Tuleva aasta märtsis on tulemas Riigikogu valimised, mis on mõnevõrra varjutanud maikuised Euroopa Parlamendi valimised, mis aga sel korral on samuti väga olulised.
Osalust Euroopa Parlamendi valimistel võiks oluliselt tõsta emotsionaalse aspekti lisandumine, leidis Kantar Emori uuringujuht Aivar Voog kommenteerides Eesti kodanike passiivsust europarlamendi valimistel.
“Peaks olema rohkem emotsionaalseid komponente. Praegu on põhiline argument valima minna, et see on mu kohustus, aga keegi peaks väljendama, et ta suudaks midagi muuta, või tooma värskeid ideid,” tõdes Voog reedel avalikustatud uuringu tulemusi kommenteerides.
Rahvuskonservatiivid kutsuvad oma poolehoidjaid kindlasti aktiivselt europarlamendi valimistest osa võtma, sest ka EKRE kavatseb oma kandidaadid välja panna. Rahvusmeelsete inimeste esindatuse tähtsust näitas juba hiljutine hääletamine Ungari karistamise teemal, kus kuuest Eesti saadikust hääletas selle vastu vaid euroskeptik Igor Gräzin. Ülejäänud Brüsseli-meelsed saadikud on olnud ka Poola represseerimise poolt. Eesti aga peaks olema oma rahvusriikidest saatusekaaslaste poolel, et me ei peaks enam oma eurosaadikute orjameelsuse pärast häbi tundma.
2019. aasta Euroopa Parlamendi valimised on EL-i saatuse jaoks üliolulised, selle tulemustest oleneb, kas ülekaalus saavad olema konservatiivid või liberaalid ning see mõjutab nii edasist ühisarengut kui ka kogu Euroopa Liidu eksistentsi üldse. Sel korral tahavad euroskeptilised, konservatiivsed ja immigratsioonivastased jõud eri maadest saavutada suurema esindatuse, muuta Euroopa Komisjoni koosseis endale soodsamaks ning luua olukord, kus rahvusriike vaenavad seadused ei lähe läbi ja liikmesriigid ei pea taluma repressioone ja tagakiusamist. Ehk siis loodavad need jõud viia EL tagasi nendesse aegadesse, mil see oli riikide liit, mitte praegune ületsentraliseeritud ja föderalismi poole suunduv impeerium.
Breitbarti asutaja ja Donald Trumpi valimiskampaania peamine juht Steve Bannon töötab koos rahvuslike liikumistega Euroopas, ta on nendega pidevalt kontaktis ja ta tahab tulla Vanale kontinendile, et aidata rahvuslikel jõududel võita mandri liberaale. Vastasrinnet rahastab ja suunab skandaalne rikkurist rahvusriikide hävitamise ideoloog George Soros.
Poliitilised jõujooned ja võimalikud üle-euroopalised liidud hakkavad alles tekkima, kuid mõlemad leerid valmistuvad rängaks heitluseks, sest mõlemil on palju võita ja kaotada. Nagu Riigikogu valimised Eesti mastaabis, kujunevad Euroopa Parlamendi valimised mandri ulatuses ilmselt heitluseks, kus vahendeid ei valita, seda just vasakliberaalide poolelt, kes on harjunud oponente mistahes moel hävitama.
Seega kutsuvad rahvuskonservatiivid oma poolehoidjaid olema ka europarlamendi valimistel aktiivsed, et mõjutada ka suuremat poliitikat ja aidata kogu Euroopa välja sellest mülkast, kuhu vasakliberaalid on ta tõuganud – et oleks vähem terrorismi, immigrante, geiagendat, perverssuste ülistamist ja muud saastapoliitikat, ning et Euroopa naaseks varasemate rahvuskesksete ja kristlusele toetuvate tõeliste Euroopa väärtuste juurde.
Eelseisvatest Euroopa Parlamendi valimistest plaanib kindlasti osa võtta 31 protsenti ja pigem 14 protsenti Eesti elanikest. Euroopa Parlamendi valimised peetakse Eestis 2019. aasta 26. mail.