Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madisoni ja Merit Männiste elu ümber pisipoja, muusika ja poliitika

-
20.12.2020
jaak, Merit ja väike Jakob

„Oli väga armas aasta,“ lausub EKRE eurosaadiku JAAK MADISONI lauljannast elukaaslane MERIT MÄNNISTE ning saadab sooja pilguga Jaagu süles istuvat poega Jakobit, kes saab just jõulude eel üheaastaseks.

„Oleme ju esimest korda vanemad ja väga põnev on jälgida kogu seda arengut, panna kõike beebiraamatusse kirja, et mis kuupäeval ta midagi tegema hakkas. Ka esimesed sõnad on juba tulnud,“ räägib Merit. Lapsevanemaks olemine on väga eriline tunne, mille teeb veel erilisemaks selle rolliga kaasnev suur vastutus.

Läinud koroonakevad lubas perel rohkem koos olla, sest Jaak ei pidanud pidevalt Brüsseli vahet käima. Europarlament pandi kinni märtsi keskel ja uuesti läks töö lahti alles juunis. Ja siis tuli suvi peale.

Jaak: „Väga tore oli kodus olla, sai kohustusi jagada – vahepeal tegin mina oma ülikoolitöid ja käisin väikemehega jalutamas, siis tegi Merit omakorda enda magistriõppe lõputööd.“

Suvel tehti perereis Austriasse, Itaaliasse ja Sloveeniasse, millega ühendati nii puhkus kui ka töö. Palju aega veedeti suvel ka Jaagu maakodus Järva-Madisel.

Jaak: „Iga uus päev on teistsugune ja minagi õpin lapsega koos aina uusi asju juurde. Eelseisvaid jõule ja Jakobi sünnipäeva ootame õhinal.“

Pipi Pikksukk ja Punamütsike

Merit sai sel aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias lauluõpetajana magistriks; bakalaureusekraad oli tal samas koolis koorijuhtimise erialal juba varem omandatud ning mõni aasta ka lauluõpetaja ametit Kohilas peetud.

Merit lööb pisipoja kõrvalt peaosalisena kaasa Estonia rahvusooperi muusikalis „Pipi Pikksukk“, kus teda on võrreldud legendaarse Katrin Karisma endaga.

Meritit tuntakse ka Männiste perebändist, kus ta esineb koos isa ja vennaga. Lisaks kehastab ta Punamütsikest haridusprojektis „Punamütsike ja seitse pöialpoissi“. Samuti esines Merit XII noorte laulu- ja tantsupeol peategelase Hämariku rollis.

Veel on ta mänginud Kanal 2 müstilises seriaalis „Nukumaja“ Marianni ning lugenud teksti tele- ja raadioreklaamidele ning animafilmidele.

Meriti eesmärk on arendada lauljana oma soolokarjääri, kirjutada lugusid; ka plaadimõte on juba tükk aega peas keerelnud. Lapse kõrvalt on veidi keerulisem, aga vaatamata sellele on olnud produktiivne aeg.

Jaak leiab töö ja pere kõrvalt aega käia ka ülikoolis: „Ülikool on tore koht, aga sellega lõpuni jõudmine nõuab püsivust ning keskendumist. Läksin uuele ringile Tartu ülikooli õigusteaduskonda. Kulgeb kenasti, eriti Brüsselis on õhtuti üksi kodus olles hea koolitükke teha.“

Laps kasvab klaverihelide saatel

Kui koroonaoht parasjagu ei sega, siis käib Jaak Brüsselis esmaspäevast neljapäevani ning paaritunnine lend Brüsseli ja Tallinna vahel on tema jaoks sama tavaline, kui mõnele inimesele Tartu-Tallinna bussisõit. Pealegi on ju tegemist ajutise asjaga.

„Kuigi parempoolsete osakaal on pärast viimatisi valimisi europarlamendis suurenenud, püüab Brüssel pandeemia ajel Euroopas rohkem võimu haarata ning tekitada probleeme, mille lahendamine tsentraliseerib liitu veelgi,“ märgib Jaak.

Juba 2023. aastal tulevad uued Riigikogu valimised, poliitilised muutused toimuvad pidevalt, seega ei usu Jaak, et ta viis aastat Brüsselis üldse lõpuni on.

Merit omakorda pole kunagi elus Brüsselis käinud, küll aga külastanud korra Strasbourgi, kus Euroopa Parlament tavaliselt kord kuus kokku saab. Pikemalt võõrsile elama ta ei kipu, sest peab end väga eestilembeseks inimeseks.

„Kuna väikemehega on nii palju toimetamist, siis see aeg, mil issi ära on, läheb meil kiiresti,“ kõneleb Merit.

Poliitikast räägitakse kodus üsna vähe. Merit ütleb, et Jaak ei kipugi rääkima, kuigi ta ise mõnikord ikka küsib.

„Mina olen ikkagi valinud muusikutee,“ naeratab Merit, „kuid Jaaguga kokku elama asudes, hakkas mindki poliitika veidi rohkem huvitama.“

Samamoodi on Jaak omakorda harjunud klaverimänguga ning kui helid Meriti sõrmede alt voolama hakkavad, liigub ka Jakob krõbinal klaveri juurde.

„Jaagule vist pigem ikka meeldib, kui ma musitseerin,“ leiab Merit.

„Sõltub laulust muidugi,“ paneb Jaak poolnaljatades vastu.

Igatahes naabrid pole seinale veel koputanud.

Merit ütleb, et väikemees Jakobil laulueelistust veel pole: „Küll aga meeldivad talle väga emme laulud. Autoga sõites tõstab Jakob häält, kui laul läbi saab.“

Kokku saadi tõrvikurongkäigul

Kohilast pärit musikaalne Merit kohtus Järvamaalt pärit poliitik Jaaguga paari aasta eest tõrvikurongkäigul, kus neiu esitas Vabaduse väljakul Eesti sünnipäeval rahvale laulu „Eesti muld ja Eesti süda“.

See lugu ja esitus, kuid eeskätt esitaja, puudutas Jaagu hinge nii sügavalt, et ta otsustas neiuga lähemalt tutvust teha.

Jaak: „Vaatasin, et keegi laulab ilusasti, uurisin taustainfot, uurisin tuttavate käest, suureks abimeheks oli Brad Jürjens, kes mängis samal üritusel kitarril Eesti hümni. Mis seal ikka, kirjutad ja kutsud välja ja…“

Jaak nendib, et nad ei ole küll abieluga kiirustanud, kuid märgib: „Küllap peagi saab ka see tehtud.”

Igal juhul kutsub Jaak kõiki üles kevadisel rahvahääletusel toetama abielu püsimist mehe ja naise vahelise liiduna. „Abielureferendumil tuleb kindlasti minna hääletama ja hääletada normaalsuse poolt, milleks on tavaline perekond ema ja isaga.“