Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison: britid astusid sammu lähemale iseseisvusele!

-
16.01.2019
Jaak Madison Strasbourgis.
© UU

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Jaak Madison avaldab toetust Theresa May kapitulatsioonileppe läbikukutamisele ja annab ka teada, miks see õige on.

“Olgu kohe öeldud, et mul on väga hea meel, et nö „Brexiti lepe“ kukkus kolinal läbi Ühendkuningriigi parlamendi alamkojas! Selgitan põhjust.

Alates Brexiti referendumist olen ma kuulnud Euroopa Liidu ametnike suust avameelseid väiteid, kuidas Suurbritannial ei tohi Euroopa Liidust väljas parem olla. Sellele on muidugi kaasa koogutanud ka Eesti esindajad. Euroopa Komisjoni asepresident hr Timmermans on sama mulle otse väitnud ja teate „saladust“ – ta on üks tuline föderatiivse Euroopa Liidu armastajaid ja Brexiti vihkajaid.

Viimastel kuudel on pea igapäevaselt heietatud, kuidas ikka on kohutav lugu, kui Suurbritannia peaministri pr May ja Euroopa Liidu poolse läbirääkija hr Barnieri poolt tehtud lepe Brexitiks läbi kukub. Põhiliselt on hädaldajateks aga olnud Euroopa Liidu poolsed esindajad, eriti aga Euroopa Komisjoni liikmed. Kas pole mitte kummaline, et põhilised „muretsejad“ leppe läbikukkumise pärast on Euroopa Liidu andunud fännid ja globalistid?

Kas tõesti nad nii siiralt muretsevad Ühendkuningriigi tuleviku pärast? Oh ei, püha naiivsust! Tegelik mure on palju proosalisem, lihtsakoelisem. Kui pole hr Barnieri ja pr May poolt kokkulepitud lepingu heakskiitmist, siis ei saa ka Euroopa Liit märkimisväärset rahalist summat Suurbritannialt, mida ta praeguse lepingu korral maksma peaks.

Kui Suurbritannia lahkub Euroopa Liidust lepinguta, siis pole ka ülejäänud 27 liikmesriigi poolt reguleeritud kaubandussuhteid ja inimeste vaba liikumist. See tekitaks olukorra, kus täiesti kindlasti tekib soov paljudel liikmesriikidel hakata pidama kahepoolseid läbirääkimisi Suurbritanniaga, ja see oleks absoluutselt õige!

Survestamaks Suurbritannia parlamendisaadikuid ja hirmutamaks briti avalikust on mindud lausa selliste lausvaledeni, nagu lõppeks ravimite import Suurbritanniasse ja puhta vee kättesaadavus, kui lahkutakse Euroopa Liidust ilma leppeta! Euroopa Liidu föderalistlikud käsilased unustavad aga fakti, et Suurbritannia majandus on maailmas viiendal kohal. See tähendab, et neil tekib märtsi lõpus totaalne vabadus kaubandussidemete loomiseks nii Ameerika Ühendriikide kui teiste juhtivate majandusriikidega. Kas tõesti usub keegi, et Saksamaa ja Prantsusmaa lõpetaksid kaubandussuhted, kui pole lahkumislepet?

Mul on siiralt hea meel, et 432 parlamendisaadikut otsustasid hääletada vastu antud leppele. Kui vasakpoolse Töölispartei esindajad tegid seda nagu ikka neile kombeks lihtsalt soovist tekitada riigis kaost, siis konservatiivid ei olnud nõus neile niivõrd kahjuliku lepinguga. Ei mõjunud neile ka peaministri ähvardused, nagu seaks leppele vastu hääletamine kahtluse alla üleüldse Brexiti toimumise. Nad hääletasid vastu, kuna antud leppe oleks riigi ikkagi jätnud pooleldi sisse-välja seisu Euroopa Liiduga.

Eesti huvides oleks Suurbritannia huvide kaitsmine Euroopa Liidus, sest isegi julgeolekuvaldkonnas on britid meile tunduvalt olulisem ja strateegilisem liitlane kui näiteks Prantsusmaa. Eesti huvide põhiline kahjustamine leiab aga aset kahjuks läbi meie juhtpoliitikute, kes iga hinnaga soovivad pugeda Euroopa Komisjonile.”