Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison: Brüsseli bürokraatlik ülereguleeritud organism on kriisidega toime tulemisel täielikult ebaõnnestunud

-
10.02.2021
EKRE eurosaadik Jaak Madison Brüsselis.
© Uued Uudised

Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison esines kolmapäeva hommikul kõnega seoses Euroopa Liidu vaktsineerimiskavaga.

“Kõigepealt peame hindama Euroopa Komisjoni tööd Covid-19 vaktsineerimiskava rakendamisel koos muude majandus- ja välispoliitiliste küsimustega. Seejärel peame hindama Euroopa Komisjoni presidendi vastutust nende probleemide käsitlemisel.

Näiteks esmaspäeva hommiku seisuga on Saksamaal vaktsineeritud 3,7 inimest 100-st; Belgias 3,6 inimest 100st  ja Prantsusmaal 3,1 inimest 100st. Võrdluseks nüüd EL-ist lahkunud riik – Suurbritannia. Vaktsineeritud on 17,6 inimest 100-st, mis on viis korda rohkem kui Euroopa Liidu keskmine. USA-s on vaktsineeritud 11,7 ja Islandil 5,1 inimest 100 elaniku kohta. Iisraelis, mis on vaktsineerimistega maailmas esikohal, on vaktsineeritud 63 inimest 100 inimese kohta.

Euroopa Liit on sageli soovinud ennast näha võimsa föderatsioonina võrreldes teiste maailmariikidega. Arvestades praegust saamatust ja segadust, on see bürokraatiast läbi imbunud ülereguleeritud organism absoluutselt ebaõnnestunud kriisidega toime tulemisel.

Olen sageli kuulnud, kuidas riigid ei suuda iseseisvalt kriiside lahendamisega toime tulla ja seetõttu peame kõik lootma Euroopa Liidule. Asjaolu, et Euroopa Komisjon on saanud mandaadi vaktsiinide hankimiseks, põhjustab liikmesriikidele veelgi suuremat majanduslikku kahju. Majanduskriisi lahendamiseks on Euroopa Komisjonil geniaalne lahendus võtta endale tohutu ühine võlg, mille tegelik põhjus on soov liikuda Euroopa Liidu ühiste maksude kehtestamise poole.

Sel juhul tekib küsimus, et kas Euroopa Komisjon naudib käimasolevat kriisi, kuna see on ettekääne liikmesriikidele lahenduste pakkumiseks, milleks on Euroopa Liidule veelgi suuremate volituste andmine? Kas see pole mitte tahtlikult suureks paisutatud paanika, kus inimesi hirmutab kõiki tappev viirus, kuigi me teame praegu, et surmade arv on nakatunud inimeste koguarvuga võrreldes marginaalne?

Pole saladus, et Euroopa Parlament ja Komisjon on suures osas sotsialistlikud koosseisud, mis kehastavad ideoloogiat, milles keskvalitsus peab tagama ebaloomuliku võrdsuse ja kus rahvusriikidel ei peaks olema midagi vinguda.

Kõige tipuks ei suuda Euroopa Komisjon ka välispoliitikaga hakkama saada, mida tõendab Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Moskvasse minek, end narriks tegemine ja enda mõnitamise lubamine Venemaa välisministri poolt. Pärast mida ei esita Euroopa Komisjoni president mitte ühtegi märkust. Siiski öeldakse liikmesriikidele, et me oleme ühtsed!

Meil on ühine välispoliitika, kuid meie välispoliitikat dikteerib Saksamaa ja Prantsusmaa ning reaalusest eraldunud Hispaania sotsialist Josep Borrell.

Arvestades asjaolu, et Komisjoni eest vastutab ennekõike Komisjoni president, keda pole valinud ükski riigi kodanik, ei tohiks olla küsimust tema ametist tagasiastumise osas.”

Jaak Madison, Euroopa Parlament