bulgaaria hooajatöötajat. Praegu kasutatakse neid külvamistöödel ja spargel ootab juba koristamist.
Välismaise tööjõu kaotuse hüvitamiseks ringlevad juba mitmesugused poliitilised nõudmised ja soovitused.
Föderaalne põllumajandusminister Julia Klöckner (CDU) soovib saata varjupaigataotlejad põllumeeste juurde, et vältida eelseisvaid raskusi põllutöödel.
Tema Alam-Saksi kolleeg Barbara Otte-Kinast (CDU) toetab pensionäride aktiveerimist põllutöödel. Siiski on väga küsitav, kas pensionärid saavad suurtes farmides füüsilist tööd teha. Tõsiasi, et riskirühm peaks sel juhul käimasoleva koroonakriisi ajal koos käima, näitab, et idee polnud tõenäoliselt kuigi hästi läbi mõeldud.
Sakslased pakuvad välja erilise lahenduse. Kellel on nüüd koolist vabad päevad? Kes on rohkem kui aasta jooksul rõhutanud, kui oluline on maailmale ja inimestele kasu tuua? Ikka liikumise “Reeded tuleviku nimel” noored.
Nüüd võiksid altruistlikud noored näidata, et see ei tähenda ainult kolmepäevase nädalavahetuse nautimist kliimamuutuste kasuks. Selle asemel võiksid lapsed anda oma panuse ühisesse hüvangusse ja pöörduda oma abikätega põllumeeste poole. Sest taludes on piisavalt töid, mida saavad ka linnanoored kiiresti ära õppida.
Lisaks saaksid paljud teada, kust toit pärineb ja kui palju vaeva nõuab riigi toiduga varustamine. Suletud koolide ajal koos värskes õhus töötamine annaks keskkonnahuvilistele noortele topelt kasu.
Allikas: Junge Freiheit