Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison: Eesti ühiskonna poolehoid Euroopa ühtsele migratsioonipoliitikale on olematu

-
11.06.2020
Jaak Madison Brüsselis.

Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison (EKRE) ütles suures intervjuus ERR-ile muu hulgas, et talle läheb väga tugevalt korda, milline on meie legaliseeritud perekonna mudel või kas me legaliseerime de facto uue abieluvormi – see on ühiskonnale oluline, kuna räägime ühiskonna alusväärtustest, räägime meie sotsiaalsetest normidest.

„Kahtlemata, kui näeme, et avaliku arvamuse uuringu järgi 70-80 protsenti inimesi ei toeta näiteks kooseluseaduse lõplikku rakendamist läbi rakendusaktide, siis ei pea hiromant olema, et näha – Reformierakond oli üks selle initsiaatoreid ja eestvedajaid,“ rääkis ta, „Kui tahame ühiskonnas uut konflikti ja poleemikat tekitada, siis võtamegi rakendusaktid vastu.“

Teine oluline teema EKRE jaoks on migratsioon. Jaak Madison rääkis, et lähipäevil peaksid Euroopa Komisjon ja Saksamaa tulema välja oma paketiga, mis puudutab migratsiooni ja põgenikekriisi lahendamist. Kuna 1. juulist algab EL-is Saksamaa eesistumine, on arvatud, et Saksamaa üritab nende kuue kuu jooksul võimalikult palju ära teha. Nende ärategemine tähendab kokku leppimist ühtses migratsioonipoliitikas.

Madison: „Kui vaatame Eesti avalikku arvamust ja ühiskonna toetust sellele ideele, siis see on olematu. Siin on väga suur vastasseis. Arvestades, et Reformierakond oli 2015-2016 avasüli nõus Euroopa Komisjoni pakutud kvoodisüsteemiga, siis kui nemad oleksid praegu valitsuses koos Keskerakonnaga ja peaministripartei, näeksime uut konflikti.“

Veel rääkis Madison euroskeptikuna, et Euroopa Parlament on loodud sellise toreda institutsioonina, kus on väga mugav veeta 65- või 70-aastaselt oma pensionipõlve. Kus sult ei nõuta suurt midagi ja enamus seal isegi ei viitsi midagi teha, sind saadetakse lihtsalt preemiana viimasele puhkepaigale. Oled seal ja kogud endale pensioni.

„Mina siiski arvan, et kui tahta teha poliitikat, siis poliitikat tehakse vabariigi valitsuses, mitte europarlamendis, mis on suur jutukoda, kus väga palju väljendatakse oma arvamust, millest keegi midagi ei hooli, mis midagi suurel määral ei mõjuta,“ lausus Madison, kes ise on 29aastane. „Kui oled veel noor ja energiline, on jõudu ja jaksamist, siis on tunduvalt mõistlikum oma aega ja võimalusi kasutada mujal kui Euroopa Parlamendis.“