Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

ISA JA LAPSE VESTLUSED: „Issi, mis on Trooja hobune?“

-
21.06.2016
Massiimmigratsioon tähendab Euroopa hukku.
© Scanpix

„Issi, kas ma tohin midagi küsida?”
„Muidugi kullake, aga mida?”
„Hobuste kohta, issi.”
„Muidugi kullake. Mida sa teada tahad? Ma tean, et sa armastad hobuseid.”
„Issi, ma tean, et on olemas igasuguseid hobuseid – Ardenni hobuseid tundmatu), mustange ja Tori hobuseid, aga ma kuulsin, kui räägiti mingist trooja hobusest. Mis on trooja hobune?”
„Trooja hobune ei ole tegelikult mingi hobusetõug.”
„Mitte päris hobune, issi? Mida see tähendab? Kas mänguhobust? Kas sa kingid mulle jõuludeks trooja hobuse?”
„Ei kullake, sa ei tahaks jõuludeks saada trooja hobust. See ei ole mingi mänguasi.”
„Aga kui see ei ole pärishobune ega mänguasi, mis see siis on?”
„Küll sa saad sellest teada, kui saad piisavalt vanaks ja õpid maailma ajalugu.”
„Aga ma tahan teada praegu. Ma tahan teada kõike, mis on teada eri hobustest ja sa ju ütlesid, et parim aeg midagi õppida on siis, kui mul on selle kohta küsimus. Ütle palun.”
„Olgu. See oli üks väga suur hobune, aga ikkagi mitte pärishobune. Rohkem nagu üks kuju. Aga see oli tõesti suur. Vast nii suur nagu maja või isegi suurem.”
„Oi issi, räägi veel!”
„See oli ammu-ammu. Isegi enne Kristuse sündimist. Siis,tuhandeid aastaid tagasi, ei olnud suuri riike nagu tänapäeval. Olid suured linnad, mida nimetati linnriikideks. Ja pahatihti need sõdisid omavahel. See ei olnud hea. Ja kord üritas Kreeka sõjavägi vallutada Trooja linna. Nad nuputasid välja triki, kuidas seda sõda võita.”
„Triki? Kas nad tohtisid kasutada trikke?”
„Noh, siis ei olnud nagu tänapäeval kui on reeglid ja Genfi konventsioonid. Aga see on lugu teiseks korraks. Igatahes kreeklased ei saanud Trooja linna sisse sellepärast, et linna ümber oli ehitatud müür ja see oli väga hästi kaitstud. Kreeklased olid üritanud aastaid ja aastaid aga nad ei teadnud, kuidas oleks võimalik müürist läbi murda, et sisse saada oma sõdureid.“
„Mida nad siis tegid, issi?“
„Nad mõtlesid välja ühe triki. Ja see oli tõepoolest väga kaval trikk. Nad ehitasid ühe väga suure puust hobuse. Aga see oli seest õõnes. Ja selle sisse nad peitsid ühe väikese üksuse sõdureid.“
„Oooo!“
„Ja nad tirisid selle puust hobuse linna värava lähedale ja jätsid selle sinna. Siis nad teesklesid, et nad seilavad minema.“
„Ja oligi kõik?“
„Ei, sugugi mitte. Troojalased arvasid, et see kuju oli jäetud kingituseks, rahu ohvriks, et näidata, et rünnakust oli loobutud. Ja nad avasid linna väravad ja tõid hobuse linna sisse võidukarikana.“
„Aaaah … vigaaaaaaaa!“
„Jah, täpselt nii. Öösel väljusid kreeka sõdurid väljusid hobusest ning avasid linnaväravad, et nende kaasvõitlejad saaksid sisse tulla ja linna ära vallutada.
„Nii, et trikk töötas.“
„Jah, kindlalt.“
„Ja hiljem hakkasid ka teised seda trikki kasutama?“
„Oh ei, kullake. Selline trikk töötab ainult ühe korra. Kõik kuulsid sellest. Kuna kõik seda juba teadsid, ei olnud võimalik enam kedagi petta.“
„Mitte keegi ei kasutanud enam kunagi seda trikki?“
„Ei, kullake, mitte keegi.”
„Aga need mehed, keda ma kuulsin rääkimas … üks ütles, et kõik peaksid olema valmis peatama Trooja hobuste laviini meeletut pealetormamist. Aga kui nad ei ole päris hobused, kuidas on neil võimalik meeletult tormata, issi?“
„Ma ei oska vastata, musirull.“
„Nad ütlesid, et nendest paatidest tulevad välja sõdurid, et need paadid on nagu Trooja hobused. Mida nad võisid sellega mõelda, issi?“
„Ma ei ole kindel, kullake.“
„Aga nad ei saa seda trikki teha, eks ole, issi? Seda sai ju kasutada ainult üks kord terves ajaloos, õigus?“
„Õigus, kullake.“
„Sellepärast, et kõik ju teaksid, et tegemist on trikiga, õigus, issi? Aga mis siis, kui tegemist oleks paljude Trooja hobustega, mitte ainult ühega? Ja mis siis, kui nad ei kasuta hobuseid? Ja mis siis, kui sees ei ole mehed sõjaväemundrites ja neil ei ole püsse ja muid relvi käes? Ühe Trooja hobuse kasutamine oleks nagu katse saada läbi ühe väikese valega tänapäeval, õigus, issi?“
„Mh-mhh.“
„Aga on väga ebatõenäoline, et sellist väikest valet ei avastata, õigus, issi?“
„Hmm.“
„Aga kui nad kasutaksid PALJU Trooja hobuseid, see oleks nagu nad üritaks hakkama saada ja petta ühe väga SUURE valega, õigus, issi?“
„Vist küll. Aga millele sa viitad, kullake?“
„Issi, ma mäletan, et sa rääkisid mulle Adolf Hitlerist. Tema oli paha mees, eks ole, issi?“
„Jah, väga paha mees.“
„Aga sa rääkisid mulle, et talle anti nõu, et kui ta räägiks ühe väga SUURE vale, siis rahvas usuks seda, kuna rahvas ei suudaks uskuda seda, et keegi suudaks rääkida nendele nii suurt valet.“
„Jah.“
„Nii, et Hitler oli tark mees, kuna ta suutis rääkida nii palju suuri valesid, mida inimesed jäid uskuma, õigus, issi?“
„Noh-jah, see oli vist küll selle aja reaalsus. Aga ta oli väga paha mees.“
„Aga lihtsalt sellepärast, et ta oli paha, ei tähenda seda, et ta ei olnud tark, issi? Ja sa ju ütlesid mulle, et pahad mehed, kes on targad, ongi kõige ohtlikumad, õigus, issi?“
„Jah, kullake, see on küll tõsi.“
„Nii, et kui Hitler ütles midagi, mis vastab tõele, me peaks ka tänapäeval sellest õppust võtma, issi?“
„Jah, vist küll.“
„Aga kui need laevad ja paadid on nagu Trooja hobused ja kannavad sõdureid, siis see oleks nagu üks suur vale, issi?“
„Aga keegi ei saaks olla nii loll, et uskuda seda, et laevad mille pardal on pagulased, veavad tegelikult sõdureid.“
„Aga issi, mis siis, kui tegemist ei ole suure valega. Mis siis, kui tegemist oleks suure tõega? Kas sa tahad öelda, issi, et rahvas on valmis uskuma suuri valesid, aga ei ole valmis uskuma suuri tõdesid? Kas rahvas ei peaks olema uskumatult loll selleks, et mitte uskuda suuri tõdesid?“
„Noh, sul on vist tõepoolest arvestatav point, kullake.“
„Aga issi, meie juhid ja poliitikud vist ei arva seda, et need laevad mis toovad kõike seda rahvast Euroopasse, on tegelikult Trooja hobused. Aga kui see on toimumas, peaks see tähendama seda, et nad on lootusetult lollid, õigus, issi?“
„Jah, kullake, ma olen sulle ju rääkinud, et poliitikud teevad pahatihti väga lolle asju.“
„Niisiis võib-olla see tõde on nii suur ja ohtlik, et poliitikud ja Euroopa riigijuhid ei taha seda uskuda ja nad ei usugi, et need laevad on tegelikult Trooja hobused ja pardal olev rahvas on tegelikult vaenlaste sõdurid, kes tulevad siia, et sõdida Euroopa rahvaste vastu ja muuta meie elu. Võib-olla kõik need laevad on Trooja hobused, Trooja hobuste laviini meeletu tormamine?“
„Mmmmmm….“
„Issi???“

K. Jaak Roosaare